Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 24.marec 2020

Lunárny Nov v Baranovi AnteAr

Lunárny Nov na 04°12′ v znamení Barana zodpovedá aktuálnemu vývoju situácií a bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili uprostred prvého dekanu základných znamení: Barana, Raka, Váh a Kozorožca, teda v dňoch medzi 22.3. – 26.3., 24.6.-28.6., 26.9. – 29.9. a 24.12. – 28.12. Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent svojho horoskopu v rozmedzí 02° – 07° uvedených znamení.

Aktuálny lunárny Nov nastáva v spojení s astrologickými prvkami, o ktorých sa zvyčajne vyjadrujem len okrajovo, teraz ich však z interpretácie nemožno vynechať. Tými prvkami sú Chirón a Čierna Luna Lilith. Lunárny Nov je okamihom začiatku nového vývojového cyklu. Chirón má prívlastok „zranený liečiteľ“ a reprezentuje tú časť nášho vedomia, ktorá nesie záznamy našich duchovných skúseností zo všetkých životov. Temná Lilith je vzdorovitá a neuznáva žiadne autority …

Táto štvorica astrologických prvkov v dynamickom Baranovi vytvára v čase lunárneho Novu napäté postavenie s osou karmických lunárnych uzlov v znamení Raka (vzostupný uzol) a Kozorožca (zostupný uzol).

Je to pomerne výrazná kombinácia. Môžeme očakávať nestabilnú novú kapitolu vývoja, ktorá kladie dôraz na nezávislosť, vášeň a hnev – vystúpenie z davu, pretože jednoducho nemáme na výber.

Je to čas, ktorý nás nabáda robiť si svoje veci po svojom, aj keď sú sprevádzané bolesťou.

Čierna Luna Lilith je zvyčajne spojená s tabuizovanými sexuálnymi prejavmi a silou (spolu s obavami a strachom z toho, ako nás budú posudzovať ostatní), takže by sa to mohlo stať súčasťou aktuálnych energií. Je však možné, že Lilith sa prejaví aj vo všeobecnejšej rovine.

To by znamenalo, že nás nabáda vydať sa novým smerom, našou vlastnou cestou, ktorá je úplne mimo našej zóny pohodlia (Lilith bola Adamova prvá manželka, vyhnaná z Edenu, pretože sa mu nepodriadila). Nebolo by žiadnym prekvapením, keby sa táto ženská sila, spolu s prvkami násilia v genderovej dynamike, určitým spôsobom odzrkadlili aj v astrologických vibráciách lunárneho Novu.

Chirón prináša zvyčajnú zmes nádeje a bolesti – áno, bude to bolieť. Budeme čeliť zraneniam alebo zraniteľnosti či chorobe, ale ohnivý Baran nás vyzýva, aby sme sa k tomu postavili vlastnou aktivitou. Jediným spôsobom, ako zmeniť vnímanie Chiróna ako „zraneného“ na Chiróna ako liečiteľa / učiteľa, je aktívne sa vysporiadať s tým, čo bolí. Rany síce nezmiznú, ale môžeme si vyvinúť techniky na ich zvládnutie a múdrosť na pochopenie ich príčin a súvislostí. Možno, že tento lunárny Nov bude naznačovať objavenie silného, ​​ale kontroverzného učiteľa.

Možno budeme musieť prijať bolestivú, ale v konečnom dôsledku posilňujúcu časť samých seba. Ak sa cítite vyhnaní, odmietnutí alebo odsudzovaní, zamyslite sa, čo s tým môžete urobiť – je to nový druh slobody, pretože kto vie, čo bude ďalej?

Astrologické aspekty aktuálneho lunárneho Novu

Lunárny Nov v Baranovi Marec 2020 AnteAr

Tento lunárny Nový vytvára napäté väzby s južným uzlom (minulosť) v Kozorožcovi a so severným uzlom (budúcnosť) v znamení Raka. Takže si teda budete musieť zvoliť – buď sa držať starých štruktúr a tradícií alebo sa posunúť vpred na neznáme, ale emocionálne autentickejšie územie.
Astrologická Luna vládne severnému uzlu, takže cesta vpred je jasne vytýčená – vykročte vpred, aj keby ste na tejto ceste boli sami a mali pocit, že vytŕčate z davu a preto by ste sa vystavili riziku, že vás budú odsudzovať.
Majte odvahu robiť to, čo cítite ako správne a čo bude v konečnom dôsledku bezpečné (znamenie Raka). Možno sa momentálne necítite v bezpečí (najmä ak ste v izolácii), ale vedzte, že starý režim sa rozpadá. Žijeme vo výnimočných časoch – Saturn (vládca Kozorožca v ktorom je južný uzol) sa v nedeľu 22.marca 2020 presťahoval do znamenia Vodnára.

Jednoducho sa už nemôžeme držať toho, čo bolo, a predstierať, že sa nič nezmenilo.

Lunárne Novy majú v sebe vždy prvok neistoty, pretože sú tmavé. Úplné pochopenie toho, čo prinášajú, príde až po Splne, takže sa budeme musieť spoľahnúť na svoju intuíciu. Budúcnosť však teraz ešte nemá jasné ani len kontúry.

V kombinácii s impulzívnym asertívnym Baranom, zraneným Chirónom a nahnevanou vzdorovitou Čiernou Lunou Lilith sa môžu tieto vibrácie odzrkadliť panikou alebo prinajmenšom netrpezlivosťou.

Nadýchnite sa a postupujte vždy len o jeden krok vpred. Nemajte obavy o to, čo prinesie budúci rok, mesiac alebo týždeň. Zamerajte sa teraz len na to, čo je priamo pred vami.

Vibrácie lunárneho Novu z 24.marca 2020 budú pretrvávať počas nasledujúcich štyroch týždňov až do 23.apríla 2020, kedy nastane lunárny Nov v znamení Býka.

Želám nám všetkým dostatok síl a optimizmu 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Baranovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov