Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 21.09. do 27.09.2020

Charakter energií týždňa

Štvrtý septembrový týždeň prináša novú kvalitu času. Slnko v utorok 22.09.2020 o 15:30 hod. SELČ vstúpi do vzdušných diplomatických Váh a na severnej pologuli sa týmto okamihom skončí leto a začne jeseň. Zdravím svojich priateľov na Novom Zélande, kde sa práve začína jar 😉

Hlavnú rolu bude v nasledujúcich dňoch zohrávať Merkúr vo Váhach. V pondelok uzatvorí Merkúr dynamickú väzbu s Plutom, v stredu sa dostane do disharmonického postavenia so Saturnom a vo štvrtok vytvorí opozíciu voči Marsu.

Všetky uvedené konštelácie nastanú v dňoch okolo vstupu Slnka do znamenia Váh. Ak by sme zostavili horoskop pre tento okamih a pre zemepisné súradnice nášho hlavného mesta, dostali by sme astrologickú predpoveď vývoja na Slovensku na nasledujúcich 90 dní.

Jesenná-rovnodennosť-22.09.2020-AnteAr

Vzhľadom k tomu sa dá očakávať, že celá jeseň – až do zimného slnovratu – sa bude niesť v energiách, ktoré vnášajú do spôsobu našej komunikácie len veľmi málo vľúdnosti, ústretovosti a pohody.

Možno sa pri čítaní týchto viet pousmejete, že o čom to vlastne hovorím, keď pri pohľade na planetárne konštelácie je vidieť polovičný kozmický kríž (T-kvadratúru) v kardinálnych znameniach.

Jesenna-rovnodennost-2020-AnteAr

Nuž, aby sme si v tom urobili jasno: Merkúr je v tomto horoskope vo Váhach. A vzdušné Váhy sú – okrem iného – znamením diplomacie. Merkúr je obratný vyjednávač a vo Váhach to zvyčajne hrá na obidve strany.

Inak povedané, v tomto znamení je Merkúr schopný predostrieť všetky varianty možných riešení takým spôsobom, aby sa nakoniec „vlk nažral a ovca pritom zostala celá“. Ak sa tejto zručnosti nehovorí diplomacia, tak potom ako teda? 😉

Ale aby sme vedeli, o akých energiách tu vlastne hovoríme: napäté väzby Merkúra s Plutom zvyčajne nachádzajú svoje odzrkadlenie v situáciách, ktoré pripomínajú scény z filmu Krstný otec (Kmotr), ak ide o spôsob predostretia „ponuky, ktorá sa jednoducho nedá odmietnuť“.

Merkúr v disharmonickom postavení so Saturnom zase stojí v pozadí situácií, v ktorých je požadované striktné dodržiavanie predpísaných postupov, nariadení, príkazov, obmedzení, či zákazov. Komunikácia je vtedy veľmi strohá, stručná a mimoriadne vecná.

No a nakoniec je tu ešte opozícia medzi Merkúrom a Marsom. Tá sa odzrkadľuje až prílišnou razanciou vo vyjadrovaní našich názorov, myšlienok a postojov. A vtedy je úplne bežné, že bez okolkov použijeme aj prvky verbálnej agresivity.

Áno, iste, treba dať za pravdu aj tým, ktorí hovoria, že každá minca má dve strany. Takže tou druhou stranou by mohla byť možnosť využiť schopnosti Pluta prenikať do hĺbky – napríklad pri vedeckom výskume, alebo pri forenznom vyšetrovaní, keď sa usilujeme dostať k jadru, k podstate veci.

Ak ide o energie Saturna, tak v tomto prípade môžeme hovoriť o tendenciách k minimalizmu, o stručnosti, o vecnosti, o tom, že síce komunikujeme bez príkras, bez akejkoľvek poetiky, ale aspoň je všetkým hneď jasné, čo máme na mysli.

No a nakoniec energia Marsu namierená na Merkúr … V celom tomto kontexte mi to tu pripomína situácie, keď už máme všetkých tých saturnovských a plutónskych spôsobov akurát tak plné zuby.
A vtedy je zvyčajne prezentované „čo na srdci, to na jazyku“ s náležitou razanciou

Avšak – ak hovoríme o druhej strane tej istej mince – mali by sme dokázať nájsť cestu, ako to všetko podať tak, aby sme sa držali podstaty a vynechali pritom akékoľvek osobné invektívy.

Viera – Láska – Nádej

V horoskope jesennej rovnodennosti však sú aj ďalšie konštelácie. Tie naznačujú spôsob, ako zvládnuť zložité energie dynamických aspektov Merkúra, Pluta, Saturna a Marsu.

Všimnite si Venušu v znamení Leva, ktorá vytvára väzby s Jupiterom v Kozorožcovi a Neptúnom v znamení Rýb. Táto konštelácia je známa ako Yod – Boží prst. Veľmi zjednodušene povedané: Jupiter symbolizuje v astrológii vieru, Neptún nádej a Venuša lásku.

Venuša stojí v tomto horoskope vo vrchole tejto konštelácie, dá sa povedať, že práve prostredníctvom lásky môžeme nájsť východisko z komplikovaných situácií. Venuša je v znamení Leva. Lev je znamenie spájané so vzťahom k deťom, s tvorivosťou, radosťou zo života.

Celá interpretácia by bola nad rámec tohto horoskopu, takže závery nech si urobí každý sám za seba.

Faktom však je, že bez lásky, viery a nádeje by sme asi len ťažko dokázali zvládnuť všetky výzvy, pred ktorými všetci stojíme v nadchádzajúcom období.

Želám nám všetkým dostatok trpezlivosti, miernosti, lásky a tak veľmi potrebného nadhľadu, nielen počas aktuálneho týždňa, ale aj po celú jeseň.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com

email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality