Poslednú aktualizáciu dňa 30/07/2021 vykonal astrovia

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v osobnom horoskope

Najdôležitejším symbolom horoskopu je Slnko – vyjadruje túžbu človeka stať sa samým sebou. Je to neľahká úloha na celý život. Slnko však neurčuje spôsob správania sa jedinca, ale symbolizuje cestu alebo cieľ, vyjadruje túžbu ľudskej bytosti po sebavyjadrení a po uskutočnení vrodeného potenciálu.

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Luna mení svoje postavenie v znameniach zverokruhu každé 2-3 dni. Jej presnú pozíciu v horoskope dokáže vypočítať každý lepší astrologický program, alebo ju môžete určiť pomocou astrologických tabuliek – efemeríd.

Luna v znameniach zverokruhu AnteAr

Luna symbolizuje potreby našej duše

Luna sa prejavuje celkom konkrétnym spôsobom, nielen v našom tele (pravidelný lunárny cyklus veľmi dôverne poznajú najmä ženy), ale aj v našej duši. V našom emocionálnom prežívaní. V našom citovom naladení, prípadne náladách. V prežívaní našich vzťahov k matke, deťom, partnerom, ostatným ľuďom. Pretože Luna symbolizuje rodinu, domov, city a naše vnútorné potreby.

Z postavenia Luny v horoskope sa môžeme dozvedieť, ako sa človek správa, keď sa stane len čisto inštinktívnym tvorom. Ukazuje na inštinktívnu, iracionálnu povahu človeka. S postavením Luny súvisí i to, ako človek v detstve vnímal matku a ktoré jej energie ho najviac ovplyvňovali..

Luna symbolizuje to, čo potrebuje naša duša pre svoj rozvoj. Znamená schopnosť prijať podnety, nechať ich na seba pôsobiť, spracovať ich v podobe zážitku, skúsenosti. Spojiť ich s našou pamäťou tela a duše, ktorá sa utvára skryte a ktorá umožňuje spojiť vedomie s nevedomím. Pretože nevedomie (ktoré pritom všetko vie) je tou nočnou stránkou našej psychiky, tak ako je Luna “nočným” svetlom oblohy.

Luna v karmickej astrológii

Luna v našom karmickom horoskope rozpráva o tom, čo od nás chcú ženskí predkovia našej rodovej línie. Rozpráva o našich emóciách, ako cítime a prečo, akým spôsobom vnímame, akých citlivých, či ľahostajných ľudí si do života priťahujeme a prečo. Luna hovorí o tom, aké emócie do nás vložila naša matka a ostatné ženy. Čo tieto ženy prežívali. A prečo prežívame aj my niečo podobné.

Porozumenie Lune v horoskope prináša pochopenie našej vlastnej podstaty a pochopenie toho, prečo sme tu a teraz. Prečo sme práve v tomto bytí podrobovaní rôznym emočným skúsenostiam.

Vzťah medzi Slnkom a Lunou v osobnom horoskope je veľmi dôležitý, pretože ukazuje na to, či vedomá vôľa a inštinktívne potreby sa navzájom podporujú a dopĺňajú, alebo či sú v nejakom konflikte. Človek by nemal medzi nimi voliť jedno alebo druhé, ale mal by sa usilovať o jednotu týchto zložiek osobnosti.

Luna a vzťahy

Znalosť typických vlastností Luny v znameniach zverokruhu umožňuje lepšie vnímať naše vlastné emocionálne potreby, prináša aj kľúč k tomu, ako sa vyznať v najvnútornejších potrebách druhých. Keď sa naučíte individuálne pristupovať k potrebám jednotlivých znamení a budete sa ich usilovať pochopiť, získate veľkú výhodu a predídete zbytočným nedorozumeniam a konfliktom. 

Luna v znameniach živlu ohňa

Ak Luna leží v ohnivých znameniach – Baran, Lev, Strelec – bude ich vnútornou potrebou aktivita, dobrodružstvo a pohyb. Pre týchto ľudí je vhodné venovať sa športu, veľa tancovať či chodiť do prírody. Pokoj a nečinnosť tejto Lune neprináša veľa dobrého, napriek tomu že občasná relaxácia by im neuškodila. Hrozí tu totiž preťaženie. Buďte k týmto ľuďom spontánni a prekvapte ich nečakaným pozvaním na nejakú cestu či na výlet. Skúste vymyslieť také činnosti, kde budú môcť byť v pohybe.

Luna v znameniach živlu vody

S Lunou vo vodných znameniach – Rak, Škorpión, Ryby – sa spája výrazná potreba intimity a citovej hĺbky. Ľudia ovplyvnení vodnou Lunou nájdu naplnenie v intenzívnych citových zážitkoch. Často sú to skvelí liečitelia, ošetrovatelia alebo ľudia, ktorí sa intenzívne venujú spirituálnym záležitostiam. Intuitívne chápu povahu druhých a práve preto sa s nimi môžete cítiť dobre. Prežite s nimi chvíle spoločného, príjemného ticha alebo ich skúste pozvať na spoločnú meditáciu, kde bude priestor pre hlbšie vzájomné prepojenie, a uvidíte, že vám pomaly začnú otvárať svoje srdce.

Luna v znameniach živlu zeme

Možno máte niekoho s Lunou v znameniach zemského živlu – Býk, Panna, Kozorožec – v takom prípade je spojený pocit bezpečia a citového naplnenia s vysokým stavom ich finančného konta, veľkého majetku alebo množstva dobrého kvalitného jedla. Títo ľudia môžu lipnúť na hmotných prostriedkoch, ale zároveň svojmu okoliu môžu zaistiť pohodlný život. Skúste ich potešiť luxusným, kvalitným darčekom, ktorý bude súčasne aj nejakým spôsobom praktický, takto získate si ich sympatie rýchlejšie.

Luna v znameniach živlu vzduchu

Keď Luna leží v znameniach vzdušného živlu – Blíženci, Váhy, Vodnár – je tu významná potreba spoločenských kontaktov, komunikácie a duševnej aktivity. Pre naplnenie potrieb duše týchto osôb je vhodné zúčastňovať sa spoločenskom živote a zoznamovať sa s novými ľuďmi. Potešíte ich dobrou knihu alebo ich pozvite na nejaké spoločenské podujatie a uvidíte, že im urobíte radosť.

Luna v znameniach zverokruhu podrobnejšie

Pravdepodobne dobre poznáte svoje slnečné znamenie, ale vaše lunárne znamenie je rovnako významné. Kým Slnko vyžaruje vaše vonkajšie ego a osobnosť, Luna odzrkadľuje vaše najhlbšie vnútorné emócie.

Ktoré presne je vaše lunárne znamenie a ako ho môžete nájsť?

Znamenie v ktorom sa vo vašom osobnom horoskope nachádza Luna, vám pomôže pochopiť, ako spracúvate pocity, vaše podvedomé reakcie a čo vo vás vyvoláva pocit bezpečia. (Impulzívne ste si po rozchode zarezervovali letenku kamsi na druhý koniec sveta? Vaše lunárne znamenie v dobrodružnom Strelcovi by tomu mohlo byť na vine.)

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Luna v znamení Barana

Luna v znamení Býka

Luna v znamení Blížencov

Luna v znamení Raka

Luna v znamení Leva

Luna v znamení Panny

Luna v znamení Váh

Luna v znamení Škorpióna

Luna v znamení Strelca

Luna v znamení Kozorožca

Luna v znamení Vodnára

Luna v znamení Rýb

(Pokračovanie …)

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje články? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Categories: Astro Essentials

AnteAr | astrologické horoskopy | Ľubo Drozd | Košice