Luna v znamení Býk

Vládnuca planéta Venuša, pevné zemské znamenie.

V skratke: typ stály, spojený so zemou, blízky prírode, praktický, tvrdohlavý. Má dobre premyslené, čo si má vážiť a na tom zotrváva. Rodinný človek, zmyselný, často muzikálny. Nápaditý a materialistický.

Luna 02 Taurus Býk AnteAr

Luna v znamení Býka

V pokojnom znamení Býka je impulzívny a kolísavý Mesiac najvyrovnanejší. Ľudia s Mesiacom v Býkovi majú slnečnú povahu a stále sa snažia, aby sa im a ich blížnym darilo čo najlepšie.

Peniaze pre nich väčšinou nehrajú veľkú rolu: starajú sa – veľmi šikovne – jednoducho o to, aby ich mali stále dostatok. Keď sa to nedarí, tak najskôr zneistia a sú hlboko deprimovaní, ale potom ich isto napadne niečo, aby peniaze stačili aspoň na dobré jedlo v príjemnom prostredí.

Títo ľudia sú radi, keď sa o nich druhí starajú s materinskou starostlivosťou. Aj oni sami sú krajne starostlivými a ideálnymi rodinnými ľuďmi.

Nevýhody? Trochu tvrdohlaví, stoja na svojom a sú aj trochu flegmatickí. A keď ich niekto provokuje, vidia skutočne na červeno a Boh buď milostivý protivníkovi, pretože sa skutočne nedajú upokojiť. A nakoniec – nobody is perfect, či nie?

Váš pocit bezpečia spočíva v stabilite, ktorú nie je ľahké uspokojiť. Môžete mať praktickú povahu, závislú na materiálnych stránkach života. Musíte sa naučiť prijímať zmenu ako súčasť svojho žitia, inak sa môžu objaviť komplikácie – zmeny spôsobené inými ľuďmi, ktorých máte radi, onemocnenia a podobne.

Základným problémom je nájdenie vlastnej sebaúcty, aby ste ju omylom nehľadali v nejakom materiálnom zabezpečení. Keď sa zmierite sami so sebou, ľahšie nájdete mier a pokoj vonkajšieho sveta. Vašou výhodou je schopnosť vnímať samú seba a svoje telo, uspokojovať potreby svoje i ostatných.

Luna v Býkovi – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)