Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
18. september 2018

Počas utorka sa už tretíkrát v priebehu roka 2018 uzatvára kvadratúra medzi Marsom vo Vodnárovi a Uránom v znamení Býka. O tejto konštelácii sa píše pomerne veľa z rôznych uhlov pohľadu, väčšinou však v málo pozitívnom zmysle. Poďme sa spolu zamyslieť nad tým, o čo sa vlastne jedná.

V roku 2018 sa po prvý raz vytvorila táto dynamická konštelácia 16.mája, v rovnaký deň, keď Mars prešiel z Kozorožca do znamenia Vodnára, Druhýkrát to bolo 2.augusta, počas retrográdnej fázy pohybu Marsu. Tretíkrát sa Mars dostáva do disharmonického postavenia s Uránom počas noci z utorka na stredu.

Táto konštelácia stojí v pozadí dní, plných značného nepokoja a impulzívnosti, ktoré zvyčajne prinášajú túžbu vymaniť zo všetkých obmedzení a aktívne sa proti nim búriť. Naším cieľom by teraz malo byť dobrovoľne vyvolať vo svojom živote dlhodobú tvorivú zmenu, aby sme nemuseli znenazdania a absolútne prevrátiť svoj život naruby.

Všetci tí, ktorí pociťovali túžbu oslobodiť sa, ale z určitých dôvodov doteraz čakali, a nič v tomto smere neboli ochotní riešiť, mohli sa ocitnúť v celkom neznesiteľných podmienkach. V takom prípade sa u nich môže prejaviť asi úplne najhoršia stránka tejto konštelácie – impulzívnosť, unáhlenosť a úplné zanedbanie svojich záväzkov.

Ak cítite potrebu vzbúriť sa, terčom vašej vzbury sa veľmi pravdepodobne stanú autoritatívne osoby a dôverné vzťahy. Pokiaľ si neuvedomujete, že váš život potrebuje tvorivú zmenu, zrejme sa budete správať dosť výbušne.

Niektorí ľudia však neustále obmieňajú svoj život, aby nebol prázdny a stagnujúci. Pokiaľ k nim patríte, potom pre vás budú tieto dni obdobím náhlych a prekvapujúcich situácií, v ktorých sa preverí životaschopnosť vášho nového spôsobu života.

Týmito skúškami ľahko prejdete, ak ste si po celú dobu uvedomovali, čo robíte a prečo. Dokonca sa vám môže naskytnúť príležitosť byť ešte slobodnejší. Podmienkou je, že dokážete rozpoznať možnosti pod maskou toho, čo sa javí ako nečakané a prekvapujúce. Určite by ste nemali reagovať na novú situáciu starým spôsobom. Nové výzvy si vyžadujú nové riešenia, na to by ste v čase vibrácií konštelácie vytvorenej Marsom a Uránom nemali zabúdať.

Je pravdepodobné, že utorok ubehne celkom v pohode, pretože Luna sa teraz pohybuje v znamení Kozorožca, ktoré si potrpí na serióznosť a nejakým prudkým emocionálnym prejavom dáva len minimum priestoru. Skôr by som očakával nárast napätia vo štvrtok 20.septembra 2018, keď Luna vstúpi do znamenia Vodnára a spojí svoje vibrácie s Marsom, Uránom, Čiernou Lunou Lilith a prejde cez pozíciu Dračieho chvosta. Ten štvrtok bude naozaj zaujímavý, najmä v čase od polnoci až do poludnia.

Zatiaľ nám všetkým želám príjemný utorok plný pohody 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

Chcem sa objednať na konzultáciu !


Zdieľajte článok so svojimi priateľmi !

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality