Poslednú aktualizáciu dňa 21/09/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 9.11. do 15.11.2020

Charakter energií týždňa

Druhý novembrový týždeň prináša niekoľko významných udalostí. Prvá z nich je spojená s konjunkciou Jupitera s Plutom v Kozorožcovi. V poradí i vo význame druhou záležitosťou je dlho očakávané ukončenie retrogradity Marsu v Baranovi. Tretia udalosť je spojená s návratom Merkúra zo znamenia Váh späť do Škorpióna. Štvrtou a poslednou je lunárny Nov v znamení Škorpióna.

Merkúrov návrat do znamenia Škorpióna

Vo Váhach sa Merkúr pohybuje od 28. októbra 2020 a po celý čas sú jeho vibrácie tvrdo blokované energiou strohého Saturna z konzervatívneho znamenia Kozorožca. V utorok 10. novembra sa však Merkúr vráti späť do znamenia Škorpióna a postupne sa zbaví všetkých obmedzení, ktoré mu Saturn doteraz staval do cesty.

Merkúr sa po tomto úseku ekliptiky pohyboval retrográdne už od 14. októbra 2020. Vzhľadom k tomu sa dá očakávať, že v mnohých záležitostiach, ktoré sa uzavreli v tomto období, môžu vyvstať nové skutočnosti. A tieto nové fakty môžu v konečnom dôsledku viesť k prehodnoteniu prijatých rozhodnutí.

Myslím, že by bolo zbytočné opäť rozoberať, čo do nášho života priniesli predchádzajúce tri týždne. Vieme to všetci, a je na každom z nás, čo s tým urobíme.

Horoskop na týždeň od 09.11.2020 AnteAr

Konjunkcia Jupiter a Pluto

Každých dvanásť až trinásť rokov sa tieto dve mocné planéty spoja v silnej konjunkcii, ktorá naznačuje ekonomické zmeny, intenzívne uchopenie moci, odhalenie skrytých zdrojov, fanatizmus a potenciálne reformy. Je to jedna z tých chvíľ, keď náznaky budúcnosti ležia v minulosti.

Predchádzajúce aktivity, ktoré sa vyskytli v zákulisí alebo pod povrchom, sú teraz zverejnené pre všetkých, či už v dobrom alebo v zlom. Prekvapujúcim a dramatickým spôsobom vychádzajú na svetlo sveta predtým neznáme fakty, odhalenia, škandály, mocenské hry a pokusy o manipuláciu so Systémom a jednoznačnou možnosťou sú právne dôsledky.

Na osobnej úrovni sú ovplyvnení aj jednotlivci. Hovoríme presvedčivo; naša hlboká sebadôvera nám dáva moc presvedčiť ostatných. Keď rozprávame, ostatní počúvajú.

Naše odhodlanie dokážeme ľahko preniesť aj na druhých, bez okolkov a zbytočných prieťahov sa dostávame k jadru veci. Priama reč je najlepší spôsob, ako ukázať náš prehľad.

Sme stotožnení s našim postavením; akonáhle sa pre niečo rozhodneme, je veľmi pravdepodobné, že svoje rozhodnutie už nezmeníme. A navyše určite nie sme nadšení, ak si niekto dovolí spochybňovať naše vyjadrenia a rozhodnutia.

Pretože obe tieto planéty súvisia s peniazmi, zvyčajne je to vhodný čas na finančné rozhodnutia. Starostlivé a dobre preskúmané investície prinášajú veľké dividendy.

Ukončenie retrogradity Marsu v Baranovi

Mars sa pohybuje po ekliptike spätným smerom už od 10.septembra 2020. Ukončenie jeho retrogradity nastane 14. novembra 2020 o 01:36 na 15° 14′ znamenia Barana. Od tohto okamihu sa Mars začne konečne pohybovať prirodzeným priamym smerom k vyšším stupňom.

Mars je pritom stále vo svojom domicile a môže poskytovať svoje dobré dary v najrýdzejšej podobe – ale rovnako môže priniesť aj to zlé, prudké a násilné, ak sa popustí uzda sebeckým túžbam po presadení sa.

Medzi tie chcené, pozitívne dary patrí, že v tejto dobe môžeme pocítiť prírastok fyzických i duševných síl a viac ťažiť z aktivity, podnikavosti, odvahy, sebadôvery a schopnosti konať rázne, odvážne a priekopnícke činy.

Mali by tiež vzrásť naše regeneračné schopnosti a mali by sme viac cítiť chuť presadzovať sa a konkurovať druhým o svoje miesto na slnku. Ľahšie môžeme uplatniť svoje vodcovské a súťaživé sklony.

Ak však budeme mať v tejto dobe postupujúci Mars spojený s prvkami vo vlastnom horoskope napätými väzbami, môže nám priniesť vnútorné pochybnosti, egocentrickosť a sebectvo, väčšiu tvrdosť, netrpezlivosť, unáhlenosť, hádavosť, agresivitu, spoločenské konflikty a úrazy.

Väčšia opatrnosť je namieste najmä u tých, ktorí majú vo svojom horoskope obsadený niektorý zo stupňov od 17. až do 24. v znamení Barana, Raka, Váh či Kozorožca.

V pondelok a utorok 9. a 10. novembra 2020 vzrastie napätie, sexuálny tlak a chuť k flirtovaniu, budú častejšie pudové reakcie, niekedy sa prejavujúce i bez ohľadu na konvencie a spoločenské zábrany alebo na to, ako sa za takéto priestupky platí.

Vzrastie aj možnosť podľahnutia zvádzaniu kvôli žiadostivosti po zmyslových rozkošiach, bude však ľahšie pretaviť sexuálnu energiu tvorivým spôsobom do sociálnych projektov či do zjemnenia osobnosti.

Nov v Škorpiónovi

Poslednou záležitosťou aktuálneho týždňa je lunárny Nov v Škorpiónovi, ktorý nastane v nedeľu ráno 15. novembra 2020 o 06:07’ hod. Tejto téme sa venujem v samostatnom článku.

Želám nám všetkým príjemné dni a veľa šťastia po celý týždeň.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com

email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality