Luna v znamení Vodnára

Vládnuca planéta Urán a Saturn. Pevné vzdušné znamenie.

V skratke: neobyčajný, rebelujúci, nekonvenčný, k ľuďom priateľský, angažovaný, originálny a vynachádzavý. Nestály, nevypočítateľný, dištancovaný.

Luna 11 Aquarius Vodnár AnteAr

Luna v znamení Vodnára

Luna vo Vodnárovi dáva ľuďom charizmu a nákazlivú schopnosť sa nadchnúť. Tam, kde sa jedná o odvahu ísť novými cestami, stoja v prvej línii.

Pokroková móda, revolučné nápady, moderné umenie, sexuálna revolúcia, ale aj drogy a radikalizmus sú pre nich vynikajúcimi možnosťami ako šokovať malomeštiakov v okolí.

Ale nechcú len šokovať, chcú tiež spôsobiť zmenu spoločnosti k lepšiemu, na vyššiu, vykúpenejšiu úroveň – chcú slobodu, rovnosť a bratstvo pre všetkých!

Silné emócie ich ľakajú, osobne sa cítia omnoho lepšie, keď zachovávajú odstup. Aj vo vzťahoch majú potrebu udržať svoju slobodu. Prítulnosť v akejkoľvek forme je pre nich neznesiteľná.

Vzťah k emóciám môže byť komplikovaný. Máte snahu sa oslobodiť od negatívnych emócií, ako je strach, zlosť, žiarlivosť, ale môže to viesť k tomu, že druhí od vás budú očakávať to, že budete neuveriteľne tolerantní k takýmto ich prejavom.

Môžete mať sklon vytvoriť si čo najväčší odstup od svojich emócií a prirodzených inštinktov, ale situácie, do ktorých sa nevedome dostávate, vás nútia priznať si skutočnosť.

Máte schopnosť byť nestranným pozorovateľom života, vďaka tomu môžete byť dobrým psychológom, ktorý môže druhým poskytnúť užitočné, nestranné rady.

V partnerských vzťahoch môžete mať tendenciu priťahovať ľahostajných, nevyspytateľných alebo svojim spôsobom nedosiahnuteľných partnerov.

K dôležitým potrebám patrí priateľstvo medzi vami a vašim milencom. Máte veľmi silnú potrebu slobody prejavu, čo môže spôsobiť vašu náladovosť a nevypočítateľnosť.

Šťastná môžete byť v spoločnosti. V skupine môžete ľahšie pochopiť vlastné city a zbaviť sa strachu z intímnych situácií.

Luna vo Vodnárovi – záver

Luna je jedným z troch najdôležitejších prvkov horoskopu. Ďalšími dvomi sú postavenie Slnka v zverokruhu, čiže naše slnečné znamenie a postavenie ascendentu – vychádzajúceho znamenia zverokruhu, ktorý je východiskovým bodom astrologického diagramu v okamihu nášho narodenia.

Zatiaľ čo ascendent charakterizuje to, ako nás vnímajú ostatní, aj to, ako si vnímaní želáme byť, astrologická Luna symbolizuje túžbu ponoriť sa do nevedomia, obrátiť sa do minulosti a oddať sa citom.

Ste pripravení zistiť si svoje vlastné lunárne znamenie?

Všetko to začína zostavením vášho osobného horoskopu: je to kruhový diagram (obrazec) zobrazujúci postavenie nebeských telies pre daný okamih a konkrétne miesto na Zemi.

Po vypočítaní grafu si všimnete, že koleso zverokruhu je rozdelené do dvanástich sekcií, ktoré predstavujú každé znamenie, od Barana po Ryby.

Uvidíte tiež symboly jednotlivých planét roztrúsené v znameniach. Keby napríklad Venuša bola v čase vášho narodenia na oblohe v znamení Váh, povedali by ste, že „Venušu mám vo Váhach“.

Ak chcete v grafe nájsť umiestnenie Luny, nájdite symbol polmesiaca: znamenie, v ktorom sa nachádza, je vaším lunárnym znamením.

Získajte viac informácií na tému: Luna v znameniach zverokruhu

(Pokračovanie …)