Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Lunárny Nov v Blížencoch 22. máj 2020

Aktuálny Nov v Blížencoch je skvelý, úžasný a fantastický! Ukončuje sa ním predchádzajúce štvortýždňové obdobie, v ktorom sa až príliš veľa záležitostí vyvíjalo pomalšie, než ako by sme chceli. Nov v Blížencoch prináša dlho očakávané oživenie do našich bežných dní. Viac nových kontaktov a intenzívnejšej komunikácie, viac pohybu a spolu s tým aj nárast dynamiky vývoja.

Nov v Blížencoch 22. máj 2020 AnteAr

Prvé náznaky príchodu novej energie sa ohlásili už počas minulého týždňa, keď Merkúr ukončil svoj pobyt v pevnom zemskom Býkovi a vstúpil do svojho domovského znamenia Blížencov, v ktorom sa všetky jeho kvality môžu prejaviť úplne naplno.

Protirečivé konštelácie

Ukončenie jedného vývojového cyklu a začiatok ďalšieho, ktorý je spojený s lunárnym Novom, sprevádzajú zaujímavé, no pritom vzájomne si protirečiace konštelácie. Slnko a Luna na začiatku pohyblivých vzdušných Blížencov harmonicky stabilizujú vibrácie Saturna z prvých stupňov znamenia Vodnára. Saturn ako keby dohliadal na to, aby sme nové energie v našom živote uplatňovali triezvo, rozumne a … zodpovedne.

Saturn tu teraz hrá rolu seriózneho rodiča, ktorý vymedzuje priestor a určuje pravidlá. Veď hej, azda to aj skutočne myslí dobre, len tie jeho večné príkazy, zákazy, nariadenia a pravidlá zvyčajne chápeme ako zbytočné obmedzovanie.

Na druhej strane však Saturn vie, že „pomaly ďalej zájdeš“ a zo svojej vlastnej skúsenosti hovorí, že všetko má svoj čas. Áno, tu sa Saturn prejavuje ako vládca času. A je treba priznať, že z tohto uhla pohľadu mu asi každý dá za pravdu, keď nám pripomína, že „práca chvatná, málo platná“ 😉

Obdobie „rekonvalescencie“

A tak máme pred sebou obdobie „rekonvalescencie“, kedy sa postupne vraciame späť do prostredia, ktoré tak dôverne poznáme. Ten postupný návrat by sme síce najradšej nahradili rýchlym nadviazaním na vývoj, ktorý predchádzal súčasnému stavu vecí, a pokračovali tam, kde sme prestali, ale … ako sa dá nadviazať na niečo, čo sa zmenilo do takej miery, že to už ani sami nespoznávame, však?

Saturn je konzervatívec a tradicionalista a navyše vyžaduje podriadenie sa jeho autorite. Ako keby hovoril „môžete si robiť, čo len chcete … ale ak prekročíte hranice, ktoré som tu vymedzil, počítajte s následkami!“

Takže stručne a jasne: máme tu nový začiatok vývojového cyklu, máme tu novú energiu, a ak ju chceme využiť, tak to síce pôjde, ale rozbeh bude pomerne pomalý. Asi ako keď sa pokúšate rozbehnúť, no ste navlečení do stredovekej rytierskej plátovej zbroje, ktorej úlohou je chrániť vás pred zranením 🙂

Nov v Blížencoch 22. máj 2020 AnteAr

Ďalšie konštelácie

Pohľad na ďalšie konštelácie, ktoré sprevádzajú Nov v Blížencoch, hovorí o tom, že nie je všetko zlato, čo sa blyští … A že tá obozretnosť a zodpovednosť, ku ktorej nás vyzýva strohý Saturn, je namieste. Je to kvôli aktuálnej disharmonickej väzbe Merkúra s Neptúnom.

Merkúr je vládcom Blížencov a teda dáva dispozície všetkým planétam, ktoré sú teraz prítomné v tomto pohyblivom vzdušnom znamení, teda aj Slnku, Lune a Venuši. To problematické previazanie vibrácií Merkúra s energiou Neptúna sa zvyčajne odzrkadľuje vo vyššom počte chýb, omylov, či nesprávnych rozhodnutí.

Tieto chyby vyplývajú z našej nepozornosti, alebo z tendencie vidieť len to, čo vidieť chceme. Za tým stojí Neptún, ktorý neustále vytvára ilúzie a v tomto prípade funguje asi takým spôsobom, ako keď si nasadíte ružové okuliare … a svet sa hneď zdá byť krajším, než v skutočnosti je. Navyše s Neptúnom teraz vytvára napätú väzbu aj spoločensky družne naladená Venuša, a tá si nenechá ujsť žiadnu žúrku 😉

Takže radšej venujte maximálnu pozornosť všetkému, čo si vyžaduje plné sústredenie. Do začiatku nových projektov sa púšťajte po náležitej príprave a zohľadnení potenciálnych problémov. Čítajte pozorne aj návrhy znenia budúcich zmlúv, a ak niečomu nerozumiete, radšej sa pýtajte dovtedy, kým vám to nebude bude úplne jasné. A majte pripravený záložný plán, ak by sa veci v určitom okamihu začali vyvíjať inak, než ako ste si to predstavovali.

Záver: Nov v Blížencoch 22. máj 2020

Keď budete takto pripravení, vaše ciele sa vám celkom určite podarí dosiahnuť. Bude to mať možno trochu pomalší rozbeh, a na výsledky si budete musieť počkať … Myslite však na to, že rovnako ani jar neprináša letné horúčavy, a ani leto neponúka bohaté koše jesenného ovocia.

Želám nám všetkým, nech v tejto novej etape vývoja máme dostatok odhodlania, vytrvalosti … a nech nám šťastie praje 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Blížencoch

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov