Horoskop na týždeň
a
najlepšie okamihy

v dňoch od 10.08. do 16.08.2020

Charakter energií týždňa

Koncom minulého týždňa začalo vrcholiť leto a postupne sa preklenulo do svojej druhej polovice. Horoskop týždňa so Slnkom a Merkúrom uprostred znamenia Leva a Čiernou Lunou Lilith v spoločnosti Marsu v jeho domovskom znamení Barana, naznačuje vzostup energií ohnivého živlu a jeho odzrkadlenie v náraste popudlivosti, bojovnosti, asertivity i agresivity.

Tieto energie kulminovali s Lunou v Baranovi počas uplynulého nedeľného predpoludnia. Vnímali ich najmä tí, ktorí majú vo svojom natálnom horoskope niektorú z osobných planét v základných znameniach Barana, Váh, Raka a Kozorožca v rozmedzí 19° – 23°. Týka sa to však rovnako aj tých, ktorým v týchto úsekoch ekliptiky prechádza os Ascendent/Descentent.

Víkend však už máme za sebou a od pondelka až do stredajšieho popoludnia sa Luna bude pohybovať na pevnej pôde zemného znamenia Býka. Napriek tomu, že Býk svojou stabilitou senzitívnej Lune skutočne veľmi výrazne prospieva, prvá polovica týždňa sa sotva dá popísať ako pokojná a mierumilovná. To kvôli tomu, že ohnivý Mars spoločne so vzdorovitou Lilith začínajú uzatvárať napätú väzbu s temným nekompromisným vládcom podsvetia Plutom.

Horoskop-na-týždeň-AnteAr
Horoskop na týždeň od 10.08. do 16.08.2020

Konštelácie do ktorých sú zapojené energie Pluta, sa zvyčajne odzrkadľujú v situáciách plných nátlaku, manipulácie, ultimatívnych požiadaviek, vydierania či zneužívania moci. Energia Marsu v Baranovi je zameraná predovšetkým na ego.

Disharmonické previazanie energií týchto dvoch planét má v sebe potenciál porovnateľný s ničivou silou erupcie vulkánu.

Stačí si dať dohromady tieto skutočnosti a celkom určite si vieme veľmi dobre predstaviť, o čom je reč.

Navyše hneď v pondelok sa uzatvorí disharmonická väzba medzi Merkúrom a Uránom. Pri jazde alebo dokonca aj len pri bežnej prechádzke je potrebné zvýšiť opatrnosť. Táto konštelácia stojí v pozadí situácií, keď krátkodobo strácame pozornosť alebo sa zbytočne príliš ponáhľame, čo môže viesť k nepríjemným incidentom.

Inými slovami, udržať si plnú pozornosť môže byť teraz ozajstnou výzvou – a ľahšie nás môže teraz niečo vyviesť z miery. Máme väčšiu tendenciu vykašlať sa na svoje povinnosti skôr, než ich dokončíme.

Aby sme zvládli tento sklon mentálne utekať do všetkých možných smerov súčasne, je dobré naplánovať si pre seba veľa rôznych úloh, takže sa nebudeme nudiť.

Jednoduchými slovami a krátkymi vetami môžeme predísť chybám a zbytočným nedorozumeniam v komunikácii. Je ľahké sa naštvať a začať kričať. Namiesto toho sa radšej zasmejme, ak niečo naruší naše starostlivo zostavené plány.

Urán prináša náhle a nečakané udalosti, ktoré nemožno predvídať, takže je najlepšie ísť ďalej.

V utorok ráno sa uzatvorí napätá väzba medzi Plutom a Lilith a neskoro večer sa Čierna Luna spojí s Marsom v Baranovi. Konštelácie Marsu sa však zvyčajne ohlasujú „v predtermíne“, teda niekoľko dní vopred.

Takže je celkom dosť možné, že napriek vysokému napätiu a hustej atmosfére dokážeme tieto energie ustáť bez nejakej vážnejšej ujmy. Navyše Luna bude ešte stále „stabilizovaná“ v pevnom zemskom znamení Býka, čo hrá v náš prospech.

Druhá polovica týždňa

Streda by až do popoludňajších hodín mala plynúť pomerne v pohode, Luna vytvorí harmonickú väzbu so Saturnom v Kozorožcovi krátko pred desiatou predpoludním a potom už bude pokračovať mimo kurzu po prázdnej ceste poslednými stupňami znamenia Býka. Až do 15:45 hod. je vhodný čas na dokončenie a uzatvorenie všetkých tých záležitostí, ku ktorým sa už viac nebudeme chcieť vrátiť.

Vo štvrtok predpoludním uzatvorí Mars s Plutom napätú väzbu, o ktorej som sa zmienil na začiatku týždenného horoskopu. Popoludní sa energie už opäť postupne začnú dostávať do normálu a pred nami sa črtá celkom príjemný víkend.

Víkend

Piatok, sobota a nedeľa prinesú skvelý čas pre načerpanie a obnovenie energie, konštruktívne uplatnenie síl, nárast súťaživosti, podnikavosti, výkonnosti v práci i v športových aktivitách. Navyše posilnia sa naše rozumové schopnosti a uľahčí sa prechod od myšlienok k činom.

Víkendové konštelácie s harmonickým prepojením energií Marsu a Slnka napomôžu zlepšeniu zdravia a nárastu regeneračných schopností – je to dobrý čas pro začiatok rekonvalescencie, zvládnutie namáhavých činností či nasadenie náročných liečebných kúr.

… … …

… … …

Chcete vedieť o každom novom článku?

Zadajte svoj e-mail a žiadny už Vám neutečie!

.

… … …


Láska, romantika a partnerské vzťahy

V horoskope aktuálneho týždňa sa bude Venuša aj naďalej pohybovať po ekliptike v znamení Raka. Venuša však počas týchto dní neuzatvorí žiadne významné konštelácie s ostatnými planétami, ktoré súčasná astrológia berie do úvahy.

Jedinou výnimkou je Luna, ktorej tranzitné aspekty trvajú nanajvýš dve hodiny a odzrkadľujú sa len v našich náladách. Po tejto stránke patrí k najlepším okamihom týždňa sobotné popoludnie, keď Luna spojí svoje vibrácie s Venušou v Rakovi.


Najlepšie okamihy týždňa

Týždenný horoskop AnteAr

Venuša a Jupiter

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre podpisy významných zmlúv, pre dôležité schôdzky, pre vstup do stavu manželského, alebo pre rozhodovanie v zásadných otázkach, nastávajú v časoch:

okolo 09:35 hod. SELČ ( Venuša v zenite )
okolo 17:15 hod. SELČ ( Venuša zapadá )
okolo 18:30 hod. SELČ ( Jupiter vychádza nad obzor )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 12.08.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD)
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.


Odvaha, sila a priebojnosť

Fire & Water - AnteAr

Slnko v znamení Leva & Mars v Baranovi

Mars – v astrológii spájaný s vôľou, bojovnosťou, presadzovaním našich zámerov a dosahovaním vytýčených cieľov – sa bude až do 06.januára 2021 pohybovať po ekliptike vo svojom domovskom znamení Barana.

Počas celého augusta putuje Mars znamením Barana, kde môže poskytovať dobré dary vo svojej najrýdzejšej podobe – ale súčasne rýchlejšie aj to zlé, prudké a násilné prameniace často zo sebeckej túžby po presadení sa.

V utorok ráno sa uzatvorí napätá väzba medzi Plutom a Lilith a neskoro večer sa Čierna Luna spojí s Marsom v Baranovi. Konštelácie Marsu sa však zvyčajne ohlasujú „v predtermíne“, teda niekoľko dní vopred. Takže je celkom dosť možné, že napriek vysokému napätiu a hustej atmosfére dokážeme tieto energie ustáť bez nejakej vážnejšej ujmy.

Vo štvrtok predpoludním uzatvorí Mars s Plutom napätú väzbu, o ktorej som sa zmienil na začiatku týždenného horoskopu.

Víkendové konštelácie s harmonickým prepojení energií Marsu a Slnka napomôžu zlepšeniu zdravia a nárastu regeneračných schopností

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre situácie, keď potrebujete nabrať silu a odvahu k ráznym činom: využite energiu Marsu z netrpezlivého akčného ohnivého znamenia Barana, alebo využite energiu Slnka v kráľovskom ohnivom znamení Leva v časoch:

okolo 05:35 hod. SELČ ( Slnko vystupuje nad obzor )
okolo 12:45 hod. SELČ ( Slnko v zenite )
okolo 22:20 hod. SELČ ( Mars vystupuje nad obzor )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 12.08.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.

Ohnivý Mars vo svojom domovskom znamení Barana

Samotný horoskop vstupu Marsu do znamenia Barana (platný po celú dobu pobytu Marsu v Baranovi, tj. až do 6. januára 2021) ukazuje ľahšie prebudenie a využitie húževnatosti, vytrvalosti a zapojenia skúseností do nášho konania. Výdaje za voľnočasové aktivity a prípadné milostné eskapády môžu brzdiť inak nádejný úspech.

Medzi tie chcené, pozitívne dary patrí, že v tejto dobe môžeme pocítiť prírastok fyzických i duševných síl a viac ťažiť z aktivity, podnikavosti, odvahy, sebadôvery a schopnosti konať rázne, odvážne a priekopnícke činy. Mali by tiež vzrásť naše regeneračné schopnosti a mali by sme viac cítiť chuť sa presadzovať a súperiť s druhými o svoje miesto na slnku. Ľahšie môžeme uplatniť svoje vodcovské a súťaživé sklony.

Ak však budeme mať v tejto dobe postupujúceho Marsu spojeného s prvkami (planéty, hlavné osi a citlivé body) vo vlastnom horoskope napätými väzbami (konjunkcie, kvadratúry, opozície), môže nám priniesť vnútorné pochybnosti, egocentrickosť a sebectvo, väčšiu tvrdosť, netrpezlivosť, unáhlenosť, hádavosť, agresivitu, spoločenské konflikty a úrazy – najčastejšie od pádov na hlavu. Najmä pri športe, ale aj v cyklistike a aktivitách v prírode je potrebné chrániť si hlavu!


Meditácie a regresné techniky

Regress AnteAr

Neptún

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa vhodné pre meditácie, pre ponory do podvedomia za pomoci regresných techník nastávajú v čase okolo 03:45 hod. SELČ, potom v čase okolo 08:20 hod., neskôr okolo 14:40 hod., a napokon ešte aj okolo 21:05 hod.. SELČ, kedy sa Neptún – planéta v astrológii spájaná s jemnými vibráciami vysokých spirituálnych energií – ocitá vo významných pozíciách, ktoré sú vhodné pre tieto záležitosti.

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 12.08.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.