Luna v znamení Strelca

Vládnuca planéta Jupiter. Pohyblivé ohnivé znamenie.

V skratke: optimistický, otvorený pre svet, schopný nadšenia, výrečný, so smädom po slobode, nezávislý, aktívny, filozofický, intuitívne nadaný a plný elánu. Ale aj netrpezlivý, nepokojný, bezstarostný až ľahkomyseľný, pôžitkársky a so sklonom k sebapredvádzaniu.

Luna 09 Sagittarius Strelec AnteAr

Luna v znamení Strelca

Luna v Strelcovi dáva ľuďom schopnosť nadchnúť sa skoro pre všetko – pre kultúru, cestovanie, filozofiu, šport, politiku – a pre všetky veľké myšlienky. Milujú výzvy a sú svojim rýchlym analytickým rozumom schopní viesť, ale vždy potrebujú niekoho, kto im odoberie zaťažujúce maličkosti.

Vzdelanie je pre nich elementárne a majú málo trpezlivosti s tými, ktorí nie sú duchovne na ich úrovni, ale ktorí si napriek tomu dovoľujú o nich – s ich duchovnými výšinami – pochybovať.

Ich problémom je nepokoj, s ktorým sa vrhajú z jedného podnikania do druhého. Pevné body, ktoré ich pripútavajú k domovu, ako rodina, deti, vlastný dom a čokoľvek, čo obmedzuje ich pohyblivosť, ich najprv vydesí. To však trvá len dovtedy, kým nájdu pre tento problém riešenie: obytné auto, pestúnku, cestovnú postieľku a ideálne konštruované buggy, v ktorom môže človek malé deti všade voziť so sebou.

Do rodinného života vnesú hneď od počiatku zmenu a vzrušenie. Deti, ktorých rodičia majú Lunu v Strelcovi, vyrastajú v múzeách, na výstavách, prednáškach, na cestách a tenisových kurtoch.

S Lunou v Strelcovi je vašou najväčšou potrebou neustále niečo hľadať. Pre svoj pocit bezpečia potrebujete nejakú svoju filozofiu alebo vieru, potrebujete vidieť cieľ alebo poslanie, ktoré by vášmu životu dalo zmysel. Viera musí byť dobrovoľná, boj proti dogmám vás môže paradoxne priviesť k dogmám iným.

Ďalšou potrebou je aktivita, či už v cestovaní, športovaní, turistike, dôležitá je aj láska ku koňom, psom alebo ďalším zvieratám. Prirodzený je váš optimistický prístup ku svetu. Aj keď sa dostanete do problémov, veríte, že bude lepšie.

Môžete mať povahu hazardného hráča, potrebu riskovať, keď chcete niečo dosiahnuť. Vaša vrodená spontánnosť a otvorenosť môže byť pre okolie veľmi osviežujúcou. V spoločnosti môžete hýriť optimizmom, avšak osamote môžete niekedy cítiť prázdnotu.

Luna v Strelcovi – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)