Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Týždenný horoskop na týždeň
od 25.05. do 31.05.2020

Láska, romantika a partnerské vzťahy

V horoskope aktuálneho týždňa sa Venuša aj naďalej pohybuje po ekliptike spätným smerom. Retrográdny pohyb Venuše sa odzrkadľuje aj vo všetkých záležitostiach, ktorým táto planéta vládne – láske, partnerským vzťahom, ako aj záležitostiam vo sfére financií a vo veciach, ktoré sa týkajú majetku.

Retrográdny znamená spätný

Obdobie retrográdnej Venuše je zvyčajne spojené s očakávaním, že príležitostí na zlepšenie kvality romantických alebo partnerských vzťahov bude celkovo menej, alebo že naše vzťahy budeme revidovať.

Týždenný horoskop AnteAr

Teraz je vhodné venovať viac pozornosti partnerskému vzťahu a byť úprimnejší v prejavovaní svojich skutočných pocitov a potrieb. Toto obdobie nám umožňuje rozpoznať dôvody prípadných ťažkostí a problematické témy otvoriť. Ak sa vo vašom partnerskom vzťahu prejavujú ťažkosti už dlhší čas, potom by vám naopak retrográdna Venuša mohla pomôcť zmeniť postoj.

Pri tejto konštelácii sa bežne stáva, že sa v našom živote znovu objaví „stará láska“. Takéto situácie nastávajú pomerne často najmä v prípadoch, keď vo vašom vzťahu so svojím bývalým partnerom / partnerkou ostalo niečo nevyriešené.

Počas retrográdnej fázy pohybu Venuše sa neodporúča vstupovať do manželstva.

Vzhľadom k tomu, že čas retrográdnej Venuše býva spojený s narušením kreatívneho vnímania, nie je toto obdobie priaznivé pre zmenu vzhľadu, dekoráciu domu či bytu.

V pracovnej oblasti nie je vhodné meniť interiér obchodov či kancelárií alebo otvárať kozmetický salón, umeleckú galériu či obchod s oblečením.

Viac opatrní a obozretní by ste mali byť aj pri zaobchádzaní s finančnými prostriedkami. Mohlo by sa vám stať, že veci, ktoré si v tejto dobe kúpite, sa vám onedlho prestanú páčiť nebo stratia hodnotu.

Nákup najmä drahého luxusného tovaru, odevov a šperkov radšej odložte na inokedy. Naopak čas retrográdnej Venuše je mimoriadne priaznivý pre nákup hodnotných starožitností, ich hodnota opäť začne stúpať po ukončení retrográdnej fázy pohybu Venuše.

Venuša v kvadratúre s Neptúnom

V týchto dňoch sa Venuša už uvoľňuje z disharmonického postavenia s Neptúnom zo znamenia Rýb. Táto konštelácia sa uzatvorila počas predchádzajúceho týždňa v stredu 20.05.2020.

Kľúčové slová spájané s touto konšteláciou:

Idealistické. Nereálne. Prinášajúce rozčarovanie a sklamanie. Záhady a mystériá nás teraz volajú a je ťažké odvrátiť pozornosť od ich vábivej piesne. Realita nakoniec tvrdo vnikne do našich snových ilúzií.

Majte na pamäti, že pre niekoho môže byť snívanie s otvorenými očami inšpiráciou. Je to všetko v tom, ako sa na to pozeráte. Nenechajte sa tak rýchlo prebudiť zo svojich plodných fantázií, veď sú to predsa len krásne obrázky, ktoré teraz plnia našu myseľ … 😉

Na druhej strane sa však teraz nevieme plne sústrediť na našu prácu. Mali by sme si byť istí, že uchovávame svoje cennosti uzamknuté. Momentálne sme nepozorní a niekto to mohol využiť. Nielen že sme nepozorní, teraz sme aj naivní, nepraktickí a poloospalí.

Buďte opatrní aj pri výdavkoch; peniaze teraz pretekajú cez naše prsty ako zrná piesku.

V romantických záležitostiach je veľmi pravdepodobné, že budeme ignorovať červené vlajky vyvolané malými detailami, ktoré sa prejavujú v reči alebo v správaní. Ak týmto signálom nebudeme venovať pozornosť teraz, bude nám to ľúto neskôr, keď budú naše ilúzie odhalené a zo svojich snov precitneme.

Venusa Kvadrat Neptun AnteAr
Venuša v Blížencoch v kvadratúre s Neptúnom v znamení Rýb

Naďalej však platí, že aj keď vibrácie napätého previazania energií Venuše s Neptúnom postupne strácajú na sile, ešte stále stoja v pozadí situácií, v ktorých máme sklon snívať s otvorenými očami, alebo prikrášľovať si, či jednoducho prehliadať všetky tie veci či záležitosti, ktoré diplomatickým jazykom nazývame „drobnými chybičkami krásy“.

Na tieto tendencie je treba dávať si pozor, rovnako ako nás to učí stará ľudová múdrosť: „Pred svadbou maj oči otvorené, a po svadbe ich radšej trochu privri.“

Pre lásku, romantiku a partnerské vzťahy by napriek všetkému mohli byť tieto dni pomerne priaznivé, samozrejme, to platí len v prípade že sa aj my sami budeme o to usilovať 😉

… … …

… … …

Chcete vedieť o každom novom článku?

Zadajte svoj e-mail a žiadny už Vám neutečie!

.

… … …

Retrográdna Venuša v Blížencoch

Venuša – v astrológii spájaná s láskou, partnerskými vzťahmi, ako aj s peniazmi, majetkom a hodnotami – sa bude počas nasledujúcich dní, týždňov a mesiacov – až do 7. augusta 2020 pohybovať po ekliptike v znamení Blížencov. Je to pomerne dlhý čas pobytu Venuše v jednom znamení a vyplýva zo skutočnosti, že Venuša sa bude v tomto znamení pohybovať retrográdne v dňoch od 14. mája 2020 do štvrtka 25. júna 2020.


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.AnteAr.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

… … …

Od témy lásky, romantiky a partnerských vzťahov …

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Astro Aktuality

Zdieľajte so svojimi priateľmi!