Luna v znamení Blíženci

Vládnuca planéta Merkúr, Pohyblivé vzdušné znamenie.

V skratke: inteligentný, zvedavý, pozorujúci, zhovorčivý, pohotový, intelektuálny, ale a stále nepokojný, nestály, nervózny, náladový a rýchlo znudený.

Luna 03 Gemini Blíženci AnteAr

Luna v znamení Blížencov

Ľudia s Mesiacom v Blížencoch žijú svojím blížencom často ešte oveľa intenzívnejšie než Blíženci slneční. Asi to spočíva v tom, že sú Mesiacom poháňaní k reakciám, ktoré často prebiehajú bez rozumu. Rozum majú prirodzene tiež, ale to je pre nich samozrejmosťou.

Mesační Blíženci sú skvelými predavačmi, agentmi cestovných kancelárií, učiteľmi, žurnalistami.

Komunikácia je pre nich životne dôležitá a reč predstavuje ich životný elixír. Formulujú s nadšením, sú vtipní, zábavní a ozdobou každej spoločnosti.

Keď ich človek nenájde na večierku, nájde ich pri telefóne, kontakt musia udržiavať bezpodmienečne a je im jedno, s kým. Zmena je v každom smere nutnosťou, inak sa začnú rýchlo nudiť. Sú tolerantní, nekomplikovaní – na nervy im ide len hlúposť.

Luna v Blížencoch sa prejavuje potrebou zmeny a bezprostrednosti. U vás pocit bezpečia spočíva v tom, že hovoríte o svojich pocitoch s druhými a sami o nich premýšľate.

Môžete byť veľmi komunikatívni, vyjadrujete sa ľahko a obratne, môžete to využiť v literatúre, žurnalistike alebo poradenstve. Môžete správne odhadnúť rozpoloženie iného človeka, ale neprehliadajte hlbšie emocionálne pohnútky.

Máte dobrú vrodenú schopnosť uchovať si chladnú hlavu, ale pozor na chladné srdce, to môže druhých odradiť. Dôležitá je súhra myslenia a cítenia. Môžete mať talent ľahko sa zoznamovať so širokým okruhom ľudí. Zachovať si však pár pevných priateľstiev je ťažšie.

Luna v Blížencoch – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)