Luna v znamení Raka

Vládnuca planéta Mesiac, Základné vodné znamenie.

V skratke: starostlivý, dobrosrdečný, obdarený fantáziou, senzitívny, cituplný, domácky, ale aj precitlivený, náladový, rýchlo sa urazí.

Luna 04 Cancer Rak AnteAr

Luna v znamení Raka

Rak je znamenie, ktorému vládne Mesiac. Tu sú konečne zdôraznené vlastnosti Mesiaca často silnejšie než u slnečného znamenia Raka. Mesační Raci sú ešte senzitívnejší, ešte citlivejší, ale aj náladovejší než Raci slneční!

Domov a rodina sú pre nich absolútnou nutnosťou. To má pre rodinných príslušníkov mnoho výhod, pretože sa im v tejto príjemnej útulnej atmosfére dobre darí. Ale sú prirodzene aj nevýhody: mesační Raci majú sklon na niekom kŕčovito visieť a beda, keď si to ten dotyčný zle vykladá!

Traumatické príbehy v rodine ich zaťažujú ešte viac než ostatné mesačné znamenia a potrebujú niekedy celé roky na to, aby sa citovo vyrovnali s ranou osudu, ako napr. s rozvodom alebo so smrťou.

Mesační Raci radi cestujú a milujú novinky a zmenu, ale vždy sa cítia najlepšie, keď sa vracajú domov.

Bezpečie pre ľudí s Lunou v znamení Raka predstavuje domov a rodina a s tým spojené činnosti, ako je varenie, práca v záhrade, či v domácej dielni. Domácke pôsobenie na druhých ľudí ich k vám môže priťahovať. Vrodená dispozícia vychovávať a ochraňovať vám umožňuje byť dobrým rodičom a oporou v priateľstve.

Musíte si ale dať pozor, aby ste to so starostlivosťou o druhých nepreháňali. Potom by to u nich mohlo viesť k pocitu sťahujúcej sa slučky okolo krku alebo závislosti. Okolie si ľahko zvykne, že o všetko sa staráte vy. Pokiaľ ste muž, potom je pravdepodobné to, že sa budete skôr spoliehať na iných, že potrebné obstarajú.

Môžete byť náchylní k citovému kolísaniu. Mali by ste sa naučiť odpúšťať a zabúdať, aby vaše dumanie neprerástlo do depresie.

Vaše vnímanie sveta môže byť veľmi subjektívne, snažte si vytvoriť určitý odstup bez pocitov krivdy. Vďaka bohatému citovému prejavu dokážete na svete vytvárať skutočný pocit vzájomnej spolupatričnosti.

Luna v Rakovi – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)