Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 24.08. do 30.08.2020

Charakter energií týždňa

Hneď v úvode posledného augustového týždňa v pondelok Mars uzatvorí kvadratúru so Saturnom. Mars v kvadratúre so Saturnom symbolizuje zablokovaný tok energie. Táto tvrdá planetárna konštelácia sa v priebehu nasledujúcich mesiacov bude opakovať najprv na konci septembra – 29.09.2020 a potom ešte raz v polovici januára 2021. V januári však už budú vládnuť iné energie – táto kvadratúra Marsu so Saturnom sa vtedy uzatvorí v pevných znameniach – Mars bude v Býkovi a Saturn v znamení Vodnára.

astrologické štúdio AnteAr

Počas dní, keď sa Mars nachádza v disharmonickom postavení so Saturnom, je potrebná väčšia opatrnosť najmä v okamihoch, v ktorých môže dôjsť ku konfliktom s autoritami, pravidlami a poriadkom – rovnako v osobnom živote, ako aj pri výkone povolania. Častejšie dochádza k zraneniam i haváriám. V rôznych situáciách sa môžu ľahšie prejaviť prvky agresivity, tvrdošijnosti, sebectva a hrubého materializmu. Ťažšie sa bude prejavovať praktickosť, dochvíľnosť, dodržiavanie stanoveného poriadku a zaužívaných pravidiel.

Kvadratúra medzi Marsom a Saturnom sa uzatvára v pondelok, jej vibrácie sme však mohli vnímať už počas niekoľkých predchádzajúcich dní a doznievať bude až do konca augusta. Je to pomerne dlhý čas, pretože pohyb Marsu po ekliptike sa až do 10. septembra 2020 teraz bude spomaľovať a od 10.09.2020 sa Mars začne pohybovať retrográdne.

V utorok sa uzatvorí trigón medzi Merkúrom v Panne a Uránom v znamení Býka. Táto harmonická konštelácia sa zvyčajne odzrkadľuje v situáciách, kedy sa nám ľahšie darí nájsť originálne riešenia najmä v technických záležitostiach. Prináša nezvyčajné prepojenie logického myslenia s inšpiráciou, ktoré sa odzrkadľuje vynachádzavosťou. Vibrácie tejto konštelácie nám teraz pomôžu prekonať prekážky, ktoré stavia do cesty pondelková kvadratúra Marsu so Saturnom.

Stred týždňa vyzerá zaujímavo, keď sa Venuša dostáva do opozície s Jupiterom. Táto opozícia je celkom fajn, samozrejme len za predpokladu, že viete krotiť svoje túžby po zmyslových pôžitkoch, ktorými je Venuša povestná. Jupiter – vo väčšine konštelácií, v ktorých je prítomná jeho energia – nikdy nevie kedy dosť, jednoducho povedané: podnecuje, ponúka, zvádza a nedarí sa mu odhadnúť pravú mieru.

Venuša v opozícii s Jupiterom dáva prednosť zábave a ľahším stránkam života. Takže popri doznievajúcich vibráciách kvadratúry Marsu so Saturnom, ktoré blokujú naše úspešné smerovanie k vytýčeným cieľom nás tu teraz bude zvádzať Venuša … Nuž, kto vie, ako sa to celé nakoniec „vyvrbí“ 🙂

Pri Venuši však ešte chvíľu ostaneme, keď vo štvrtok uzatvorí trigón s imaginatívnym Neptúnom. Táto konštelácia praje umeniu a kreativite, najmä ak je pri tvorbe potrebná schopnosť vizualizácie konečnej podoby umeleckého diela. V inej rovine sa tieto vysoké vibrácie veľmi dobre uplatňujú pri meditáciách, pri práci s našim podvedomím, v regresnej terapii a podobne.

Možno najlepším dňom z celého týždňa by mohol byť piatok s Lunou v konzervatívnom zemskom znamení Kozorožca. Luna hneď ráno krátko po piatej hodine vytvorí trigón so Slnkom v Panne a popoludní pár minút pred treťou uzatvorí trigón s Uránom v znamení Býka.

Navyše v priebehu ďalších hodín bude Luna smerovať do trigónu s Merkúrom v Panne a nakoniec vytvorí konjunkciu s Jupiterom v Kozorožcovi. Je to konštelácia známa pod názvom Veľký zemský trigón. Aj keď Luna beží po ekliptike rýchlo a jej vibrácie sa odzrkadľujú len v našich náladách, harmonické prepojenie planét v tejto veľkej konštelácii by mohlo stáť v pozadí zrodu mimoriadne úspešných projektov, ktoré v pomerne krátkom čase prinesú vysoké materiálne zisky. Samozrejmým a nevyhnutným predpokladom však je, aby tieto projekty boli starostlivo a dôkladne naplánované.

V sobotu sa uzatvorí presný trigón Merkúra s Jupiterom, ktorý prináša skvelé príležitosti pre obchod a komunikáciu. Je to konštelácia spájaná s myslením „vo veľkom“, teda schopnosť vidieť celkový veľký výsledný obraz toho, čo chceme uskutočniť. A aby sme sa vyhli riziku prehliadať drobné a na prvý pohľad takmer nepodstatné detaily, o to sa postará silný Merkúr vo svojom domovskom znamení Panny.

Merkúr v Panne je povestný tým, že má schopnosť skvelým spôsobom „oddeliť zrno od pliev“, utriediť a kategorizovať všetky informácie. No a ak je teraz harmonicky podnecovaný energiou Jupitera zo znamenia Kozorožca, dá sa predpokladať, že skutočne dokážeme uvidieť vo všetkom vzájomné súvislosti, porozumieť im, pripraviť veľkolepý plán a pustiť sa do jeho uskutočnenia.

Nedeľa je už trochu komplikovanejšia, keď sa Venuša dostane do opozície s Plutom a na triezvo uvažujúci Merkúr v Panne si pripraví svoje nástrahy Neptún z opozičného znamenia Rýb. Na jednej strane sú to dve opozície, na strane druhej všetky štyri planéty súčasne vytvárajú veľkú konšteláciu známu ako Mystický obdĺžnik. Táto konštelácia dáva schopnosť nájsť – priam čarovným, magickým spôsobom – riešenie aj tých najzložitejších situácií. Samozrejme, každý podľa svojich schopností a úrovne duchovného vývoja 😉

Celkovo sa dá povedať, že nás čaká príjemný týždeň, plný zaujímavých okamihov a skvelých príležitostí, ktoré by sme celkom určite mali využiť.

Želám nám všetkým skvelý záver augusta a plno pohody, ktoré prináša neskoré leto.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality