Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Horoskop na týždeň a najlepšie okamihy
v dňoch od 12. do 18.09.2022

Láska, romantika a partnerské vzťahy

Aktuálne sa nachádzame v čase retrográdneho Merkúra, keď sa posol bohov pohybuje späť cez prvé stupne Váh. Ak ste ešte nedosiahli bod, ktorý mnohí z nás tradične robia – to znamená kričať a trhať si vlasy nad všetkými tými záležitosťami, ktorými sa obdobie retrográdneho Merkúra prejavuje – môže to byť skutočne týždeň, kedy s tým začnete. Ale je to naozaj všetko Merkúrova chyba?

Porozumenie príčinám

Ak ide o vzťahy, prirodzene hľadáme na Venuši všetko, čo je príjemné, sladké a svetlé. Venuša prechádza cez Pannu – čo je pomerne pohodové umiestnenie – ale pozícia Venuše v znamení Panny sa často považuje za oslabenú. A rozhodne nepomáha, že Panne vládne Merkúr a ten, ako som sa už zmienil, práve teraz cúva.

Pokiaľ ide o sexuálnejšiu stránku vzťahov, tu prichádza na rad Mars. Áno, Mars je stále v Blížencoch. Áno, Mars tam bude veľmi dlho a áno, znamená to, že aj Marsu vládne ten šialený, pošahaný, retrográdny Merkúr. Možno vás zaujímajú oddané partnerstvá. Preto sa pozrime na Jupiter a… fuuu, do čerta, aj Jupiter je teraz v retrográdnej fáze svojho pohybu. Čo ak chceme v našich životoch vybudovať nejakú štruktúru a poriadok? To by zahŕňalo pohľad na Saturn. Áno, aj Saturn je retrográdny. A stále je v dosahu tvrdej kvadratúry s retrográdnym Uránom.

Takže: ak sa veľmi bojíte obdobia, keď sa planéty pohybujú retrográdne, možno si myslíte, že toto je týždeň na to, aby ste sa jednoducho schovali pod posteľ, nerobili nič a s nikým sa nerozprávali.
Dobrou správou však je, že v tomto „chaotickom čase“ je jedna skrytá premenná, vďaka ktorej by to všetko mohlo byť v skutočnosti celkom fajn: hoci Merkúr aj Venuša sa pohybujú retrográdne, Merkúr je v znamení, v ktorom vládne Venuša… a Venuša je v znamení, v ktorom vládne Merkúr.
Dajte si to dokopy a dostanete to, čo sa nazýva „vzájomné prijímanie“ (v astrologickej reči sa to nazýva vzájomnou recepciou).
To znamená, že aj pri relatívne „srandovných“ aspektoch si Merkúr a Venuša môžu teraz navzájom pomáhať. Takže v tejto chvíli môže byť skvelý nápad otvoriť komunikáciu a uzavrieť mier s priateľom alebo s niekým, na kom vám veľmi záleží. Alebo si otvorte svoj notebook a pripojte sa na zoznamku.

V celom tomto chaose sa skrýva niekoľko veľmi cenných príležitostí. Alebo… nuž, viete, môžete pokračovať a hádzať vinu za všetko, čo sa teraz deje, na retrográdny Merkúr. To je to, čo robím ja. Ak ma niekto z vás bude hľadať, tento týždeň ma nájde schovaného pod posteľou 😉

›› Vyskúšajte horoskop na najbližšie obdobie: Vaša osobná predpoveď na tri mesiace.
Astrologická predpoveď Vám pomôže pochopiť vzájomné súvislosti, zorientovať sa v aktuálnom dianí vo Vašom živote a celkom určite bude prínosom pre plánovanie Vašich ďalších krokov a významných rozhodnutí.

Najlepšie okamihy týždňa

Týždenný horoskop AnteAr

Venuša a Jupiter

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre podpisy významných zmlúv, pre dôležité schôdzky, pre vstup do stavu manželského, alebo pre rozhodovanie v zásadných otázkach, nastávajú v časoch:

okolo 07:35 hod. LSEČ ( Jupiter v zapadá )
okolo 12:00 hod. LSEČ ( Venuša kulminuje )
okolo 13:30 hod. LSEČ ( Jupiter v dolnej kulminácii )
okolo 18:40 hod. LSEČ ( Venuša zapadá )
okolo 19:25 hod. LSEČ ( Jupiter vychádza nad obzor )
LSEČ je bežne používaná skratka pre „Letný stredoeurópsky čas“

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 14.09.2022 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD)
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.


Odvaha, sila a priebojnosť

Fire & Water - AnteAr

Slnko v Panne & Mars v znamení Blížencov

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre situácie, keď potrebujete nabrať silu a odvahu k ráznym činom: využite energiu Marsu zo vzdušného znamenia Blížencov, alebo využite energiu Slnka v zemskom znamení Panny v časoch:

okolo 05:55 hod. LSEČ ( Mars v zenite )
okolo 06:20 hod. LSEČ ( Slnko vystupuje nad obzor )
okolo 12:35 hod. LSEČ ( Slnko v zenite )
okolo 18:50 hod. LSEČ ( Slnko zapadá za obzor )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 14.09.2022 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.


Meditácie a regresné techniky

Regress AnteAr

Neptún

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa vhodné pre meditácie, pre ponory do podvedomia za pomoci regresných techník nastávajú v čase okolo 00:50 hod. LSEČ, potom v čase okolo 06:35 hod., neskôr okolo 12:50 hod., a napokon ešte aj okolo 19:05 hod.. LSEČ, kedy sa Neptún – planéta v astrológii spájaná s jemnými vibráciami vysokých spirituálnych energií – ocitá vo významných pozíciách, ktoré sú vhodné pre tieto záležitosti.

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 14.09.2022 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.

Želám nám všetkým príjemné dni a veľa šťastia po celý týždeň.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com

email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!