Poslednú aktualizáciu dňa 26/09/2023 vykonal astromaïa

Tie divoké planéty „mimo hraníc“

Keď väčšina z nás počuje slová „mimo hranice“, ihneď si predstavíme športy ako basketbal, hokej alebo golf, určite nie astrológiu. Avšak aj planéty sa môžu dostať mimo hraníc a ovplyvniť nás buď pozitívnym, alebo negatívnym spôsobom.

Čím viac takýchto planét má človek vo svojom natálnom horoskope a čím väčšia je deklinácia jednotlivých planét, tým viac sa u neho prejavuje tvorivé myslenie a tým viac sa jeho záujmy a preferencie odlišujú od spoločnosti, v ktorej žije.

Planéty „mimo hraníc“ AnteAr

Vplyv planét „mimo hraníc“

Termín „mimo hranice“ vyvinul zosnulý K.T. Boehrer, astrológ, ktorý sa zameral na zemepisnú šírku planét vo vzťahu k rovníku a pohybu Slnka.

Deklinácia planéty „mimo hranice“ presahuje 23 stupňov 27 minút severne alebo južne od rovníka. Čím viac takýchto planét má človek vo svojom natálnom horoskope a čím väčšia je deklinácia jednotlivých planét, tým viac sa u neho prejavuje tvorivé myslenie a tým viac sa jeho záujmy a preferencie odlišujú od spoločnosti, v ktorej žije.

Tieto rozdiely môžu mať buď pozitívny, alebo negatívny charakter. Pozitívnou stránkou mince je, že planéty „mimo hraníc“ vedú ľudí k tomu, aby boli vizionárski, inšpiratívni a originálni. Títo ľudia lipnú na slobode myslenia a konania. Na druhej strane môžu planéty „mimo hraníc“ prispievať k abnormálnym myšlienkam a pocitom, šialenstvu a nerešpektovaniu zákona a poriadku.

Jedinci s planétami „mimo hraníc“ sa často cítia nepochopení a sú považovaní za vyvrheľov, hoci to môže skončiť aj veľkou inováciou a priniesť do kolektívu nové myšlienky.

Niektoré zábavné fakty o planétach mimo hraníc

    Nie všetky planéty sú mimo hraníc: Slnko, Saturn a Neptún sa nikdy nedostanú mimo hraníc a Jupiter sa dostáva mimo hraníc len veľmi zriedkavo.

    Luna v tomto smere vedie: Luna sa dostáva mimo hraníc najčastejšie a dosahuje maximum takmer 29 stupňov približne každých 18,6 roka.

    Niektoré planéty mimo hraníc ovplyvňujú celú generáciu: Urán a Pluto zvyčajne neprekračujú hranicu 23 stupňov a 27 minút, ale keď sa tak stane, majú vplyv na celú generáciu.

    Výnimočných ľudí je veľa: Ľudia, ktorí majú planéty mimo hraníc, zanechávajú svoje stopy vo svete okolo seba, či už pozitívnym alebo negatívnym spôsobom.

    „Keď sa Slnko nepozerá“: Keď sa planéta dostane mimo hraníc, znamená to, že už nie je pod nadvládou Slnka. Keď je planéta mimo jeho dohľadu a dosahu, môže sa správať, ako chce. Keď sa planéta dostane mimo hraníc, znamená to, že už nie je pod nadvládou Slnka. Keď je planéta mimo jeho dohľadu a dosahu, môže sa správať, ako chce.

Ako zistiť, či máte nejakú planétu mimo dosahu?

Najjednoduchší spôsob, ako to zistiť, je použiť online efemeridy, ktoré vám pomôžu určiť, či sa v čase vášho narodenia nachádzali nejaké planéty mimo hraníc, pričom mnohé z nich sú voľne dostupné na internete. Môžete si tiež pozrieť svoj natálny horoskop, ktorý, ak ste si ho ešte nenechali urobiť, si môžete urobiť aj sami a zadarmo.

Pozitíva a negatíva

Ako sme už spomenuli, ľudia „s neviazanými planétami“ majú tendenciu posúvať hranice buď pozitívnym, alebo negatívnym spôsobom. Samozrejme, pri tvorbe človeka ide o viac než len o postavenie planét v jeho horoskope.

Je definovaných deväť typických prejavov Luny mimo hraníc a uvádzaných mnoho príkladov. Tu sú štyri najtypickejšie kategórie a pár príkladov:

    Rozhodovanie o odchode, vymanenie sa, zločinci: Títo ľudia majú tendenciu „utekať zo situácií, ktoré by konvenčnejší jedinci mohli považovať za prestížne alebo žiadúce“, alebo sa môžu rozhodnúť uniknúť z pravidiel a noriem spoločnosti, do ktorej sa narodili. Môžu tiež ignorovať očakávania spoločnosti v súvislosti s ich pohlavím, vekom alebo niečím iným. Jedným z príkladov je Cat Stevens, hudobník zo 60. rokov 20. storočia, ktorý opustil svoju hviezdnu kariéru a nasledoval svoju moslimskú vieru.

