Luna v znamení Kozorožca

Vládnuca planéta Saturn. Základné zemné znamenie.

V skratke: vážny, disciplinovaný, ctižiadostivý, usilovný, poriadny, dôkladný, sparťanský, dištancovaný, obchodnícky.

Luna 10 Capricorn Kozorožec AnteAr

Luna v znamení Kozorožca

Luna v Kozorožcovi dáva ľuďom hrdosť na ich jasný praktický rozum. Ten im skutočne, spolu s ostatnými kvalitami, ako je usilovnosť a disciplína, často pomôže k úspechu. Ale prílišná triezvosť a opatrnosť môže prispieť k tomu, že nemajú dosť radosti zo života.

Vzhľadom k ostatným majú sklon k neistote a uzavretosti. City sú pre nich chúlostivou témou, predstavujú niečo, čo nemôžu racionalizovať a preto sú pre nich cudzie.

Ich prísna sebadisciplína a sparťanský spôsob života („aby sme sa neskôr mali dobre“) nerobí život s Kozorožcom práve ľahký.

Svoj vnútorný pocit bezpečia hľadáte na základe toho, že ste určitým spôsobom užitočný pre spoločnosť a hľadáte ospravedlnenie tejto svojej prirodzenej potreby vo vonkajšom svete.

Môžete podceňovať to, čo chcete od seba a pre seba. Vaša plachosť môže byť sprevádzaná neľúbosťou z toho, že vás druhí prehliadajú. Môžete mať pocit, že ste neužitočný alebo nemilovaný.

Nevyhľadávajte schválenie z vonku, ktoré vás zbaví pochybností, je to pre vás škodlivé. Musíte veriť svojim vnútorným hodnotám, inak sa môže stať, že podľahnete vonkajším tlakom.

Ostatní budú očakávať, že ich zabezpečíte. Budete síce nepostrádateľný, ale v roli otroka. Nutnosť vysporiadať sa s nepriaznivou realitou už od detstva vás môže priviesť k schopnosti „prežiť“ ťažké obdobia.

Obchodný talent vás môže vyniesť vysoko, ale môže vám chýbať niečo z detskej bezstarostnosti.

Luna v Kozorožcovi – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)