Luna v znamení Váh

Vládnuca planéta Venuša. Základné vzdušné znamenie.

V skratke: harmonický, mierny, pôvabný, diplomatický, vyvážený, láskyplný, romantický. Ale tiež ctižiadostivý, so silnou vôľou, nerozhodný, kolísavý, náladový. Kladie dôraz na estetiku, musí byť obklopený krásou. Teoreticky je brilantný, ale má ťažkosti preniesť svoje nápady do praxe.

Luna 07 Libra Váhy AnteAr

Luna v znamení Váh

Ľudia s Lunou vo Váhach sú rodenými diplomatmi. Štýl, vkus, šarm, spoľahlivosť im boli dané do vienka. Keď sa týmito vlastnosťami prejavia, ukazujú svoju najlepšiu stránku. A je to číra radosť, ak môže s nimi byť človek pohromade. Ale len tak dlho, pokiaľ je okolie schopné udržať aspoň trochu zdania neporušeného, harmonického a radostného sveta. Keď sa to prestáva dariť, zmiznú aj Váhy.

Na nezrovnalosti presahujúce len veľmi malú mieru jednoducho nestačia. Pre svoju duševnú rovnováhu potrebujú partnera, ktorý ich dopĺňa ako protiľahlá miska váh a množstvo harmónie. Keď sa im tohto nedostáva, musia sa bohužiaľ okamžite poohliadnuť po novom partnerovi, ktorý si dokáže ich predstavy o harmónii vážiť.

Luna vo Váhach hľadá bezpečie v partnerskom vzťahu, má potrebu niekoho uspokojovať, túži po spoločenskej angažovanosti. Neskôr sa ale musí objaviť a prevážiť to, čo uspokojuje vás. Silná je potreba rovnováhy a harmónie.

Máte snahu udržiavať veci „pekné“ a nepúšťať sa do zásadných otázok, aby pokoj nebol narušený. Vzťahy potom môžu byť povrchné alebo prelietavé. Musíte sa naučiť svoje dobré i zlé pocity zdieľať so svojím partnerom. Nebojte sa byť taká, aká ste navzdory tomu, čo sa od vás očakáva.

Využije svoj vrodený talent robiť veci príjemnými. Atmosféru okolo vás môžete ovplyvniť svojim príjemným hlasom, hudobnými schopnosťami, svojou upokojujúcou prítomnosťou.

Luna vo Váhach – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)