Luna v znamení Baran

Vládnuca planéta Mars, základné ohnivé znamenie.

V skratke: dynamický, aktívny, ochotný a schopný sa presadiť, ctižiadostivý, nezávislý, živý, schopný nadšenia, strhujúci, ale i netrpezlivý, nedisciplinovaný, tvrdohlavý, netolerantný a vrtkavý.

Luna 01 Aries Baran AnteAr

Luna v znamení Barana

Ľudia s Mesiacom v Baranovi väčšinou sami seba hodnotia ako báječných. S nadšením a elánom sa vrhajú do všetkého nového a sú pevne presvedčení, že sa pre tento projekt nehodí nikto, ale ani zďaleka nikto iný lepšie, než oni.

Je ľahostajné, či sa jedná o šport alebo o povolanie, o vojnu alebo o lásku – ľudia s Mesiacom v Baranovi sú vždy plne nad vecou (a príležitostne idú aj hlavou proti múru).

Bohužiaľ trpezlivosť a výdrž pri toľkých rôznych záujmoch nie je ich silnou stránkou a disciplína už vôbec nie. Keď Barani vystrieľajú náboje – čo sa stáva väčšinou veľmi rýchlo, nie preto, že by ich mali málo, ale pretože strieľajú príliš rýchlo – strácajú chuť a odstúpia.

Rutinu nemôžu vystáť a dlhá chvíľa v nich vyvoláva hrôzu, vrátane starnutia, pretože neexistuje nič, čo by proti nemu mohli podniknúť!

Pocit neistoty vás môže nútiť veci vyriešiť omnoho rýchlejšie, než je to prirodzené. Nenáhlite sa, ako by vám hrozil nejaký časový limit! Snažte sa spomaliť, aby ste sa mohli rozhodnúť, o čo vám ide, a postupovať vlastným pohodlným tempom.

Pocit pokoja sa vám môže zdať nudný. Môžete sa vyčerpať skôr, než si to uvedomíte. Máte ale i mimoriadnu schopnosť rýchlo sa zotaviť z akýchkoľvek tráum, znovu nadobudnúť sily, keď je to treba.

Váš temperament môže ohromovať, ale pri frustrácii môže náhle pohasnúť. Život môžete vnímať trochu ako boj, snažte sa o pokojnejší emocionálny rytmus. Uvedomte si, že nie ste pod sústavnou hrozbou nepriateľských síl a venujte pozornosť citom druhých ľudí.

Luna v Baranovi – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)