Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Jupiter v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom

Aspekty SLNKO-JUPITER v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Slnko a Jupiter sú si v mnohých ohľadoch také podobné, že niektorí nazývajú Jupiter druhým Slnkom. Jupiter je planéta vyššieho myslenia, zatiaľ čo Slnko predstavuje našu vedomú myseľ. Harmonické aspekty medzi nimi prinášajú vzájomné rozširovanie obzorov. Jupiter je impulzom pre životnú silu, kreativitu a sebavedomie Slnka. Slnko si užíva cestovanie s Jupiterom, či už v zmysle rovnakej duchovnej cesty alebo dobrodružstva. Náročné aspekty môžu vyvolať tendenciu spoločne preháňať veci.

Konjunkcia Slnko-Jupiter často začína ako vzrušujúce nové priateľstvo. Tento aspekt zbližuje partnerov prostredníctvom radosti, ktorú si navzájom prinášajú. Navzájom pozdvihujú myseľ a dušu. Rozdiely a hádky sa riešia zdravým spôsobom. Nielen, že si navzájom pomáhate v osobnom rozvoji tým, že sa pohybujete paralelne, rozvíja sa aj vzťah s vami. Konjunkcia Slnka a Jupitera je vzájomne optimistická, dobrodružná a odvážna, no je tu aj tendencia veci preháňať.

Všeobecnými témami aspektov Slnka v trigóne / sextile s Jupiterom sú hravosť, štedrosť a otvorené myslenie. Medzi nimi je rozkošné, veselé priateľstvo. Aj keď majú obaja silnú súťaživosť, radi túto energiu usmerňujú prostredníctvom uštipačných vtipov a koketných hier. Jupiter dáva Slnku veľa povzbudenia a podpory pri dosahovaní ich cieľov.

Pri tvrdých aspektoch, ako je Slnko v kvadratúre / opozícii s Jupiterom, sú pravdepodobné strety názorov alebo náboženských / filozofických presvedčení. Jupiter tlačí človeka Slnka k zmene a flexibilite, väčšinou s dobrými úmyslami. Najmä s opozíciou to môže človek Slnka brať ako hrozbu pre svoje ego. Obaja sa ľahko nechajú uniesť bujarým, konfrontačným a riskantným správaním. Na vyriešenie týchto energetických stretov by Slnko aj Jupiter mali vyvinúť sebakontrolu a otvorenú myseľ.

Aspekty LUNA-JUPITER v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Keď sa láskavá, temperamentná a veľkorysá povaha Jupitera zladí s vyživujúcou stránkou Luny, prejaví sa bezpodmienečne akceptujúci a povznášajúci vzťah. Na druhej strane Jupiter rád skúma všetko, čoho sa dotkne a Luna ako symbol nášho podvedomia nechce byť v tejto oblasti vyrušovaná. Výzvy spojení medzi Lunou a Jupiterom sú emocionálne nedorozumenia, sebectvo a neistota.

S Lunou v konjunkcii s Jupiterom v synastrii má osoba Jupitera pozitívny vplyv na psychiku Luny. Na oplátku, osoba Luny vnáša do spojenia množstvo výživných, hlbokých pocitov. Často zdieľajú podobné životné filozofie. Viac ako romantická príťažlivosť tento aspekt naznačuje najprv spojenie ako priatelia. Emócie môžu byť niekedy na príliš vysokej hladine, čo môže spôsobiť konflikty.

Aspekty Luny v trigóne / sextile s Jupiterom sú veľmi podobné konjunkcii opísanej vyššie. Vyznačujú sa tým, že si navzájom poskytujú emocionálnu podporu a pohodlie. Sextily a trigóny sú tiež ľahké aspekty, čo znamená, že hádky sú menej pravdepodobné.

Luna v kvadratúre / opozícii s Jupiterom sú náročné aspekty synastrie.

S Lunou v kvadratúre s Jupiterom stúpa vnútorné napätie. Osoba Jupitera sa môže cítiť emocionálne vyčerpaná, keď sa snaží uspokojiť emocionálne potreby Luny. Áno, Jupiter je veľmi obetavý, ale oceňuje aj nezávislosť. Takže keď Jupiter požiada o nejaký priestor alebo sa trochu vzdiali, Lunu často trápi strach zo straty partnera.

Luna v opozícii s Jupiterom naznačuje ťažkosti s pochopením vzájomných emócií. Osoba Jupitera, chtiac či nechtiac, môže u osoby Luny vyvolať zmeny nálad a prehnane úzkostlivé alebo príliš optimistické správanie. Jednou z výziev tejto opozície je, že vzťah má problém nájsť štruktúru v realite.

jupiter synastries digitalart AnteAr

Aspekty VENUŠA-JUPITER v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Venuša-Jupiter je veľmi charizmatická a úspešná dvojica. Harmonické aspekty medzi Venušou a Jupiterom možno nájsť v dlhodobých vzťahoch, manželstvách, obchodných partnerstvách a priateľstvách. Keďže obe planéty sa spájajú s ocenením toho, že majú vo svojom živote stále viac a viac, prehnané pôžitkárstvo je ich najväčšou výzvou.

