Slnečné znamenie Lev

Lev – Žena

Jedna vec, ktorú žena Lev pravdepodobne vlastní, sa vám nebude páčiť. Album fotografií a suvenírov všetkých jej bývalých nápadníkov. Nemá cenu skúšať ju prinútiť album spáliť, pretože Levica je sentimentálna.

Nie je to čakanka. Je slnečnica. S najväčšou pravdepodobnosťou je neuveriteľne obľúbená, a ak chcete, aby sa znížila k tomu, že bude po zvyšok života užívať vaše meno, budete mať mnoho konkurentov. Budete mať pred nimi o pár krokov náskok, pokiaľ sa budete volať St. Hoyme, Mountbatten alebo Cabot. Čokoľvek, čo znie kráľovsky alebo vznešene alebo dôležito. Vážne si nedokážem predstaviť ženu Leva, ktorá by si vzala niekoho s menom Carbunkle alebo Smith. Možné to je. Všetko je možné. Ale asi zmení Smithová na Smytheová.

Zrejme bude v spoločnosti jednotkou a bude vzhliadať na ostatné ženy ako kráľovná, ale s tak odzbrojujúcou vrúcnosťou a tak nádherným úsmevom, že to nikomu naozaj nevadí. Možno iné dievčatá tušia, že sa narodila na to, aby vládla a diktovala štýl, zvyky a spôsoby. V každom prípade sa nevyplatí skúšať uzurpovať si jej autoritu.

Príroda obdarila Levicu takým temperamentom, chytrosťou, pôvabom, krásou a sex-appealom, že by stačili aspoň pre tri ženy, a ešte by zvýšilo. Ak ste obeťou komplexu menejcennosti, radšej by ste mal zamerať zrak na vtáka s menej oslnivým perím. Nečakajte, že z nej urobíte poslušnú malú gazdinku, ktorá vám visí na perách a hltá každé slovo. Muž, ktorý čaká, že mu dievča Levica bude sedieť pri nohách a zbožňovať ho, je blázon. Považujte sa za šťastného, keď vám vyjde v ústrety na pol cesty, bude vás rešpektovať, bude ochotná byť vašou partnerkou a dovolí vám ju citovo vlastniť. Veď už tým, že privolila, aby ste ju miloval, vás prakticky povýšila do rytierskeho stavu. Vážne, mohol by ste dopadnúť omnoho horšie. Levica je naozajstná žena. Je to luxus, ktorý nenájdete vo výpredaji.

Vyplatí sa pamätať si, že žena Levica dokáže rozpútať búrku, rovnako ako predstierať, že je sladká a dokonale neškodná. Môže mať hlas ako vánok, jemné zdvorilé spôsoby a veľké nežné oči, v ktorých roztomilo iskrí, keď klipká dlhými riasami. Môže sa zdať byť rovnako mierna a vyrovnaná ako chladné pokojné jazero. Ale pozor. To je len rola, ktorú prijala, pretože mala dobré recenzie. Akonáhle ju pripravíte o vedúcu rolu vo vašej milostnej produkcii a ponúknete jej podradnú úlohu, zistíte, že vôbec nie je ostýchavá a poddajná.

Samozrejme väčšina žien v tomto znamení, ktorým skladáte hold, vám dá otvorene najavo, že sú príliš hrdé a dôstojné, aby sa nechali vodiť za nos. Len by som nerád, aby ste narazil, pokým si niečo začnete s Levicou, ktorá schováva svoje pazúry, avšak si ich napriek tomu každý deň brúsi.

Prvý krok, pokiaľ sa dvoríte tomuto dievčaťu, je vybaviť sa darčekmi. Vôbec nezáleží na tom, čo to je, hlavne keď sú drahé, vybrané s výborným vkusom a doplnené príhodným oblečením, keď jej ich odovzdávate. Potom by ste mal cvičiť rôzne komplimenty. Buďte prosím originálny a vynachádzavý. Frázy ako: „Si naozaj kočka, miláčik,“ vám zaistia, že vás rovno vyhodí z paláca späť medzi plebs. Vulgárnosť a slang ju nechávajú ľadovo chladnou. Pamätajte, že sa dvoríte osobe kráľovského rodu. Nemôže existovať bez vášho lichotivého ocenenia, ale nezabudnite, že obdivuje vašu mužnosť a nemá chuť z vás urobiť slabocha pod papučou. Táto žena vás nemôže milovať, ak nie ste silný. Ale tiež vám nedovolí, aby ste ju urážal svojim blahosklonným prístupom. Rozhodne sa nepovažuje za slabšie pohlavie.

Mnohé dievčatá sú športovo založené, ale bude lepšie vziať vašu Levicu radšej do divadla než na ihrisko. Javisko a reflektory ju vždy priťahujú a fascinujú. ( Radšej kúpte lístky na sedadlá v prízemí. Zabudnite na balkón. ) Vyberte si hru, v ktorej sa hrdinka chová tak, ako by ste chcel, aby sa ten večer chovala ona, a máte dobrú šancu, že bude tu rolu podvedome hrať. Keď skončí zábava, nečakajte, že bude stáť pri pulte stánku s hamburgermi a žuť hranolky len preto, že je do vás hrozne zamilovaná. Radšej ju pozvite menej často do okázalejších miest. Nemusí vás nutne využívať; naopak je obvykle veľkorysá a nebude mať nič proti tomu podeliť sa na schôdzkach o útratu. Je možné, že vás zahrnie skoro toľkými darčekmi, koľko ich dostane od vás. Ale v ošumelom prostredí sa jednoducho cíti nepríjemne. Najchudobnejšia žena Lev na svete dokáže dať dohromady toľko peňazí, aby si kúpila záclony do okien, prstene na ruky a elegantné topánky. Občas síce zo zvedavosti môže zavítať do chudobných štvrtí, ale len ako divák, ktorý je nad vecou. Chudoba ju deprimuje a robí sa jej z nej fyzicky nevoľno. Pokiaľ sa obliekate ako buran a ponúknete jej chatrč, nemáte šancu.

Existuje historka o jednej francúzskej šľachtičnej, ktorá sa vo versailleských záhradách obrátila k svojmu milencovi s otázkou: „Miláčik, poznajú obyčajní ľudia tento nádherný cit lásky?“ Keď bola uistená, že áno, vykríkla s urazeným prekvapením: „Ale veď je pre nich príliš dobrý!“ pravdepodobne sa narodila v Levovi.

Nezazlievajte Levici občasnú aroganciu a márnivosť. Má v povahe vyvyšovať sa nad obyčajnými masami. Ľuďom to zriedka vadí, pretože žena Lev, ktorá je milovaná a rešpektovaná, dokáže byť najláskavejšou a najštedrejšou zo všetkých žien. Súcití s deťmi, s bezmocnými a opustenými. Nemôžete od nej čakať, že zostúpi z trónu, ktorý jej bol daný do vienka. Ak je typickým dieťaťom Slnka, je tak vľúdna a oslnivá, že jej väčšina ľudí rada prizná výnimočnosť. Pravdu povediac výnimočná je. Je inteligentná, vtipná, silná a schopná, napriek tomu neodolateľne ženská. Nikto so zdravým rozumom to nemôže považovať za bežné.

S trochou lichôtok dosiahnete u vašej partnerky všetko. Iste ste už uhádol, že to je jej skrytá slabosť. A ak máte v úmysle sa s ňou oženiť, tu je ešte jedno tajomstvo: po chvíli ju pozlátená klietka unaví a bude chcieť vyraziť do džungle, aby zistila, čo tam robia ostatné mačky. Ak ju zavriete medzi štyri steny a pod jednu strechu, čoskoro stratí iskru. Nechajte ju budovať vlastnú kariéru. Ak je nútená byť domácou gazdinkou, bude chradnúť, pokým nemáte dosť peňazí na to, aby mohla byť častou hostiteľkou a extravagantnou dekoratérkou domu.

Ako manželka je táto dievčina spravidla učinený klenot. Málokedy ju uvidíte oblečenú do lacného županu s natáčkami vo vlasoch a nánosom krému proti vráskam na tvári. Nie že by zanedbávala starostlivosť o seba. Typická Levica trávi hodiny pred zrkadlom a utratí celý majetok za kozmetiku, ale chce, aby ste videl výsledky, nie stratégiu. Občas asi budete mať dojem, že živíte celú rodinu jej kaderníka. Mnohý manžel ženy v Levovi lamentuje: „Zlato, musíš toľko utrácať v salóne krásy?“ Sotva ktorá Levica si rada sama upravuje vlasy. Šampón a fén im dodáva pocit, že sú hýčkané, a to pre každého Leva znamená veľa.

Ak nemá ascendent v Rakovi, Panne alebo Kozorožcovi, asi budete musieť kontrolovať jej hospodárenie s financiami. Keď dôjde na utrácanie za elegantné oblečenie, zariadenie do domácnosti alebo darčeky pre priateľov, Levi sa ľahko nechajú uniesť. Šatník vašej partnerky asi bude impozantný. Ale aj keď vyzerá zvodne vo večerných šatách s flitrami alebo v módnom oblečení s hlbokým výstrihom, pravdepodobne bude dávať prednosť športovým veciam. Má rada dobrý strih a kvalitný materiál, ale nie nutne volániky. Medzi jej obľúbené oblečenie patria mäkké vlnené látky, taliansky pletený tovar a anglické tvídy. Vkus má obyčajne vynikajúci, hoci trochu nákladný. Občas to preženie a pochová svoj dobrý vkus v krikľavých extravagantných šatách, ale to je výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo Levovho tradične vytríbeného vkusu vo veciach módy.

Pokiaľ privediete vášho šéfa domov na večeru, bude skvelou hostiteľkou. Váš nadriadený si bude myslieť, že ste génius, keď ste ju získal. Pravdepodobne si padne do oka aj s jeho ženou, pretože Levica je obľúbená ako u mužov, tak u žien, a každému pohlaviu sa dostáva jej priateľského úsmevu a ústretovosti rovnakou mierou. Každý, kto sa ocitne v jej slnečnej žiare, ucíti teplo. Levi zriedka kedy vrhajú tieň.

Ako matka bude svoje deti zahŕňať láskou a nezriadenou náklonnosťou. Nebude pre ňu ľahké vidieť ich chyby, ale keď sa jej to podarí, je prísna. Pretože neznesie, aby sa od nej niečo považovalo za samozrejmosť, bude trucovať v kráľovskom tichu, pokiaľ sa jej od detí nedostane náležitej vážnosti. Mnoho matiek Levov uplatňuje zvláštny spôsob rozmaznávania detí, bez toho, aby šetrili rákosku, čo je celkom rozpor, keď sa nad tým zamyslíte. Bude sa so svojimi potomkami hrať a dlho sa s nimi rozprávať, ale tiež ich naučí postaviť sa do pozoru ako vojaci, pestovať vybrané spôsoby a poslúchať starších. Zároveň je tu nebezpečenstvo, že im bude dávať príliš veľké vreckové a podľahne žiadostiam o luxusné darčeky. Svojim spôsobom sa dá povedať, že zachádza so svojimi potomkami ako s hýčkanými členmi kráľovskej rodiny, ktorých hlboko miluje, ale práve tak očakáva, že sa na verejnosti budú chovať s patričnou noblesou. Bude nesmierne hrdá na ich úspechy a boh nech chráni človeka, ktorý by sa pokúsil im ublížiť alebo by ich nespravodlivo súdil. Napriek tomu ich nebude veľmi strážiť. Je príliš nezávislá na to, aby nad nimi neustále stála. Povedie svoj vlastný život a z opodiaľ bude svoje mláďatá sledovať. Mnohé ženy narodené v Levovi sú pracujúce matky, ale ich deťom sa málokedy nedostáva pozornosti. Spravidla tieto ženy dokážu skĺbiť materstvo so zamestnaním do dokonalej rovnováhy.

Niekedy vaše dievča stratí dôstojnosť a vyrovnanosť a stane sa z nej šantivá hravá Levica so zmyslom pre grotesku. Vie burácať smiechom ako zdravé zviera, ale po chvíli sa jej vráti zamatový hlas a kráľovské správanie. Nikto nedokáže odraziť nezdvorilú poznámku alebo hrubú otázku s tak chladným opovrhnutím ako žena Lev. Nemá rada familiárnosť neznámych ľudí. Aj keď dokáže šaškovať s dôvernými priateľmi a chovať sa k nim nezvykle nenútene, od ostatných čaká, že si budú udržiavať odstup.

Pokiaľ ide o vernosť, žena Lev vám možno pripomenie starý prípitok: „Na mňa a na teba a na lásku a smiech – budem ti verná, kým budeš ty mne – a ani jednu minútu navyše.“ Tým je povedané všetko.

Nežiarlite na ňu, že je stredom pozornosti v miestnosti plnej mužov, ktorí ju obdivujú. Keď okolo prepláva Levica, všetky hlavy sa vždy otáčajú. Cíti, že je len prirodzené, keď sa jej muži dvoria. Niekedy povzbudzuje mužské komplimenty a baví sa nevinným flirtovaním, pretože jej hlboká potreba potlesku a obdivu skrýva nepochopiteľný strach, že nie je dostatočne ženská, a preto sa musí neustále uisťovať, že je žiadúca. Keď sa usmeje na vášho najlepšieho priateľa a povie mu, že zbožňuje jeho novú športovú bundu, neznamená to, že vás už nemiluje. Ale neskúšajte povedať jej najlepšej priateľke, že sa vám páči jej sukňa. To je úplne iná pesnička. Ak vaša pradúca mačička začuje, že oslovujete sekretárku inakšie než „slečna Ako sa volá“, môže vás škaredo poškriabať.

Samozrejme to nie je spravodlivé. Ale ak chcete byť pyšným majiteľom všetkých tých žiarivo sfarbených pier, budete musieť urobiť pár ústupkov. Nakoniec vlastniť páva nie je to isté ako vlastniť kukučku alebo holuba. Tolerujte jej márnivosť. Pravdepodobne dosiahne uznanie vlastnou zásluhou, pretože málo žien v tomto znamení odolá súťaženiu s mužmi v prestíži, ak nie v príjme. Vaša Levica môže byť čímkoľvek od chirurga po herečku.

Jedna z mojich najlepších priateliek a obľúbených Levov je známa psychiatrička. Pochopiteľne je to povolanie, ktoré jej umožňuje poučovať a udeľovať rady ( obľúbená zábava Levov ), ale ona to robí s tak láskavým úsmevom, žiarivými očami a hlbokým súcitom, že sa pacienti cítia lepšie už tým, že sú s ňou v tej istej miestnosti. Jej manžel jej poskytuje všetku úctu a obdiv, ktoré vyžaduje sťa by svoje kráľovské právo, ale má vlastnú profesiu, ktorá sa vyrovná jej. Je nadaným spisovateľom a básnikom, čo je talent, ktorý na sentimentálnych Levov vždy zapôsobí. Zdieľajú rovnaký diel reklamy a svetiel rámp, napriek tomu je za scénou vedúcou postavou on. Perfektný recept na úspešné skrotenie Levice.

A to je kľúč k hladkému priebehu vzťahu s vašim dievčaťom. Nenechajte sa ňou ovládnuť – ale nesnažte sa ju prevýšiť. Len nalepte na dvere jej skrine veľkú žiarivú hviezdu a môžete sa nadúvať pýchou. Ste celkom frajer. Viete, že ste získal ruku hrdej Levice.

Povedzte mi, ako sa vám to podarilo?