Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 5.10. do 11.10.2020

Charakter energií týždňa

Energie druhého októbrového týždňa sú rozhárané a plné napätia. Napriek tomu asi len ťažko by sa dalo povedať, že vývoj počas týchto dní bude prebiehať dynamicky. Možno tieto vibrácie vnímate. Možno máte pocit, že stojíte na mieste, aj keď robíte všetko možné, aby ste sa pohli vpred. Aspoň trochu, aspoň o kúsok. A v hlave kopec nápadov, ktoré vám prichádzajú znenazdania. Či už inšpirované niekým alebo niečím, čo ste videli, čítali, počuli, alebo zažili.

V pozadí toho všetkého je viacero konštelácií, ktoré sa uzatvoria práve v tomto týždni. S tým vírom myšlienok a nápadov súvisí Merkúr v napätom postavení s Uránom.

Astrologický Urán je symbolom inšpirácie, ale aj výstrednosti a všetkého, čo sa nejakým spôsobom vymyká z normálu. Lenže Urán v znamení Býka je aj naďalej vo svojej retrográdnej fáze. A pohyb Merkúra v Škorpiónovi sa teraz spomaľuje, pretože už o týždeň aj táto planéta zmení smer svojho pohybu.

Tieto dve planéty sú na ekliptike v opozícii. Odzrkadlenie ich vibrácií sa prejavuje vynachádzavosťou. Súčasne však prináša aj nervozitu, netrpezlivosť a unáhlené rozhodnutia.

To spomaľovanie pohybu Merkúra zvyčajne stojí v pozadí situácií, keď – napriek inšpirácii a všetkým nápadom, ktoré prináša –vidíme len minimálny pokrok. Je tu teraz zjavný rozpor medzi jedným a druhým.

Ďalšiu významnú konšteláciu aktuálneho týždňa tvorí dvojica silových planét Marsu v Baranovi a Pluta v znamení Kozorožca. Táto konštelácia sa teraz znovu opakuje z 12.augusta 2020, keď sa Mars pohyboval priamym smerom. Stačí si pripomenúť vývoj situácií z tých dní v Bejrúte, Bohumíne či v Indii.

Tranzitné konštelácie Marsu zvyčajne dávajú o sebe vedieť už v predtermíne. Takže napriek tomu, že kvadratúra Marsu a Pluta sa uzatvorí až v piatok, v podstate celý týždeň sa môže niesť v hustej atmosfére jej vibrácií.

Navyše v sobotu sa k tomu všetkému pridá ešte aj Luna zo znamenia Raka. Dá sa teda očakávať, že napätie na konci pracovného týždňa bude kulminovať.

Venuša v trigóne s Uránom AnteAr

Ako protiváha voči intenzívnym energiám konštelácie silových planét bude pôsobiť Venuša zo znamenia Panny. Tá v noci zo soboty na nedeľu vytvorí harmonické väzby s Uránom v Býkovi a s Merkúrom v znamení Škorpióna.

Či sa tieto pozitívne vibrácie odzrkadlia aj v spôsobe nášho správania, to je len na nás. Vždy treba mať na pamäti, že kam upriamime pozornosť, tam smeruje naša energia a to má potom tendenciu rásť. Takže z tohto uhla pohľadu je to celé opäť o voľbe našich myšlienok.

Týždeň sa ukončí poslednou významnou konšteláciou, v ktorej sa energie Slnka vo Váhach dostanú do stretu s vibráciami Jupitera v znamení Kozorožca. Tieto vibrácie zvyčajne zvádzajú k nemiernosti, veď viete, Jupiter nikdy nevie, kedy treba prestať.

Radšej by som sa teraz vyhol nejakému konečnému záveru. Ak ste čítali pozorne, určite si sami viete vyvodiť, že pred nami sú zaujímavé dni. Záleží však len na nás, ako budeme konať.

Ak sa necháme uniesť atmosférou aktuálneho týždňa, môže to celé dopadnúť v náš neprospech. Avšak ak dokážeme využiť to množstvo energie vo svoj prospech, môžeme zaznamenať významný posun v našom živote.

Prajem nám všetkým dobré myšlienky, dobré rozhodnutia a vo všetkom veľa šťastia po celý týždeň 😉

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com

email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality