Saturn kvadratúra Urán

Najvýznamnejšia kombinácia energií roku 2021

Prvú ukážku kvadratúry Saturna s Uránom sme zažili minulého roku od 22. marca do 2. júla 2020, keď sa Saturn pohyboval na prvých stupňoch znamenia Vodnára. Saturn v napätom postavení s Uránom však prináša významnejšie posolstvo, ktorému je potrebné venovať plnú pozornosť.

Saturn je o celosvetových obmedzeniach. Určite sme sa o tom dozvedeli niekoľko základných vecí, keď Saturn v r.2020 vytvoril konjunkciu s Plutom v znamení Kozorožca, však?
Na druhej strane individualistický Urán má toho veľa spoločného so vzburou. Je ľahké pochopiť, ako by tieto dve sily – vzájomne prepojené ťažkou a náročnou kvadratúrou – mohli v roku 2021 spôsobiť obrovský chaos.

Vodnár sa však zaujíma o univerzálne princípy, spravodlivosť a vytváranie rovnakých podmienok pre všetkých. Býk je zemitý, vyživujúci, starostlivý a zvyčajne pokojný.

Zmena pravidiel

Saturn v kvadratúre s Uránom vytvára konflikt medzi zodpovednosťou a nezávislosťou, stabilitou a zmenami, povinnosťami a slobodou, tradičným a pokrokovým, rutinou a vzrušením, poslušnosťou a vzburou, konzervatívnym a liberálnym, príčetnosťou a bláznovstvom, starým a novým, a … minulosťou a budúcnosťou.

Konflikt týchto protichodných síl vedie k nevyhnutným zmenám, ktoré síce nechceme, avšak je potrebné ich vykonať. Alebo urobiť teraz želané pozitívne zmeny môže byť pre nás skutočnou výzvou. Zmeny vládnych zákonov alebo korporátnych pravidiel môžu obmedziť náš výber alebo obmedziť našu slobodu.

Napríklad, v deň presnej kvadratúry Saturna s Uránom, 17. februára 2021, spoločnosť Facebook zablokovala užívateľom a mediálnym firmám v Austrálii zdieľanie a prehľadávanie spravodajského obsahu. Tento krok bol reakciou na plán austrálskej vlády: Austrália chce prijať legislatívu, na základe ktorej by digitálne spoločnosti museli platiť za spravodajský obsah. Podľa spoločností Facebook a Google ide o niečo, čo vytvorí globálny precedens a zničí fungovanie internetu

Kvadratúra Saturn Urán AnteAr

Na osobnej úrovni sa kvadratúra Saturna a Uránu môže odzrkadliť neustálym bojom, v ktorom stoja oproti sebe dve strany: snaha byť zodpovedný a lojálny a zároveň mať slobodu byť sám sebou.

Možno budete mať problém dodržať pravidlá, ktoré vnímate ako obmedzenie vašej slobody, tvorivosti a sebavyjadrenia. Odmietnutie plnenia vašich záväzkov či povinností, alebo neschopnosti vykonať nevyhnutné zmeny by však mohlo viesť k náhlemu rozpadu vzťahov alebo zmenám vo vývoji vašej kariéry.

Môže to byť veľmi frustrujúce obdobie rastúceho napätia a zložitých zmien. Ak sa príliš staviate na odpor, búrite sa, rebelujete, stratíte podporu, stabilitu a bezpečnosť, ktoré potrebujete pre úspech. Ak však ustrniete v rutine a aj naďalej budete dodržiavať vymedzené hranice, bude to blokovať vašu kreativitu a zvýši pocit napätia až do kritického stavu.

Kvadratúra Saturn Urán – návod na prežitie

Najlepšie je nevynucovať si zmeny, ktoré chcete urobiť, ale prispôsobiť sa novým podmienkam. S nadhľadom, otvorenou mysľou, trpezlivosťou, ochotou spolupracovať a dohodnúť sa na kompromisoch, sa krízy môžu zmeniť na príležitosti. Môžete objaviť kreatívny spôsob, ako nájsť cestu von z negatívnych podmienok a vymaniť sa z obmedzujúcich okolností.

Asi najťažšou časťou disharmonickej väzby Saturna s Uránom je množstvo napätia a stresu, ktoré tieto energie rozvíria. Môžete sa cítiť zaseknutí a súčasne nabití energiou – zahnaní do kúta a pod tlakom niečo urobiť, ale neviete čo.

Saturn kvadratúra Urán napätie AnteAr

Stres vás núti konať, aby ste zmiernili vnútorné napätie, čo však môže viesť k chybám, ako aj k nehodám a nevhodnému správaniu, ktoré vás dostane do problémov. Mohlo by to celé skončiť tak, že urobíte nevhodné zmeny alebo dokonca aj správne zmeny, ale v nesprávnom čase, čo by situáciu ešte zhoršilo.

Najlepším spôsobom, ako pristupovať k tejto dobe, je zostať čo najviac flexibilný a prispôsobivý. Zostaňte otvorení zmenám a novým nápadom, ale neskočte hneď po prvej príležitosti, ktorá sa naskytne. Vždy si overte fakty a uistite sa, že vás neovláda strach. Doprajte si čas na relaxáciu a meditáciu – fyzické cvičenie, ako je jóga a Chi Kung, vám môže pomôcť zvládnuť napätie – a verte svojej intuícii, ale nezabudnite si to najskôr overiť a porovnať s realitou.

