Luna v znamení Panny

Vládnuca planéta Merkúr. Pohyblivé zemské znamenie.

V skratke: plachý a introvertný, perfekcionista a tvrdý pracovník, vecný, obchodnícky. Navonok chladný, ale vnútorne často nervózny a prestrašený. Silné, avšak kontrolované city.

Luna 06 Virgo Panna AnteAr

Luna v znamení Panny

Mesačné Panny takmer umierajú túžbou, aby boli žiadúce a obľúbené. Bez sťažovania a s krajným vypätím síl opravujú vo svojom skromnom voľnom čase autá svojich priateľov. Opravujú rozbité zipsy netalentovaných susediek.

Pomáhajú bez vyzvania pri kosení trávy i pri veľkom upratovaní – ale len vtedy, ak potom môžu nepretržite stenať, aké sú prepracované. Ale od nikoho nevyžadujú, aby zo seba vydal viac, než sú schopné vydať samé.

Ich pracovná horlivosť je legendárna. A nič ich nemôže urobiť šťastnejšími, než keď ich niekto uistí, že sú absolútne nepostrádateľné. Pocit byť potrebným je ale tiež jediný cit, ktorý si priznávajú v plnom rozsahu.

V nežnostiach a žúrkach sa nerealizujú. Rozumnosť a výkon sú vlastnosti, ktorými si od malička získavali príchylnosť. Boli dospelé už skoro pred narodením.

Váš pocit bezpečia súvisí s poriadkom a prehľadnosťou, a to i v oblasti citov, môžete mať túžbu upratovať všetko, čo je chaotické a neusporiadané.
Pestujte viac otvorenú tolerantnosť a akceptujte nedokonalosti života.

Môže tu byť veľký strach prejaviť svoju temnú stránku, ale v tom môže byť zbytočne zahrnuté i niečo, čo považovala za neprijateľné vaša matka alebo čo vám bolo odopierané v detstve.

Potláčanie zdravých, ale problematických vášní môže prerásť do skrytej vnútornej túžby. Veľká citová náročnosť a potláčanie prirodzených citov vás môže priviesť do samoty.

Je vhodnejšie dôverovať životu a nechať ho plynúť vlastnou cestou, nemusí byť všetko presne podľa vašich predstáv.

Luna v Panne – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)