    Géniovia: Tí, ktorí „myslia mimo škatuľky“. Skvelým príkladom je Albert Einstein.

    Zvláštne, svojrázne postavy: Dobrým príkladom je bývalý ruský prezident Boris Jeľcin.

    Sociopati a zločinci: Carlos známy ako „Šakal“, medzinárodný zabijak.

Slávni a nechvalne známi

Ako môžete vidieť v nasledujúcom zozname, niektorí jedinci majú viacero takto postavených planét, a skutočne posúvajú hranice svojej osobnosti a toho, čo dosiahnu. Je zaujímavé, koľko ľudí, ktorí v našom svete zanechalo svoje stopy, má túto spoločnú črtu.

Luna

Slávni: Jackie Chan, Cher, Farah Fawcett, Kylie Minogue, Willie Nelson, Olivia Newton-John, Dan Rather, Christopher Reeve, Susan Sarandon, Brooke Shields, Stephen Sondheim, Barbara Walters, Oprah Winfrey, Lucille Ball, Brigitte Bardot, John Belushi, Shirley Temple Black, Warren Buffett, John Rockefeller, Rupert Murdoch, Sigmund Freud, Victor Hugo, Stephen King, Albert Einstein, Francis Galton, Louis Pasteur, Arnold Schwarzenegger

Nechvalne známi: James Degorski, Thomas Walt Hamilton, Richard Ludwig Strack, Ronald Kray, Erik Menendez, Dennis Nilsen, Peter Sutcliffe, William Heirens

Merkúr

Slávni: Tom Hanks, Goldie Hawn, Bette Midler, Kylie Minogue, Dolly Parton, Elvis Presley, Frank Sinatra, Liv Tyler, Denzel Washington, Gene Wilder, Ted Turner, Louisa May Alcott, Emily Dickinson, Louis Braille, Johannes Kepler, Louis Pasteur

Nechvalne známi: Mark David Chapman, Charles Starkweather, John Hinckley, Erik Menendez, Dennis Nilsen, Peter Sutcliffe

Venuša

Slávni: Charles Chaplin, Cher, Clint Eastwood, Judy Garland, Larry King, Liberace, Dean Martin, Susan Sarandon, Robert Schumann, Brooke Shields, Frank Sinatra, Tina Turner, Rudolph Valentino, Gene Wilder, Josephine Baker, Johnny Carson, William Blake, Louisa May Alcott, Louis Pasteur

Nechvalne známi: Ian Brady, Ronald Kray, Peter Sutcliffe, William Heirens, James Eagan Holmes

Mars

Slávni: Harvey: Jackie Chan, Aretha Franklin, Greta Garbo, Judy Garland, Katherine Hepburn, Larry King, Wolfgang Mozart, Laurence Olivier, Dolly Parton, Luciano Pavarotti, Christopher Reeve, Robert Schumann, Steven Spielberg, Barbara Streisand, Rudolph Valentino, Jean Claude Van Damme, Robin Williams, Josephine Baker, Sandra Bernhard, Frida Kahlo, Pablo Picasso, Warren Buffett, Walt Disney, Rupert Murdoch, Lord Byron, Lewis Carroll, Agatha Christie, T. S. Eliot, Johann Wolfgang Goethe, Toni Morrison, Nostradamus, Thomas Edison

Nechvalne známi: Mark David Chapman, Charley Whitman, John Hinckley, Richard Ludwig Strack, Patrick Kearney, William Heirens

Urán

Slávni: Greta Garbo, Jay Leno, Olivia Newton-John, Cybill Shepherd, Bruce Springsteen, Meryl Streep, Josephine Baker, John Belushi, Salvador Dalí, Richard Branson, Charles Baudelaire, Sir Richard Burton, Stephen King, William Butler Yeats, Francis Galton, Johannes Kepler, Louis Pasteur

Nechvalne známi: Edward Gein, James Eagan Holmes

Pluto

Slávni: Cher, Farah Fawcett, Aretha Franklin, Elton John, Chaka Khan, Jay Leno, Paul McCartney, Dolly Parton, Cybill Shepherd, Sylvester Stallone, Meryl Streep, Barbara Streisand, John Belushi, Leonardo da Vinci, Lord Byron, Percy Bysshe Shelley, Arnold Schwarzenegger

Smutne známi: Thomas Walt Hamilton, Myra Hindley, Charley Whitman, Ray Larsen, Peter Sutcliffe, John Wayne Gacy, John Bunyard, John Errol Ferguson

Súvisiace témy:

Saturn ako „tmel“ na vzťahy a schopnosť dospieť

Spriaznené duše sa chcú a potrebujú

Karma v horoskope

Partnerské horoskopy

Škola klasickej astrológie

Astrológia – zoznam článkov

Kde to nájdem vo svojom horoskope?

Vaša astrologička
Maïa Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám naše články? Píšeme ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujeme za všetky prejavy vašej priazne!

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Blog