Venuša v konjunkcii s Jupiterom sa vyznačuje zábavou, potešením a teplom. Navzájom posilňujú aj sebadôveru a úspech. Osoba Venuše je magneticky priťahovaná Jupiterovým priateľským, veľkorysým a otvoreným postojom. Jupiter rozširuje zmyslovú energiu Venuše. Venuša aj Jupiter si navzájom umožňujú zachovať si svoju individualitu, takže vzťah je flexibilný a prirodzene sa vyvíja. Na druhej strane sa môžu navzájom ľahko viesť k nemiernemu správaniu, ako je nadmerné pitie alebo utrácanie.

Venuša v trigóne s Jupiterom je jedným z najkrajších aspektov, ktoré sa nachádzajú v synastrii. Vytvára rovnakú úroveň príťažlivosti ako spojenie napísané vyššie, ale s menšou intenzitou. Je medzi nimi veľa úprimnosti a štedrosti, čo pomáha ľahko vyriešiť problémy.

Rovnako ako pri trigóne, partnerstvo Venuše v sextile s Jupiterom má veľký potenciál uspieť ako priateľstvo, obchodné partnerstvo alebo romantický vzťah. Venuša aj Jupiter si navzájom prinášajú pozitívne nápady a príležitosti.

Keď má synastrický graf iné ťažké aspekty, Venuša v harmonickom sextile s Jupiterom môže pomôcť zmierniť tieto energie.

Venuša v kvadratúre s Jupiterom je ťažký aspekt, ktorý sa môže javiť ako „príliš veľa dobrých vecí“. Príliš hravé, extravagantné, príliš ľahké a tak ďalej.

Rovnako ako pri kvadratúre, prílišné pôžitkárstvo je stále veľkým problémom, pokiaľ ide o Venušu v opozícii s Jupiterom. Tento aspekt predstavuje aj protichodné názory v záujmoch alebo filozofiách. Aby sa vyriešili konflikty v hodnotách, obaja partneri by mali byť otvorení a prispôsobiví. Osoba Venuše môže mať nutkanie držať sa Jupitera.

Aspekty MARS-JUPITER v synastrii (konjunkcia, sextil, trigón, opozícia, kvadratúra)

Spojenie Mars-Jupiter kráča na hranici medzi expanzívnym a výbušným. Marsu ako planéty vášne a akcie sa dotýka Jupiter, planéta, o ktorej je známe, že rozširuje všetko, čoho sa dotkne. Výsledkom je, že sa medzi nimi rodí neobmedzená energia.
Jupiter a Mars pripomínajú pár, ktorý ide na túru skoro ráno, po ktorej okamžite nasleduje úžasný sex, a nakoniec si navzájom stimulujú myseľ vzrušujúcimi rozhovormi.

Konjunkcia Marsu a Jupitera prekypuje silnou fyzickou energiou: Veľa sexu, outdoorové aktivity, uspokojujúce rozhovory, dokonca aj finančné snahy. Osoba Marsu môže pomôcť Jupiterovi rozvíjať sa v živote, zatiaľ čo Jupiter posilňuje Mars sebadôverou, nadšením a novými nápadmi. Navzájom sa veľa vyzývajú a dráždia, niekedy je výsledkom frustrácia.

S Marsom v trigóne / sextile k Jupiteru je fyzická a intelektuálna chémia veľmi silná. Komunikácia je bezproblémová. Ide o pár, ktorý sa vie zabávať a zároveň spolupracovať na svojich životných cieľoch. Osoba Jupitera môže pomôcť Marsu rozpoznať ich plný potenciál.

V prípade keď je Mars v kvadratúre s Jupiterom môže mať osoba Jupitera prehnaný vplyv na Mars. Bežné sú strety ega a prudké hádky. Aby sa táto kvadratúra vyriešila, obaja partneri by mali vo vzťahu konať zodpovednejšie a uzemnenejšie.

Mars v opozícii s Jupiterom predstavuje rozdiely vo viere alebo v spôsobe, akým vo vašich záležitostiach konáte. Osoba Jupitera môže niekedy považovať Mars za príliš impulzívny alebo nezrelý. Mars môže pôsobiť prehnane, aby zapôsobil na Jupiter. Spoločne často konajú na základe neuváženého alebo príliš zhovievavého správania.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Odhalia vašu pravú tvár: Sila vonkajších planét na hlavných osiach v synastriách
Saturn v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Uránsky blesk: Urán v Synastrii
Pasca karmy: Vzťahy z minulých životov, ktorým sa treba vyhnúť
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop
Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Vzťahy

Zdieľajte so svojimi priateľmi!