Horoskop na týždeň
a
najlepšie okamihy

v dňoch od 9.11. do 15.11.2020

Charakter energií týždňa

Druhý novembrový týždeň prináša niekoľko významných udalostí. Prvá z nich je spojená s konjunkciou Jupitera s Plutom v Kozorožcovi. V poradí i vo význame druhou záležitosťou je dlho očakávané ukončenie retrogradity Marsu v Baranovi. Tretia udalosť je spojená s návratom Merkúra zo znamenia Váh späť do Škorpióna. Štvrtou a poslednou je lunárny Nov v znamení Škorpióna.

Merkúrov návrat do znamenia Škorpióna

Vo Váhach sa Merkúr pohybuje od 28. októbra 2020 a po celý čas sú jeho vibrácie tvrdo blokované energiou strohého Saturna z konzervatívneho znamenia Kozorožca. V utorok 10. novembra sa však Merkúr vráti späť do znamenia Škorpióna a postupne sa zbaví všetkých obmedzení, ktoré mu Saturn doteraz staval do cesty.

Merkúr sa po tomto úseku ekliptiky pohyboval retrográdne už od 14. októbra 2020. Vzhľadom k tomu sa dá očakávať, že v mnohých záležitostiach, ktoré sa uzavreli v tomto období, môžu vyvstať nové skutočnosti. A tieto nové fakty môžu v konečnom dôsledku viesť k prehodnoteniu prijatých rozhodnutí.

Myslím, že by bolo zbytočné opäť rozoberať, čo do nášho života priniesli predchádzajúce tri týždne. Vieme to všetci, a je na každom z nás, čo s tým urobíme.

Horoskop na týždeň od 09.11.2020 AnteAr

Konjunkcia Jupiter a Pluto

Každých dvanásť až trinásť rokov sa tieto dve mocné planéty spoja v silnej konjunkcii, ktorá naznačuje ekonomické zmeny, intenzívne uchopenie moci, odhalenie skrytých zdrojov, fanatizmus a potenciálne reformy. Je to jedna z tých chvíľ, keď náznaky budúcnosti ležia v minulosti.

Predchádzajúce aktivity, ktoré sa vyskytli v zákulisí alebo pod povrchom, sú teraz zverejnené pre všetkých, či už v dobrom alebo v zlom. Prekvapujúcim a dramatickým spôsobom vychádzajú na svetlo sveta predtým neznáme fakty, odhalenia, škandály, mocenské hry a pokusy o manipuláciu so Systémom a jednoznačnou možnosťou sú právne dôsledky.

Na osobnej úrovni sú ovplyvnení aj jednotlivci. Hovoríme presvedčivo; naša hlboká sebadôvera nám dáva moc presvedčiť ostatných. Keď rozprávame, ostatní počúvajú.

Naše odhodlanie dokážeme ľahko preniesť aj na druhých, bez okolkov a zbytočných prieťahov sa dostávame k jadru veci. Priama reč je najlepší spôsob, ako ukázať náš prehľad.

Sme stotožnení s našim postavením; akonáhle sa pre niečo rozhodneme, je veľmi pravdepodobné, že svoje rozhodnutie už nezmeníme. A navyše určite nie sme nadšení, ak si niekto dovolí spochybňovať naše vyjadrenia a rozhodnutia.

Pretože obe tieto planéty súvisia s peniazmi, zvyčajne je to vhodný čas na finančné rozhodnutia. Starostlivé a dobre preskúmané investície prinášajú veľké dividendy.

Ukončenie retrogradity Marsu v Baranovi

Mars sa pohybuje po ekliptike spätným smerom už od 10.septembra 2020. Ukončenie jeho retrogradity nastane 14. novembra 2020 o 01:36 na 15° 14′ znamenia Barana. Od tohto okamihu sa Mars začne konečne pohybovať prirodzeným priamym smerom k vyšším stupňom.

Mars je pritom stále vo svojom domicile a môže poskytovať svoje dobré dary v najrýdzejšej podobe – ale rovnako môže priniesť aj to zlé, prudké a násilné, ak sa popustí uzda sebeckým túžbam po presadení sa.

Medzi tie chcené, pozitívne dary patrí, že v tejto dobe môžeme pocítiť prírastok fyzických i duševných síl a viac ťažiť z aktivity, podnikavosti, odvahy, sebadôvery a schopnosti konať rázne, odvážne a priekopnícke činy.

Mali by tiež vzrásť naše regeneračné schopnosti a mali by sme viac cítiť chuť presadzovať sa a konkurovať druhým o svoje miesto na slnku. Ľahšie môžeme uplatniť svoje vodcovské a súťaživé sklony.

Ak však budeme mať v tejto dobe postupujúci Mars spojený s prvkami vo vlastnom horoskope napätými väzbami, môže nám priniesť vnútorné pochybnosti, egocentrickosť a sebectvo, väčšiu tvrdosť, netrpezlivosť, unáhlenosť, hádavosť, agresivitu, spoločenské konflikty a úrazy.

Väčšia opatrnosť je namieste najmä u tých, ktorí majú vo svojom horoskope obsadený niektorý zo stupňov od 17. až do 24. v znamení Barana, Raka, Váh či Kozorožca.

V pondelok a utorok 9. a 10. novembra 2020 vzrastie napätie, sexuálny tlak a chuť k flirtovaniu, budú častejšie pudové reakcie, niekedy sa prejavujúce i bez ohľadu na konvencie a spoločenské zábrany alebo na to, ako sa za takéto priestupky platí.

Vzrastie aj možnosť podľahnutia zvádzaniu kvôli žiadostivosti po zmyslových rozkošiach, bude však ľahšie pretaviť sexuálnu energiu tvorivým spôsobom do sociálnych projektov či do zjemnenia osobnosti.

Nov v Škorpiónovi

Poslednou záležitosťou aktuálneho týždňa je lunárny Nov v Škorpiónovi, ktorý nastane v nedeľu ráno 15. novembra 2020 o 06:07 hod. SEČ. K tejto téme sa vrátim v samostatnom článku.

Želám nám všetkým príjemné dni a veľa šťastia po celý týždeň.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com

email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062Láska, romantika a partnerské vzťahy

V horoskope aktuálneho týždňa sa bude Venuša aj naďalej pohybovať po ekliptike vo svojom domicile v znamení Váh. V úvode aktuálneho týždňa vytvorí opozíciu s Marsom v Baranovi a v nedeľu sa Venuša dostane do kvadratúry s Plutom v Kozorožcovi.

Či sa pozitívne vibrácie Venuše vo Váhach odzrkadlia aj v spôsobe nášho správania, to je len na nás. Vždy treba mať na pamäti, že kam upriamime pozornosť, tam smeruje naša energia a to má potom tendenciu rásť. Takže z tohto uhla pohľadu je to celé opäť o voľbe našich myšlienok.

Najlepšie okamihy týždňa

Týždenný horoskop AnteAr

Venuša a Jupiter

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre podpisy významných zmlúv, pre dôležité schôdzky, pre vstup do stavu manželského, alebo pre rozhodovanie v zásadných otázkach, nastávajú v časoch:

okolo 09:40 hod. SEČ ( Venuša v zenite )
okolo 10:35 hod. SEČ ( Jupiter vychádza nad obzor )
okolo 14:35 hod. SEČ ( Venuša zapadá )
okolo 14:50 hod. SEČ ( Jupiter v zenite )
okolo 19:00 hod. SEČ ( Jupiter v zapadá )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 02.12.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD)
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.


Odvaha, sila a priebojnosť

Fire & Water - AnteAr

Slnko v Škorpiónovi & Mars v znamení Barana

Mars – v astrológii spájaný s vôľou, bojovnosťou, presadzovaním našich zámerov a dosahovaním vytýčených cieľov – sa bude až do 06.januára 2021 pohybovať po ekliptike vo svojom domovskom znamení Barana.

Počas celého októbra bude Mars aj naďalej putovať znamením Barana, kde môže poskytovať dobré dary vo svojej najrýdzejšej podobe – ale súčasne rýchlejšie aj to zlé, prudké a násilné prameniace často zo sebeckej túžby po presadení sa.

Od 10.09.2020 sa Mars v ohnivom Baranovi pohybuje po ekliptike spätným smerom. Retrogradita Marsu sa postupne začína odzrkadľovať aj v našich bežných životných situáciách.

Stručne aj jasne: v tomto čase je rozumnejšie vyhýbať sa vysokej fyzickej záťaži, radšej zvoľniť tempo a oddychovať.