Hlavné tranzity roku 2021

Aj keď bol prvý „zásah“ kvadratúry Saturna a Uránu v stredu 17.02.2021 presný, veľké dlhodobé tranzity, ako je tento, sa len zriedka prejavia najvýraznejšie práve v ten deň, keď sa ich väzba uzatvorí. Namiesto toho veľké udalosti – aké generuje takýto tranzit – sú zvyčajne vyvolané menšími tranzitmi. Ďalšie dva presné „zásahy“ kvadratúry medzi Saturnom a Uránom budú v júni a decembri tohto roku – ale nepredbiehajme.

V tejto časti článku sa budem zaoberať hlavnými tranzitmi, ktoré odteraz až do júna 2021 bude spúšťať Urán v kvadratúre so Saturnom, v pozitívnom i negatívnom zmysle.

Tieto tranzity môžu viesť k udalostiam, ktoré zmenia svet. A na čo by ste sa mali pripraviť, ak máte nejaké planéty v rozmedzí od 6 do 14 stupňov Býka, Leva, Škorpióna alebo Vodnára? Radšej venujte pozornosť každej jednej z nich. Ak o tom uvažujete, možno si budete chcieť tento článok na mojom blogu uložiť ako záložku a príležitostne sa k nemu vrátiť pre ďalšie použitie …

Kvadratúra Saturn Urán tranzity AnteAr

Saturn prechádza prvými trinástimi stupňami Vodnára až do 23. mája 2021. Potom sa zmení na retrográdny a bude ustupovať až na šesť stupňov Vodnára, následne sa 11. novembra 2021 opäť otočí do priameho smeru a s posledným dňom roka 2021 sa rozlúči na jedenástich stupňoch Vodnára.

Je to dôležité z dvoch dôvodov. Najskôr, ak máte vo svojom natálnom horoskope v prvej polovici pevných znamení (Býk, Lev, Škorpión alebo Vodnár) niektorú z osobných planét, pocítite to. Ale môže to spôsobiť ešte väčší stres, ak sa to deje súčasne na osobnej aj globálnej úrovni? Určite áno, najmä ak Saturn bude po väčšinu roka v napätej pozícii voči Uránu.

(Bez ohľadu na to, aké tranzity sa dejú, ich priebeh vo vašom živote závisí na vašom individuálnom natálnom horoskope. Napíšte mi váš dátum, čas a miesto narodenia – a ja vám pošlem grafické znázornenie vášho horoskopu.)

22. marec 2021:
Mars v znamení Blížencov v trigóne na Saturn, semi-sextil Urán
(+/- 10 dní) Je vhodný čas na to, aby ste nasmerovali agresívnu a asertívnu energiu Marsu a vložili ju do niečoho relatívne konštruktívneho. Nerobte si toľko starosti so semi-sextilom. Zo semi-sextilu ešte nikdy nikto neumrel.

23. marec 2021:
Slnko a Venuša v znamení Barana v sextile na Saturn, semi-sextil Urán
(+/- 6 dní) To by sa malo ukázať ako skutočne celkom príjemný (aj keď trochu ľahký) tranzit. Malo by vám to dať pár príležitostí, ako sa správať milo a vľúdne k ľuďom, s ktorými ste sa v poslednej dobe možno prestali stretávať alebo v ktorých ste zanechali menej príjemný dojem.

24. apríl 2021:
Slnko v znamení Býka v konjunkcii s Uránom, v kvadratúre so Saturnom
(+/- 6 dní) Ego mnohých ľudí bude v tejto dobe celkom mimo bežných hraníc. Snažte sa nebyť jedným z tých ľudí.

25. máj 2021:
Merkúr v znamení Blížencov v trigóne na Saturn, semi-sextil Urán
(+/- 6 dní) Konštruktívne myšlienky a nápady majú väčšiu šancu dosiahnuť nejaké praktické výsledky.

26. máj 2021:
Mars v znamení Raka v sextile na Urán, kvinkunx Saturn
(+/- 10 dní) Môžete mať veľa nezvyčajnej alebo neočakávanej energie, ale mohla by byť nasmerovaná divným alebo nerentabilným smerom. Premyslite si túto novú iniciatívu skôr, ako ju spustíte.

27. máj 2021:
Venuša v znamení Blížencov v trigóne na Saturn, semi-sextil Urán
(+/- 6 dní) Venuša je milujúca a láskyplná, ale aby mohla priniesť očakávané výsledky, musí mať niekedy posilu. Keď je Venuša harmonicky aspektovaná od Saturna, dokáže preukázať svoju lásku vo všetkých možných podobách, ale v tomto prípade trochu solídnejšou a praktickejšou formou.

… čo nás všetkých privádza k 14. júnu 2021, keď Saturn svojou kvadratúrou druhýkrát presne zasiahne Urán. Držte si klobúky a keď ten deň nadíde, vráťte sa späť sem, na tento článok, stretneme sa tu!

Chcete vedieť, ako pracovať so súčasnými a budúcimi energiami, aby ste dosiahli maximálny úžitok?

KLIKNUTÍM SEM zistíte, ako môžete získať osobnú konzultáciu, ktorá vám pomôže prevziať kontrolu nad vašim životom v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch roku 2021!

Záver: Čo teda kvadratúra Saturn Urán pre nás znamená? Myslím si, že v roku 2021 by sme sa všetci mali naučiť, ako lepšie vychádzať s ostatnými. Musíme sa naučiť vhodnejším spôsobom využívať technológie, ktorými by sme mali šíriť a zdieľať svoje myšlienky, nápady a fakty.

Myslím si, že dostávame skutočnú príležitosť tento kód prelomiť a z dlhodobého hľadiska máme šancu urobiť svet oveľa lepším pre všetkých.

Alebo sa môžete vrátiť k haštereniu s ostatnými na Facebooku. Je to váš svet … a vaša voľba.

Zaujala vás táto téma? Prečítajte si aj článok Retrográdne planéty v roku 2021

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!