Luna v znamení Leva

Vládnuca planéta Slnko. Pevné ohnivé znamenie.

V skratke: mladistvý a hravý, milujúci deti, slnečný, pôvabný a srdečný, loajálny voči priteľom, dôstojný, trochu pompézny, melodramatický s túžbou po moci a dogmatický. Pracuje tvrdo, predovšetkým v kreatívnych oblastiach.

Luna 05 Leo Lev AnteAr

Luna v znamení Leva

Lev je ovládaný Slnkom, preto u neho nie sú vlastnosti Mesiaca tak znateľné. Ale city sú silné ako k druhým, tak aj k sebe. Leví ľudia musia jednoducho z času na čas počuť, že sú tí najväčší, a keď im to nikto nepovie, potom to z nutnosti budú o sebe tvrdiť sami.

Čím by bol Lev bez pátosu? Nech je mu to rado odpustené – jeho srdečná, slnečná nátura nedopustí, aby sa na neho človek vážne hneval.

Taktiež príležitostne preháňanú lásku k luxusu im človek nezazlieva. Ale sklon k mudrlantstvu, samoľúbosť a egoizmus, ktoré ich neustále ženú do popredia, vyžaduje od ich blížnych viac zhovievavosti, než je Lev schopný dať dohromady.

Bezpečne sa cítite vo chvíľach, keď dokážete na druhých urobiť dojem a získate chválu a obdiv. Napriek tomu keď sa dostanete do stredu záujmu, môžete sa ocitnúť v rozpakoch.

Pravdepodobne túžite po peniazoch a spoločenskom postavení a máte silnú schopnosť toto všetko dosiahnuť. Možno by ste si mali priznať i strach z kritiky a neschopnosť kritiku prijať. Prijímať spätnú väzbu a správať sa podľa nej je veľmi dôležité, nesnažte sa len sami seba ospravedlňovať.

Máte prirodzený zmysel pre drámu a pre tvorivú činnosť a vďaka svojej hravosti to asi veľmi dobre viete s deťmi. Naučte sa udržovať si odstup, zbytočne všetko vnímate ako chválu alebo urážku svojej osoby.

Luna v Levovi – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)