Zo skúseností vieme, že čas retrográdneho Marsu naozaj nepraje rozbiehaniu úplne nových projektov. Takže s tým bude potrebné počítať počas nasledujúcich dvoch mesiacov až do 14.11.2020, kedy sa pohyb Marsu opäť zmení na priamy.

Počas prvej polovice týždňa pretrváva napätá väzba medzi Marsom a Venušou. Táto planetárna konštelácia prináša nárast napätia, sexuálny tlak a chuť k flirtovaniu. Budú častejšie pudové reakcie, niekedy sa prejavujúce i bez ohľadu na konvencie a spoločenské zábrany alebo na to, ako sa za takéto priestupky platí.

Vzrastie aj možnosť podľahnutia zvádzaniu kvôli žiadostivosti po zmyslových rozkošiach, bude však ľahšie pretaviť sexuálnu energiu tvorivým spôsobom do sociálnych projektov či do zjemnenia osobnosti.


S podporou Marsu zo znamenia Barana máme dostatok odvahy pustiť sa do čohokoľvek. A bez nejakých obáv, že by sa mohli objaviť aj problémy a komplikácie. Tie budeme riešiť, až nastanú. Ide jednoducho o to, mať víziu a vieru v to, že to dokážeme, tak sa nezdržujte hlúposťami!

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa, vhodné pre situácie, keď potrebujete nabrať silu a odvahu k ráznym činom: využite energiu Marsu z netrpezlivého akčného ohnivého znamenia Barana, alebo využite energiu Slnka v intenzitu milujúcom vodnom znamení Škorpióna v časoch:

okolo 08:00 hod. SEČ ( Slnko vystupuje nad obzor )
okolo 13:25 hod. SEČ ( Slnko v zenite )
okolo 19:55 hod. SEČ ( Mars vystupuje nad obzor )

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 02.12.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.

Ohnivý Mars vo svojom domovskom znamení Barana

Samotný horoskop vstupu Marsu do znamenia Barana (platný po celú dobu pobytu Marsu v Baranovi, tj. až do 6. januára 2021) ukazuje ľahšie prebudenie a využitie húževnatosti, vytrvalosti a zapojenia skúseností do nášho konania. Výdaje za voľnočasové aktivity a prípadné milostné eskapády môžu brzdiť inak nádejný úspech.

Medzi tie chcené, pozitívne dary patrí, že v tejto dobe môžeme pocítiť prírastok fyzických i duševných síl a viac ťažiť z aktivity, podnikavosti, odvahy, sebadôvery a schopnosti konať rázne, odvážne a priekopnícke činy. Mali by tiež vzrásť naše regeneračné schopnosti a mali by sme viac cítiť chuť sa presadzovať a súperiť s druhými o svoje miesto na slnku. Ľahšie môžeme uplatniť svoje vodcovské a súťaživé sklony.

Ak však budeme mať v tejto dobe postupujúceho Marsu spojeného s prvkami (planéty, hlavné osi a citlivé body) vo vlastnom horoskope napätými väzbami (konjunkcie, kvadratúry, opozície), môže nám priniesť vnútorné pochybnosti, egocentrickosť a sebectvo, väčšiu tvrdosť, netrpezlivosť, unáhlenosť, hádavosť, agresivitu, spoločenské konflikty a úrazy – najčastejšie od pádov na hlavu. Najmä pri športe, ale aj v cyklistike a aktivitách v prírode je potrebné chrániť si hlavu!


Meditácie a regresné techniky

Regress AnteAr

Neptún

Najlepšie okamihy v horoskope aktuálneho týždňa vhodné pre meditácie, pre ponory do podvedomia za pomoci regresných techník nastávajú v čase okolo 06:15 hod. SEČ, potom v čase okolo 12:40 hod., neskôr okolo 18:10 hod., a napokon ešte aj okolo 23:45 hod.. SEČ, kedy sa Neptún – planéta v astrológii spájaná s jemnými vibráciami vysokých spirituálnych energií – ocitá vo významných pozíciách, ktoré sú vhodné pre tieto záležitosti.

Pozn.: Uvedené okamihy sú vypočítané pre dátum 02.12.2020 a pre geografický stred Slovenska
(48°44 SZŠ a 19°00 VZD).
Smerom na východ a na západ môžu byť tieto časové údaje mierne odlišné.


AnteAr | astrologické horoskopy | Ľubo Drozd | Košice