Luna v znamení Škorpióna

Vládnuce planéty Pluto a Mars. Pevné vodné znamenie.

V skratke: spoľahlivý, usilovný pracovník. Rozhodný a nezávislý. Ľahko vzrušiteľný a pomstychtivý, ale veľmi láskyplný k ľuďom, ktorí mu sú blízki. Silná, intenzívna, vášnivá ale uzavretá osobnosť.

Luna 08 Scorpio Škorpión AnteAr

Luna v znamení Škorpióna

Ľudia s Lunou v Škorpiónovi to nemajú sami ľahké a ani to nijako neuľahčujú ostatným. Sú – v pozitívnom aj v negatívnom zmysle – intenzívni. A vášniví. A neuspokoja sa skôr, než vniknú do najspoľahlivejších v hĺbke skrytých emocionálnych vrstiev. So svojou vášnivosťou spôsobujú aj utrpenie, s tým zhovievavo počítajú.

Keď sú ranení, sú neobyčajne pomstychtiví, ďaleko za rozumnú hranicu a ak to musí byť, až do sebazničenia. Pravdaže majú aj schopnosť pôsobiť hojivo. So sebe vrodenou intenzitou sa neobávajú porušiť akékoľvek tabu.

Luna v Škorpiónovi vytvára nutnosť ponárať sa do svojich pocitov čo najhlbšie, a to so sebou prináša veľkú zraniteľnosť. Nikomu nič nezabudnete.

Je ťažké vás k čomukoľvek donútiť. Výnimočne je možné na vás zapôsobiť láskavosťou.

Potrebujete hlboký citový vzťah, i keď jeho prežívanie nie je ľahké a núti vás k mnohým premenám. Povrchné vzťahy vás neuspokojujú, pretože nie sú patrične očistné.

Máte neomylnú schopnosť odhaľovať emocionálny stav druhých ľudí, aj keď sa ho snažia skrývať. Vďaka tomu máte schopnosť veľmi účinne zraňovať, rovnako ako aj liečiť.

Vaše emócie môžu byť extrémne, od súcitu až k pohŕdavosti, od vášnivosti až k bezcitnosti.

Je potrebné zbaviť sa strachu zo zrady, opustenia, z toho, že stratíte to, čo máte radi. Pokiaľ sa ho nezbavíte, jeho účinkom budú práve straty, ktorých sa obávate.

Luna v Škorpiónovi – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)