Luna v znamení Rýb

Vládnuca planéta Neptún a Jupiter. Pohyblivé vodné znamenie.

V skratke: jemný, súcitný, mäkkého srdca. Mystický a pustovnícky. Láskyplný, má sklon obetovať sa pre druhých. Schopný empatie, zraniteľný. Jasnovidný, silne intuitívny, predvídavý. Lenivý, ľahkomyseľný, nepraktický, ovplyvniteľný, nerozhodný.

Luna 12 Pisces Ryby AnteAr

Luna v znamení Rýb

Luna v Rybách dáva ľuďom výraznú emocionalitu. Či už v dobrom či zlom zmysle, vždy sa citovo vydajú úplne. A stále sa musia zastávať slabších, alebo sa angažujú vo veciach, ktoré vyzerajú úplne beznádejne.

Aby uchránili svoju dušu pred zranením, majú Ryby sklon k mániám: alkohol, drogy, nikotín a nadmerné požívanie potravy im síce nejaký čas môže pripadať ako možnosť k úniku pred zdanlivo neprekonateľnými životnými problémami.

Na druhej strane je pre mnohých z nich východiskom spiritualita. A pretože sú mnohí z týchto ľudí aj mentálne nadaní, podarí sa im nájsť uznanie, teplo a bezpečie, bez ktorého človek s Lunou v Rybách nemôže existovať, v ezoterickej rovine.

V tomto znamení má Luna najvyššiu citlivosť a vnímavosť k okoliu. Človeka môžu sprevádzať pocity neistoty, jeho život môže sprevádzať pasivita a nečinné očakávanie toho, čo by mohlo byť.

Pokiaľ sa však pustíte do tvorivého alebo duchovného hľadania, môžete sa stať umelcom alebo mystikom s veľkou predstavivosťou.

Môžete byť poddajná a zvodná. Možno snívate o ideálnom partnerovi. Vďaka vašej predstavivosti sa môže skutočne objaviť, ale časom sa sen rozplynie a partner sa vám bude zdať nudný a skazený. Musíte sa zmieriť s realitou, ktorá je v skutočnosti niečo medzi tým.

Máte sklon podliehať rôznym návykom, medzi nich môže patriť i alkohol alebo drogy. Sú to ale iba bezcenné náhradky. Vy sama musíte prísť na to, čo skutočne vaša duša potrebuje. Namiesto hľadania lode snov sa sami staňte záchranným člnom.

Luna v Rybách – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)