Poslednú aktualizáciu dňa 22/09/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 26.10. do 01.11.2020

Charakter energií týždňa

S posledným októbrovým týždňom prichádzajú dve zmeny v kvalite času. Obidve sú na programe počas stredy. A aspoň jedna z nich by počas ďalších dní mohla priniesť príležitosti pre zmiernenie napätia a nájdenie prijateľných riešení v kontroverzných záležitostiach.

V pozadí tejto zmeny je ukončenie pobytu Venuše v znamení Panny a jej vstup do znamenia Váh. Súčasne s Venušou sa v diplomatických Váhach začne opäť pohybovať aj retrográdny Merkúr. Ten sa do tohto vzdušného spoločenského znamenia vráti zo Škorpióna a vo Váhach pobudne až do 10. novembra 2020.

Okrem toho nás počas piatku a soboty čaká viacero emocionálne náročnejších situácií. V ich pozadí sú energie lunárneho Splnu v takmer presnej konjunkcii s Uránom v znamení Býka. A práve tento Spln môže priniesť celkom nečakaný, prekvapujúci vývoj ďalších udalostí.

Príroda kvety lístie jeseň AnteAr

Pondelok a utorok s Lunou v znamení Rýb by mohol prebehnúť pomerne pokojne. V stredu predpoludním sa Luna už bude pohybovať v dynamickom netrpezlivom Baranovi. Túto novú energiu celkom určite pocítime všetci.

V stredu sa mení kvalita času, Merkúr a Venuša vstúpia do znamenia Váh a spoločnými silami by mohli prispieť k uvoľneniu ťaživej atmosféry posledných dní.

Ten podmieňovací spôsob som použil zámerne, pretože komunikatívny Merkúr na posledných stupňoch Váh začne počas ďalších dní postupne uzatvárať nepríjemne napätú väzbu so Saturnom zo znamenia Kozorožca.

Táto kvadratúra vnáša do našej komunikácie strohé tvrdé tóny a môže sa odzrkadliť výraznou nepružnosťou v myslení. Saturn má v tejto konštelácii prevahu, pretože je vo svojom domovskom znamení.

Merkúr je aj naďalej vo svojej retrográdnej fáze a jeho pohyb po ekliptike sa teraz z nášho pohľadu spomaľuje.

Vo vzdušných znameniach sa typické vlastnosti Merkúra zvyčajne prejavujú v tom najlepšom svetle. Avšak keď sa energie konzervatívneho Saturna začnú stavať do cesty planéte, ktorá je symbolom komunikácie, obchodu a cestovania …

Môžeme si ľahko domyslieť, že to pre Merkúr znamená niečo podobné, ako keby mu Saturn prikázal obuť si namiesto okrídlených sandálov olovené čižmy.

Vyzerá to tak, že Merkúr naozaj bude mať čo robiť, aby sa z toho dostal. A asi všetci tušíme, čo to v aktuálnej situácii znamená pre nás všetkých, rovnako na Slovensku ako aj u našich najbližších západných susedov.

Dá sa očakávať, že po celý čas od stredy 27. októbra až do cca utorka 10. novembra 2020 budeme čeliť prinajmenšom „určitým obmedzeniam“.

Druhá polovica týždňa, najmä od štvrtkového podvečera bude výrazne náročnejšia. Naznačujú to konštelácie, ktoré vytvorí Luna v Baranovi s retrográdnym Marsom a silnou trojkou – Jupiter, Pluto a Saturn – v znamení Kozorožca.

Aby toho azda nebolo málo, v piatok podvečer sa vibrácie Luny spoja s Čiernou Lunou Lilith a spoločne vytvoria opozíciu voči retrográdnemu Merkúru.

Napriek tomu, že Merkúr je vo Váhach a mal by napomáhať snahe o miernosť a diplomaciu, asi len ťažko si dokáže poradiť s vyhecovanou dvojicou Luna & Lilith. Možné je však takmer všetko, takže ak budeme konať s plným vedomím zodpovednosti za svoje rozhodnutia, určite dokážeme zvládnuť aj takéto náročnejšie okamihy.

V piatok v noci prejde Luna z ohnivého Barana do zemského znamenia Býka. Zvyčajne hovorím, že Lune stabilita Býka prospieva. Teraz však Lunu sprevádza Lilith. A Luna sa stavia do opozície so Slnkom.

Nastáva teda Spln. Navyše do tohto Splnu sa zapájajú energie Uránu. A ich odzrkadlenie v našom živote sa dá vyjadriť slovom „nepredvídateľné“. Téme Splnu je venovaný samostatný článok: Spln v Býkovi 31. október 2020.

Na záver týždňa, počas prvého dňa nového kalendárneho mesiaca sa uzatvorí obmedzujúca disharmonická väzba medzi retrográdnym Merkúrom vo Váhach a Saturnom v Kozorožcovi. O tejto dvojici sme už hovorili. Čo tieto energie prinesú a ako sa odzrkadlia vo vývoji ďalších dní, to radšej ponechám bez ďalšieho komentára.

Želám nám všetkým čo najviac pozitívnych myšlienok a najmä dostatok trpezlivosti po celý týždeň!

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com

email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality