Horoskop na týždeň
a
najlepšie okamihy

v dňoch od 11.05. do 17.05.2020

Všeobecný charakter týždňa

Horoskop na týždeň je plný zmien už od pondelka, keď sa počas predpoludnia dostal Merkúr pod priamu paľbu Marsu zo znamenia Vodnára. Napriek tomu, že Merkúru v Býkovi doteraz výrazne pomáhali sily Jupitera a Pluta zo znamenia Kozorožca, ktoré je so zemským Býkom spriaznené rovnakým živlom i polaritou, energia Marsu z konca vzdušného Vodnára priniesla celý rad náročnejších situácií, v ktorých máme chuť poslať niekoho presne tam, kam si myslíme, že by mal ísť 😉

Azda jedinou brzdou v takýchto okamihoch by mohol byť seriózne sa tváriaci Saturn, ktorý vymedzuje mantinely v našom verbálnom prejave a pomáha Merkúrovi správne posúdiť situáciu. S výraznejšou pomocou Saturna budeme môcť počítať ešte aj v utorok, keď sa Merkúr bude pohybovať už vo svojom domovskom znamení vzdušných Blížencov. Tieto dve planéty aspoň nakrátko uzatvoria vzájomne výhodné spojenectvo.

Týždenný horoskop – prehľad aktuálnych konštelácií

Ďalšími zmenami v tomto týždni sú: pondelňajší obrat Saturna na spiatočnú cestu z Vodnára do Kozorožca a stredajšia zmena smeru Venuše vo vzdušných Blížencoch. Aby toho nebolo málo, v stredu ráno prejde Mars z Vodnára do znamenia Rýb a prinesie tak ďalšiu zmenu kvality času.

Saturn bude cúvať po ekliptike až do konca septembra 2020, Venuša vo fáze retrogradity zotrvá až do 25.júna 2020, k týmto dvom sa pridá vo štvrtok Jupiter, ktorý sa bude pohybovať v znamení Kozorožca spätným smerom do 12.septembra, teda približne o dva týždne kratšie než Saturn.

Mars v Rybách bude od stredy 13.05.2020 napomáhať ľahšiemu nachádzaniu obetavosti v sebe i v druhých. Vyspelejší sa odhodlajú konať nesebecké činy v prospech slabších, utláčaných a tých, ktorí to naozaj potrebujú, bez ohľadu na svoje náklady. V určitých okamihoch vystane aj odvaha k vykonaniu niečoho idealistického, či aspoň chuť k obeti pre blaho druhých.

Odvrátenou stranou energie Marsu v znamení Rýb bývajú častejšie prejavy straty sústredenosti, klesá vôľa, ťažšie sa hľadá razancia a priebojnosť, klesá energia, ktorá bude teraz viac smerovaná do nášho vnútorného sveta. U niektorých sa môže častejšie prejaviť sklon k skrývaniu svojich činov pred zvedavým zrakom ľudí z okolia. Nemastný – neslaný Mars v Rybách pobudne šesť týždňov do 28.júna.2020.

Aspoň že to Slnko v Býkovi vytvorí v nasledujúcich dňoch harmonické spojenectvo s Plutom a v pondelok na budúci týždeň aj s Jupiterom v Kozorožcovi. Energie týchto planét sa pozitívnym spôsobom odzrkadlia v našej trpezlivosti a vytrvalosti 😉

Láska, romantika a partnerské vzťahy

V horoskope aktuálneho týždňa sa pohyb Venuše po ekliptike zastaví s od stredy sa táto planéty bude pohybovať spätným smerom. Retrográdny pohyb Venuše sa odzrkadlí aj vo všetkých záležitostiach, ktorým Venuša vládne – láske, partnerským vzťahom, ako aj vývoju vo sfére financií a vo veciach, ktoré sa týkajú majetku.

Navyše sa Venuša opäť bude dostávať do disharmonického postavenia s Neptúnom zo znamenia Rýb. Táto konštelácia stojí v pozadí situácií, v ktorých máme sklon snívať s otvorenými očami, alebo prikrášľovať si či jednoducho prehliadať to, čo diplomatickým jazykom nazývame „drobnými chybičkami krásy“. Na tieto tendencie je treba dávať si pozor, rovnako ako nás to učí stará ľudová múdrosť: „Pred svadbou maj oči otvorené, a po svadbe ich radšej trochu privri.“

blank

Pre lásku a partnerské vzťahy by napriek všetkému mohli byť tieto dni pomerne priaznivé, samozrejme, to platí len v prípade že sa aj my sami budeme o to usilovať 😉

Kľúčové slová spájané s touto konšteláciou:

Venuša v kvadratúre s Neptúnom:
Idealistické, nereálne, prinášajúce rozčarovanie a sklamanie. Záhady a mystériá nás teraz volajú a je ťažké odvrátiť pozornosť od ich vábivej piesne. Potom realita tvrdo vnikne do našich snových ilúzií.

Majte na pamäti, že pre niekoho môže byť snívanie s otvorenými očami inšpiráciou. Je to všetko v tom, ako sa na to prezeráte. Nenechajte sa tak rýchlo prebudiť zo svojich plodných fantázií, veď sú to predsa len krásne obrázky, ktoré teraz plnia našu myseľ … 😉

Na druhej strane sa však teraz nevieme plne sústrediť na našu prácu. Mali by sme si byť istí, že uchovávame svoje cennosti uzamknuté. Momentálne sme nepozorní a niekto to mohol využiť. Nielen že sme nepozorní, teraz sme aj naivní, nepraktickí a poloospalí. Buďte opatrní pri výdavkoch; peniaze teraz pretekajú cez naše prsty ako zrná piesku.

V romantike je veľmi pravdepodobné, že budeme ignorovať červené vlajky vyvolané malými detailami reči alebo správania. Ak týmto signálom nebudeme venovať pozornosť teraz, bude nám to ľúto neskôr, keď budú naše ilúzie odhalené a zo svojich snov precitneme.

Venuša – v astrológii spájaná s láskou, partnerskými vzťahmi, ako aj s peniazmi, majetkom a hodnotami sa bude počas nasledujúcich dní, týždňov a mesiacov – až do 7. augusta 2020 pohybovať po ekliptike v znamení Blížencov. Je to pomerne dlhý čas pobytu Venuše v jednom znamení a vyplýva zo skutočnosti, že Venuša sa bude v tomto znamení pohybovať retrográdne v dňoch už od štvrtka 14.05.2020 do štvrtka 25.06.2020.


Najlepšie okamihy týždňa

Týždenný horoskop AnteAr

Venuša a Jupiter

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre podpisy významných zmlúv, pre dôležité schôdzky, pre vstup do stavu manželského, alebo pre rozhodovanie v zásadných otázkach, nastávajú v časoch:

okolo 06:05 hod. SELČ ( Venuša vystupuje nad obzor )
okolo 09:20 hod. SELČ ( Jupiter zapadá )
okolo 14:30 hod. SELČ ( Venuša v hornej kulminácii )
okolo 17:00 hod. SELČ ( Jupiter v dolnej kulminácii )
okolo 22:50 hod. SELČ ( Venuša zapadá )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 13.05.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD)
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.


Odvaha, sila a priebojnosť

Fire & Water - AnteAr

Slnko v Býkovi & Mars na konci znamenia Vodnára

Mars – v astrológii spájaný s vôľou, bojovnosťou, presadzovaním našich zámerov a dosahovaním vytýčených cieľov – sa bude už len počas pondelka a utorka pohybovať po ekliptike na posledných stupňoch tretieho dekanu znamenia Vodnára.

V tomto úseku ekliptiky už počas minulého týždňa začal Mars postupne vytvárať disharmonickú väzbu s Merkúrom v znamení Býka. Energie tejto konštelácie naberali na intenzite a v priebehu predchádzajúceho víkendu sa do spôsobu našej komunikácie dostali prvky agresivity. Kvadratúra medzi Merkúrom a Marsom sa však uzatvorila až počas pondelka 11.05.2020 predpoludním o 09:33 hod.

V stredu 13.05.2020 ráno o 06:17 hod. prejde Mars z Vodnára do senzitívnych Rýb a zotrvá v tomto vodnom znamení až do 28.06.2020.

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre situácie, keď potrebujete nabrať silu a odvahu k ráznym činom: využite energiu Marsu z konceptuálneho a individualisticky orientovaného vzdušného znamenia Vodnára – ešte v pondelok a utorok, alebo využite energiu Slnka v zemskom znamení Býka v časoch:

okolo 05:10 hod. SELČ ( Slnko vystupuje nad obzor )
okolo 07:30 hod. SELČ ( Mars kulminuje )
okolo 12:40 hod. SELČ ( Slnko v zenite )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 13.05.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.

Ohnivý Mars vo vzdušnom znamení Vodnára

Mars vo Vodnárovi napomáha samostatnosti a presadzovaniu sa v rovine intelektuálnej. Poskytuje tak príležitosť k ľahšiemu nasadeniu síl do duševných projektov, napĺňaniu túžby po slobode, dosahovaniu nezávislosti a posilňuje individuálne ambície. Napomáha zmenám a úspechu pri organizovaní záležitostí vlastných i druhých. Uľahčuje uplatnenie našich schopností pri nezvyčajných činnostiach. Napomáha aj hľadaniu nových príležitostí, konceptov, spoločenských smerov a ideí, poskytuje odvahu k rozlúčeniu sa so zvädnutou či vypáchnutou tradíciou a zviazanosťou.

Ak Mars na svojej ceste znamením Vodnára vytvorí napäté väzby voči prvkom v horoskope narodenia (týka sa to predovšetkým ľudí s obsadenými znameniami Leva, Býka a Škorpióna), bude testovať, ako je zvládané rebelantstvo, buričstvo, netolerancia a väčšie tendencie k provokovaniu druhých, uprednostňovanie vlastného ja a slobody bez ohľadu na druhých. Bude pritom tiež vzbudzovať chuť boriť staré poriadky, ale pritom bez tvorby poriadkov nových.

V telesnej rovine potom Mars vo Vodnárovi prináša zvýšenie rizika úrazov Achillových šliach, členkov a lýtok. Môže tiež priniesť poruchy krvného obehu a vo väčšej miere i zápaly či iné problémy s obehovým systémom nôh, ale aj náhle srdcové ťažkosti, úrazy krčnej chrbtice či problémy s močovými cestami a orgánmi v oblasti malej panvy.


Meditácie a regresné techniky

Regress AnteAr

Neptún

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa vhodné pre meditácie, pre ponory do podvedomia za pomoci regresných techník nastávajú v čase okolo 03:05 hod. SELČ, potom v čase okolo 08:45 hod., neskôr okolo 14:20 hod., a napokon ešte aj okolo 20:40 hod.. SELČ, kedy sa Neptún – planéta v astrológii spájaná s jemnými vibráciami vysokých spirituálnych energií – ocitá vo významných pozíciách, ktoré sú vhodné pre tieto záležitosti.

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 13.05.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.


Retrográdny Merkúr

od 18.06. do 12.07.2020

Retrográdny Merkúr AnteAr

Finančné záležitosti a komunikácia počas retrográdnej fázy Merkúra

Merkúr je tradičným vládcom obchodu, takže v dobe jeho retrográdneho postupu zaznamenáme zjavne aj obrat čelom vzad v našich finančných záležitostiach. A tu je niekoľko tipov, čo robiť a nerobiť, aby sme sa vyhli stresu, neprišli na bubon a možno aj položili základy budúcej prosperite.

Čomu sa teda v dobe retrográdneho Merkúra radšej vyhnúť?

Vyhnite sa novo uzatváraným finančným zmluvám či zmluvám o obchodnej spolupráci ako aj novým investíciám. Naša myseľ nepracuje na sto percent a určite by ste časom prišli na to, že vám chýbali čiastkové, avšak kriticky dôležité informácie. Zmluvy uzavreté v dobe retrogradity Merkúra sú vysoko náchylné k neočakávaným zdržaniam, rôznym zmätkom a finančným stratám.

Pokiaľ to nie je naozaj nutné, nič zásadné nenakupujte! Najmä nie počítače, elektroniku či auto. Tovar zakúpený v tejto dobe bude mať časté poruchy, pokiaľ ho rovno neprinesiete poškodený. Alebo zistíte, že ste vlastne kúpili niečo iné, než ste naozaj chceli. Takže keď už idete niečo kupovať, rozhodne si schovajte pokladničný doklad.

Určite si v tejto dobu neberte novú pôžičku! Okolo úverov je vždy plno zmlúv, a o tých už sme hovorili. Počkajte, kým Merkúr znovu zmení smer na direktný, a potom zistíte, že si vlastne potrebujete požičať viac, či menej, alebo že sa bez pôžičky vlastne zaobídete.

Neodkladajte daňové priznanie. Vyplniť daňové priznanie je psycho samo o sebe, takže nenahrávajte vlastným odkladom všetkým komplikáciám, ktoré pod vplyvom retrográdneho Merkúra pravdepodobne tak či tak nastanú.

Vyhnite sa akémukoľvek riskantnému finančnému konaniu. Bezstarostnosť sa v tejto dobe nevyplatí. Finančné toky sa s vysokou mierou pravdepodobnosti spomalia, takže pozastavte výdavky.

Všetko však má aj svoju svetlú stránku, takže teraz odoporúčania toho, čo robiť a akým aktivitám retrogradita Merkúra naopak prospieva:

Prejdite si všetky svoje finančné záväzky a zvážte ich optimalizáciu a reštrukturalizáciu. Prehodnoťte svoje investičné portfólio. Uistite sa, že poistné zmluvy nevypršali. Urobte si poriadok v domácom rozpočte. Teraz je čas vyriešiť všetko, čo ste dosiaľ odkladali na neskôr.

Ak uvažujete o zásadnej kúpe (auta, domu, …), prejdite si znovu svoje požiadavky. Zvážte, čo skutočne potrebujete a chcete a dôkladne sa rozhliadnite, čo je v aktuálnej ponuke. Fakty už zrejme máte pohromade, ale berte do úvahy aj svoju intuíciu – teraz máte schopnosť vidieť za logické argumenty predajcov a verte svojim pocitom. A uvoľnite miesto novým veciam, tým, že sa zbavíte starých a nepotrebných.

Pripravte si daňové priznanie. Sadnite si a prehrabte sa tou hromadou papierov a účtov, prípadne si dohodnite stretnutie so svojím daňovým poradcom. Dnes nám to časovo vychádza, ale obdobie retrográdneho Merkúra je pre túto činnosť všeobecne vynikajúce, i keď je finančný úradník ešte v nedohľadne.

Zvážte svoj postoj k peniazom ako takým. Vaša intuícia je teraz mimoriadne silná a máte šancu dostať sa oveľa bližšie ku koreňom vášho postoja k materiálnym statkom a k vašej finančnej situácii. Pokiaľ v živote narážate neustále na rovnaký problém, ktorý vám bráni v rozvoji, práve teraz je vhodný čas s ním pohnúť.