Slnečné znamenie Lev

Lev – Muž

Keď Gray písal verše o kvetine „zrodenej, aby sa červenala nevidená, a ktorej ľúbeznosť vyjde navnivoč v púštnom vzduchu“, rozhodne nepopisoval Leva. Môžete tohoto muža uvidieť, ako sa vyhrieva v jasnom slnečnom svetle alebo prednáša kvetnaté prejavy, ale nebude to osamote v púšti. Najskôr to bude na javisku pred publikom zbožňujúcich priateľov a príbuzných. Jeho peniaze síce možno vyjdú navnivoč, ale jeho ľúbeznosť určite nie, pretože vždy bude mať divákov.

A to je v kocke všetko. Tajomstvo, ako vlákať Leva do pasce, je prosté. Buďte jeho publikom. Na rozdiel od váhavých mužov v Panne a Vodnárovi váš partner Lev rád podľahne zvodom romantickej lásky, pokiaľ budete hrať správnymi kartami, zbožňovať ho, lichotiť mu a vážiť si ho.

Je to oslnivý augustový muž? Vezmite si tmavé okuliare a poddajte sa jeho žiarivým slnečným lúčom. Alebo je to jeden z miernych a tichých Levov? Nepodľahnite tak ľahko jeho uhladenej miernosti. Ak ho pohladíte proti srsti, začnú lietať iskry. Pamätajte si, že iba hrá rolu poddajnej duše. Za zdvorilými spôsobmi a trpezlivým pokojom tlie oheň hrdej dôstojnosti a arogantnej márnivosti, ktorý vzplanie a spáli každú ženu, ktorá je natoľko naivná, že si myslí, že ho môže ovládať.

Lev bude dvorným a galantným nápadníkom, ktorý vás bude nežne chrániť a sentimentálne milovať. Nebudete potrebovať strojiť na neho dômyselné pasce, aby ste ho zviedla k milostným hrám. Dá sa povedať, že Lev dostal do vienka schopnosť okamžitej vášne. Len vytvorte príležitosť – tú doplňte horiacimi sviecami a hrou na husle – a láska vykvitne ako červená ruža. Vlastne môžete vynechať aj sviečky a hudbu, ak nie sú práve po ruke, a použiť len tú prvú ingredienciu. Výsledok bude rovnaký.

Pokiaľ v živote Leva chýba láska, viditeľne sa trápi, samozrejme s patričnou dávkou dramatickosti. Buď ho musí niekto obdivovať, alebo umrie. A to môžete zobrať doslova. Keď sa tento muž dvorí žene, zriedka šetrí na výdavkoch. Vezme vás do najlepších reštaurácií, zahrnie vás parfémami a kvetinami, pyšne vás bude vodiť do divadla a budete dostávať fantastické milostné listy. Pravdu povediac, musela by ste mať srdce z kameňa, aby ste odolala.

Teraz si asi myslíte, že vám nič nestojí v ceste. Ale milostný vzťah s Levom sa nezaobíde bez problémov. Môžete sa poučiť od hýčkaných obľúbencov kráľovského dvora. Lev vás pozve do svojho brlohu a zahreje vás teplom svojho veľkého srdca, ale jeho príbytok sa vzápätí môže zmeniť na luxusné väzenie. Je žiarlivý? Odpoveď znie veľkými svietiacimi písmenami „ÁNO“. Patríte mu telom i dušou. Bude vám hovoriť, aké máte nosiť šaty, ako si máte česať vlasy, aké knihy máte čítať, ktorí priatelia sú pre vás najlepší a ako si máte lepšie zorganizovať deň. Bude chcieť vedieť, prečo ste bola na nákupoch dve hodiny, keď ste ohlásila, že budete späť o hodinu, koho ste cestou stretli, čo povedali, a dokonca sa urazí, keď pri opekaní slaniny budete pozerať z okna kuchyne a neprezradíte mu, na čo myslíte. Nakoniec by ste mohla myslieť na iného muža. Nikdy nezabudnite na jeho výbušnosť, keď ho vyprovokujete. Podpichovať ho flirtovaním s inými, aby ste mu dokázala, že je o vás záujem, je absolútna hlúposť. Dobre vie, že ste žiadúca. Nepotrebuje o tom žiadny dôkaz. Okrem toho je váš partner schopný zraziť vašich nevinných mužských priateľov k zemi, ak nie poslať ich do nemocnice, pokiaľ zájdete príliš ďaleko.

Milostný vzťah s Levom nie je prechádzkou ružovým sadom, a to sa týka tichých mačičiek aj okázalých kocúrov. V ich základnej povahe nie je žiaden rozdiel. Každá žena, ktorá miluje Leva, by si mala obstarať knihu „Anna a siamský kráľ“ a dobre ju preštudovať. Siamský monarcha je totiž typickým Levom a Annine metódy pre vás budú neoceniteľným návodom. Najskôr provokácia, aby ste ho zaujala, a nakoniec ženská poddajnosť, keď ste mu dala najavo, že sa ním nedáte celkom pohltiť. Mala by ste spať s touto knihou pod vankúšom.

Buďte pripravená vyrovnávať jeho nezmerné nadšenie chladným rozumom a upokojiť ho zakaždým, keď nafúkne problémy do obrovských rozmerov. Mierni Levi to robia potichu, ale aký je v tom rozdiel? Nech reve a zúri, pretože ho jeho zamestnanci odmietli poslúchnuť, alebo nech ticho trucuje v kúte, pretože ho susedia urazili, konečný výsledok je úplne rovnaký. Potrebuje vašu stabilitu, ktorá by bola v rovnováhe s jeho iracionálnou hrdosťou. Pokiaľ ju nemáte, vaša láska sa môže zvrátiť v neustále hádky. Budete sa rozchádzať a udobrovať takým tempom, že sa vaši udivení priatelia budú pýtať: „Kde je tá ohnivá vášeň?“ Kde? No predsa priamo v útulnom brlohu vášho Leva.

Neskúšajte budovať vlastnú kariéru. Nikdy to nepripustí. On je vašou kariérou. Lev síce niekedy dovolí svojej družke uloviť nejakú korisť, keď je bankové konto vychudnuté, ale mala by dať jasne najavo, že zamestnanie je pre ňu na poslednom mieste, až za ním a za domácim hniezdom. Muž Lev nebude tolerovať konkurenciu v podobe iného muža alebo nejakého vonkajšieho záujmu. Ak ste natoľko odvážna, že sa týchto prekážok nezľaknete, choďte si kúpiť výbavu, ale dbajte na to, aby bola štýlová. Bude sa chcieť vami popýšiť. Ak ho zahanbíte na verejnosti tým, že nebudete vyzerať dostatočne kráľovsky, mohla by ste pri obrade v kostole postrádať známu tvár – jeho.

Keď už ste vydatá a hlboko milovaná, objavíte manželove kladné stránky. Bude rovnako láskavý a dobrosrdečný, ako kráľ Artuš, prirodzene za predpokladu, že sa všetko bude točiť okolo neho. Ak sa mu bude dostávať úcty, ktorú vyžaduje, bude ju oplácať nesmiernou štedrosťou a veľkorysosťou. Bude vám opakovať, ako vám to sluší, pravdepodobne vám bude dávať dosť peňazí a – čuduj sa svete – zrejme vám zostane verný. Po svadbe je na to vždy väčšia šanca, než keď je slobodný, a poviem vám prečo. Akonáhle raz Lev nájde svoju levicu, ktorá zdatne vládne v jeho kráľovstve, zatiaľ čo on slastne drieme, je obvykle príliš lenivý naháňať sa za peknými tváričkami. Rozmarne sa bude hrať s potomstvom, bude chrániť svoju družku pred nebezpečenstvom a vzrušovať ju svojimi ambíciami dosiahnuť veľmi významné postavenie.

Ak váš manžel bude mať dostatočnú príležitosť na odpočinok, čaká vás s ním rušný spoločenský život. Neodpustí si však pár pánskych jázd s kamarátmi a občas môže prepadnúť hráčskej vášni alebo nutkaniu výhodne investovať, čo môže viesť ku kolísavej finančnej situácii. Jeden môj známy Lev kedysi kúpil desať akcií naftovej veže. Aj keď bol len jedným z tisícov bezvýznamných akcionárov, najmenej dvakrát týždenne navštívil vrt a tváril sa dôležito. Keď sa ho niekto opýtal, čo chce, odpovedal: „Len kontrolujem, ako pokračuje moja naftová veža.“ Pracovná čata vrtu sa k nemu chovala s veľkým rešpektom. Mysleli si, že je členom predstavenstva akcionárov.

Nedajte sa tým odradiť – dostane sa vám za to kompenzácia. Ako vám môže vyčítať, že ste si kúpila taký drahý norkový kožuch, keď prehral jeho cenu s kamarátmi alebo keď utratil vaše úspory na aukcii za dva nákladné vozy kartónových krabíc rôznych veľkostí potom, čo si uzmyslel, že založí zasielateľskú firmu? ( Potom ich nemohol použiť, pretože sa ukázalo, že na všetkých boli lebky so skríženými hnátmi a nápisom „Jed na potkany“. ) Držte ho z dosahu aukcií, aj keby ste ho mala zamknúť, pretože má neodolateľnú túžbu ponúkať za všetko viac než ostatní. Tiež bude na verejnosti často platiť s rozjareným: „Nechajte to na mňa,“ aj keď na to padnú peniaze na nový mrazák. Lev sa bude cítiť ako doma v Texase alebo v Las Vegas, kde v ňom okamžite rozpoznajú márnotratníka a hazardného hráča ( pokiaľ mu nediktuje jeho ascendent alebo Mesiac šetrnosť ).

Má jednu vlastnosť, ktorá sa vám môže zísť. Skoro všetci Levi dokážu skvelo opravovať veci. Môže to byť čokoľvek od nefungujúcej kľučky na dverách alebo kvapkajúceho kohútiku v kúpeľni až po rozbitý magnetofón alebo stereo hi-fi vežu. Ak je to typický Lev, neodolá pokušeniu pokúsiť sa opraviť to. Pokiaľ však všetko zlyhá, uštedrí vzdorujúcemu prístroju kopanec v nádhernom levom hneve a odrazu kľučka cvakne, voda začne prúdiť ako Niagarské vodopády, magnetofón začne hovoriť a hi-fi veža začne spievať. Zdá sa, že toto znamenie má v sebe čosi mechanického. Mnoho mužov Levov dokáže rozobrať motor a zase ho dať dohromady bez toho, aby si pritom zašpinili ruky. Nie je to typ, ktorý by celé mesiace nechal odtrhnutý pánt alebo neprilepený koberec. Prekvapujúci počet Levov si vie vyrobiť vlastný nábytok alebo si zriadiť podkrovnú miestnosť bez pomoci odborníka. Môžu mať v suteréne svoju dielňu. Nesťažujte sa na tú trochu pilín na podlahe. Uspokojuje ho to – a drží večer doma.

Lev je na väčšine spoločenských stretnutí stredom pozornosti, ale nie je žiadny hlupák. Nosí masku šaša, aby upútal pozornosť, a jeho publikum spravidla vycíti, že by ho malo pri jeho dočasných hravých náladách rešpektovať. Navzdory dojmu, ktorým môže pôsobiť, nie je v jeho povahe vôbec nič ľahkomyseľné alebo bezstarostné. Je omnoho neotrasiteľnejší a vytrvalejší, než sa zdá. Vie, čo chce, a väčšinou to dostane. Tiež si to dokáže udržať.

Ak očakávate, že vám bude pri dvorení verný, musíte ho neustále živiť náklonnosťou a romantikou, inak ho jeho obrovská potreba lásky a obdivu donúti prečesávať celú džungľu, aby ju našiel. Ak je váš vzťah skutočný a hlboký, zrejme k vám bude úprimný, ale oči sa mu občas môžu zatúlať. Ťažko môžete robiť niečo iné, než mu ich zaviazať. Lev oceňuje krásu, takže pokiaľ vo vás jeho obdivný pohľad na inú ženu budí žiarlivosť, radšej by ste sa mala rýchlo naučiť tolerancii. Muž Lev, ktorého opustí jeho vyvolená, pretože si zaflirtoval, bude úprimne zdesený a ranený. V takom prípade dokáže predstierať čokoľvek od srdečného záchvatu k slzami zmáčanému listu na rozlúčku, aby si vás znovu získal a pribehla ste späť do jeho teplého náručia. Bude pritom taký presvedčivý, že si budete pripadať ako netvor. Pokiaľ sa sama nevyžívate v dramatických scénach, bude jednoduchšie snažiť sa mu porozumieť. Ak budete s ním jednať správne, jeho srandičky budú pravdepodobne neškodné a nevinné. Muži v Levovi sú väčšinou takí zaujatí sami sebou, že napriek svojej vrodenej láskavosti nie sú príliš citliví k citom druhých a niekedy dokážu byť aj brutálne úprimní a netaktní. Ale ich oslnivý úsmev rýchlo prečistí vzduch. Dobrosrdečný Lev nemá vo svojom silnom elegantnom tele zlomyseľnú kosť. Niekedy púšťa hrôzu, ale zlomyseľnosť nie je súčasťou jeho povahy a neznáša krutosť ( pokiaľ horoskop neukazuje inak ). Má rád šport, ale ako starne, dáva prednosť tomu, že ho sleduje v pohodlí svojho čalúneného trónu, zatiaľ čo vy ho obsluhujete.

Nie vždy, ale veľmi často majú muži Levi jednu zvláštnosť. Na rozdiel od Kozorožcov, ktorí hľadajú spoločenský vzostup pomocou výhodného sobáša, majú Levi tendenciu ženiť sa pod úroveň. Majú síce rovnakú túžbu po spoločenskom postavení, ale nemôžu proste odolať získať „poddaného“, nad ktorým majú prevahu. Niekedy si vyberú zle a oná hanblivka, ktorá im sedela pri nohách so zbožňujúcim výrazom, im odrazu nečakane vytrhne žezlo z ruky. Keď sa to stane, z Leva zvrhnutého z trónu sa stane nešťastný manžel s tragickým výrazom monarchu vypudeného do exilu.

Je smutnou pravdou, že Levi majú zriedka početné rodiny. Mnohí nemajú žiadne deti alebo sú od nich odlúčení alebo vychovávajú jedináčika. Je to škoda, pretože sú vrelými, skvelými otcami, aj keď niekedy možno deťom veľa dovoľujú – medzi prísnymi kázaniami o správnom chovaní. Vašich potomkov môžu jeho požiadavky rozčuľovať alebo ich nudia otcove dlhé prednášky, ale rýchlo sa naučia podmaniť si ho lichôtkami. Bude trvať na ich úcte a dostane ju, ale oni ho vždy ukecajú umným: „Áno, máš pravdu.“ Takže naozajstná disciplína bude skôr na vás. Deťom sa niekedy nepozdávajú jeho arogantné spôsoby, ale v neskorších rokoch na otca Leva vždy spomínajú s láskou. Dám vám jeden tip. Nevenujte deťom viac pozornosti než jemu, lebo skončíte so spústou problémov v podobe jeho ranenej ješitnosti, ktorú bude takmer nemožné zaceliť.

Ako dokážete prehliadnuť záhadného muža Leva? Je láskavý alebo nebezpečný, veľkorysý alebo kruto sebecký? Získava svoju povesť vládcu pod falošnou zámienkou, alebo si naozaj zaslúži byť nazývaný kráľom ako skutočný lev? Podľa jeho vlastných meradiel si očividne zaslúži byť nazývaný pánom a vládcom v milostnom živote a v pracovnej kariére. Musíte uznať, že je obvykle veľmi úspešný ako v láske, tak v práci.

Či je muž Lev skutočne kráľom, alebo svoju pozíciu na tróne len predstiera, asi nikdy nezistíme. Ale je pár vecí, ktoré o svojom Levovi viete. Má neukojiteľné chúťky a je pyšný ako páv.

Má obrovskú potrebu rozkazovať a byť milovaný tými, ktorým vládne. Pamätajte si, že Lev sa v kúte duše bojí, že neuspeje a bude terčom výsmechu. Sú to neustále vnútorné muky a skutočný zdroj jeho márnivosti a prehnanej dôstojnosti. Ak však vyburcuje jeho ušľachtilosť veľká vec, nepozná strach. Až potom Lev zistí, že úžasná sila a odvaha, ktoré predstieral, v ňom skutočne po celý čas driemali.

Váš Lev vás možno bude počas balenia doháňať k šialenstvu svojim šaškovaním, ale pre dlhodobý vzťah nie je vôbec zlým partnerom. Ak vám nevadí podriadiť sa mu a prispôsobiť svoj život jeho, akonáhle si ho skrotíte, budete zbožňovaná a už nikdy nebudete sama…

… A okrem toho dokáže opraviť tie vodovodné kohútiky.