Luna v domoch v partnerovom horoskope

Astrologický dom v synastrii, v ktorom sa nachádza Luna, ukáže oblasť života, v ktorej sa niekto dotýka druhého na hlbokej a osobnej úrovni.

Tak ako je Slnko Svetlom dňa, Luna je Svetlom noci.

Bežne sa predpokladá, že Luna riadi emócie a intuíciu, a je to skutočne tak. Riadi však toho oveľa, oveľa viac. Slnko ukazuje, kto sme, a Luna ukazuje, čo robíme.

Slnko je kráľom alebo kráľovnou horoskopu, zatiaľ čo Luna je predsedom vlády. Luna riadi všetky každodenné činnosti nášho života.

Oblasť v našom natálnom horoskope, ktorej sa dotkne Luna inej osoby, je oblasťou, kde sme najviac exponovaní. Práve tu nás ten druhý môže ovplyvňovať najsilnejšie, čo môže byť buď pozitívne alebo negatívne.

Luna v domoch Synastrie AnteAr

Luna v synastrii v 1. dome

Ak je niečia Luna vo vašom 1. dome, je tu silný potenciál, že si vy dvaja veľmi rýchlo vytvoríte hlboké, emocionálne puto.

Táto osoba vás takmer okamžite zahreje a v jej blízkosti sa budete cítiť bezpečne.

Toto okamžité puto môže, ale nemusí mať dlhodobý potenciál. Veľa bude závisieť od synastrických aspektov medzi vašimi horoskopmi.

Aj keď tento aspekt spôsobí, že obaja ľudia budú zraniteľní, osoba, ktorej 1. dom je ovplyvnený, bude s veľmi pravdepodobne zranená, ak vzťah nevydrží.

Existuje reálne riziko, že si táto osoba vyvinie závislosť na druhej osobe, ak si nedá pozor.

Luna v synastrii 2. dome

Ak je niečia Luna vo vašom 2. dome, táto osoba môže mať hlboký vplyv na váš pocit bezpečia a na vaše sebavedomie.

Táto osoba vás môže vybudovať alebo strhnúť vás dole. Povaha vášho vzťahu a synastrické aspekty medzi vašimi grafmi napovedia, či bude vplyv prevažne pozitívny alebo prevažne negatívny.

Pri tomto umiestnení Luny existuje riziko závislosti. Bude lákavé spoľahnúť sa na niekoho, koho Luna je vo vašom 2. dome, najmä pokiaľ ide o materiálne a finančné záležitosti.

Luna v synastrii v 3. dome

Pre Lunu je to všeobecne pekné umiestnenie. Luna je rada v 3. dome. To platí v horoskope narodenia a vzťahuje sa to aj na synastriu.

Toto umiestnenie pomôže pri komunikácii. Bude ľahké rozprávať sa s niekým, koho Luna je vo vašom 3. dome.

Táto osoba sa vám bude zdať známa, dokonca aj v počiatočných fázach vzťahu. Budete mať pocit, že toho človeka poznáte celý svoj život.

Aj keď máte pocit, že táto osoba je vám dobre známa, toto umiestnenie vytvára menšiu zraniteľnosť ako niektoré iné umiestnenia. Vzťah má tendenciu byť hravý a veselý.

Luna v synastrii v 4. dome

Niekto, koho Luna je vo vašom 4. dome, sa vás dotýka na veľmi hlbokej úrovni. Budete sa s nimi chcieť porozprávať o svojej minulosti a detstve.

To znamená, že ak si nedáte pozor, môžete byť voči tejto osobe pomerne dosť zraniteľní.

Toto je naozaj dobré umiestnenie pre niekoho, s kým sa chcete usadiť. Bude tu prirodzená túžba „zahniezdiť sa“ a vytvoriť si spoločný domov.

Na druhej strane, s touto osobou vám možno nie je najlepšie. Keď ste spolu, vaše problémy z detstva prirodzene vyplávajú na povrch.

Luna v synastrii v 5. dome

Ak je niečia Luna vo vašom 5. dome, zvýrazní vašu kreativitu a vašu hravosť.

Môžete sa cítiť ako deti, keď ste s touto osobou, ale bude to v dobrom zmysle slova. Táto osoba ukáže vašu nevinnosť a zmysel pre úžas.

Bude sa vám páčiť byť s touto osobou a takmer okamžite budete mať tendenciu dôverovať jej.

Napriek tomu – na rozdiel od iných umiestnení Luny v domoch synastrie – toto vo všeobecnosti nevedie k pocitu závislosti. 5. dom býva ľahký a radostný.

To má ochranný účinok, vďaka čomu je toto umiestnenie relatívne bezpečné.

Luna v synastrii v 6. dome

Na rozdiel od iných planetárnych umiestnení v tomto dome nie je Luna v 6. dome nevyhnutne negatívna.

V skutočnosti to môže byť pozitívne, najmä v dlhodobom vzťahu alebo manželstve. Je to niekto, kto sa o vás môže postarať, ak ste chorý alebo máte ťažkosti.

Toto je niekto, za kým môžeš ísť, keď sa nejakým spôsobom snažíte niečo dosiahnuť napriek ťažkostiam alebo odporu.

Ak je vaša Luna v niečom 6. dome, možno budete musieť byť opatrní, aby ste sa uistili, že vaše potreby vo vzťahu sú naplnené.

Luna v synastrii v 7. dome

Luna v 7. dome v synastrii je zmiešané umiestnenie. Na jednej strane táto osoba prirodzene doplní vaše silné a slabé stránky.

Na druhej strane medzi vami budú skutočné rozdiely a možno nebudete spolu vychádzať, najmä na začiatku.

7. dom je považovaný za dom manželstva. Znamená však aj obchodných partnerov, vzťahy s klientmi a otvorených nepriateľov.

Bude ťažké cítiť sa neutrálne voči niekomu, koho Luna je vo vašom 7. dome. Buď k nim pocítite okamžitú príťažlivosť, alebo k nim budete cítiť silnú antipatiu. Niekedy budú oba pocity prítomné súčasne.

Luna v synastrii v 8. dome

8. dom je miestom vašich najhlbších a najtemnejších tajomstiev. Ak je niečí Mesiac vo vašom 8. dome, bude pre neho ľahké získať prístup k týmto tajomstvám.

Môže to byť dvojsečná zbraň v závislosti od charakteru druhej osoby a povahy vášho vzťahu.

Toto nie je nevyhnutne negatívne umiestnenie a môže sa to vyvíjať pomaly. Napriek tomu vo vzťahu s touto osobou by ste mali byť opatrní.

Vo všeobecnosti je zlý nápad klamať niekomu, koho Luna je vo vašom 8. dome, aj keď sú to len malé nevinné lži. Táto osoba bude môcť cez vás vidieť v dobrom aj v zlom.

Luna v synastrii v 9. dome

Je to niekto, kto vám rozšíri obzory a pomôže vám vyskúšať nové veci. Ak ste hanblivý, táto osoba vás vyzve, aby ste trochu vyšli zo svojej ulity.

Ak ste prirodzene dobrodružní, táto osoba vás povzbudí, aby ste túto vlastnosť prejavili ešte viac.

Luna okrem iného vládne aj jedlu. Môže to byť niekto, kto vás presvedčí, aby ste vyskúšali nové reštaurácie alebo jedlo, ktoré nepoznáte.

Táto osoba je tiež niekým, s kým sa môžete porozprávať o intelektuálnych alebo duchovných záležitostiach. Môžu vás tiež povzbudiť, aby ste sa vrátili do školy.

Luna v synastrii v 10. dome

Najprirodzenejší význam Luny v 10. dome v synastrii je, že táto osoba podporí váš rast alebo rozvoj vašej kariéry alebo verejného postavenia.

V synastrii môže každé planetárne umiestnenie vo vašom 10. dome naznačovať nejakého mentora, ale s Mesiacom to nadobudne inú príchuť.

V natálnom horoskope sa hovorí, že Luna symbolizuje matku, ale môže tiež označovať akúkoľvek rodičovskú postavu.

Pokiaľ ide o domy, 4. a 10. dom znamená niečiu matku a otca. Existuje však určitá nezhoda v tom, ktorý dom znamená ktorého rodiča.

V každom prípade, niekto, koho Luna je vo vašom 10. dome, často voči vám zaujme rodičovskú rolu, pretože vám pomáha napredovať vo vašej kariére.

Luna v synastrii v 11. dome

Ak je niečia Luna vo vašom 11. dome, povaha vášho vzťahu bude mať zvyčajne silný prvok priateľstva.

Toto je váš prirodzený spojenec, ktorý vám pomôže dosiahnuť vaše ciele a želania.

Každý dom má nejaké podobnosti so svojím protiľahlým domom a dom, ktorý je oproti 11., je 5. dom. Luna v ktoromkoľvek z týchto domov môže znamenať silné priateľstvo.

Povaha priateľstva je však iná. Luna v 5. dome bude naznačovať priateľstvo s príchuťou kamaráta z detstva.

Luna v 11. dome bude znamenať dospelejší typ priateľstva charakterizovaný vzájomnou podporou.

Luna v synastrii v 12. dome

Vzťah s niekým, koho Luna je vo vašom 12. dome, nemusí byť príjemný. Táto osoba môže vidieť tajomstvá, ktoré skrývate aj sami pred sebou.

Všetci máme slepé uhly. Astrologicky tieto slepé miesta reprezentuje 12. dom.

12. dom je známy ako Dom fantázií, tajomstiev, ilúzií, závislostí a sebazničenia… a niekto, koho Luna je tam, môže spustiť procesy vedúce k rozuzleniu a objasneniu našich životov.

Na druhej strane za správnych okolností táto osoba môže byť zdrojom obrovského uzdravenia, zmeny a duchovného rastu.

>> Chcete vedieť, ako vplýva Luna v partnerskom horoskope na Vaše vzťahy? Vyskúšajte výklad partnerského horoskopu: poskytne Vám vysoko hodnotné informácie o tom, ako sa planéty prejavujú vo vašich vzťahoch.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám astrologické články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:
Odhalia vašu pravú tvár: Sila vonkajších planét na hlavných osiach v synastriách
Jupiter v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Saturn v Synastrii: Aspekty so Slnkom, Lunou, Venušou a Marsom
Pasca karmy: Vzťahy z minulých životov, ktorým sa treba vyhnúť
Päť najlepších aspektov v synastriách pre významný vzťah
Váš profil príťažlivosti: Koho priťahujete a prečo
Sexuálna charizma z pohľadu astrológie
Karmické vzťahy a osudová príťažlivosť
Kompatibilita vzťahu a Synastrie
Partnerský horoskop
Osobný horoskop