Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
23. apríl 2020

Lunárny Nov na 03°24′ v znamení Býka prináša ukončenie aktuálneho vývojového cyklu, ktorý začal pred štyrmi týždňami 23.marca 2020. Prvou z kľúčových konštelácií aktuálneho Novu je separačná kvadratúra od Saturna z 01°42′ Vodnára a druhou je aplikačná konjunkcia s Uránom na 06°24′ znamenia Býka.

Energie spojené a aktuálnym lunárnym Novom, budú vnímať najmä tí, ktorí sa narodili na začiatku prvého dekanu pevných znamení: Býka, Vodnára, Škorpióna a Leva, teda v dňoch medzi 21.01. – 25.01., 21.04. – 25.04., 24.07.-28.07. a 25.10. – 29.10.

Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent svojho horoskopu v rozmedzí 01° – 5° uvedených znamení.

Nov v Býkovi 23.04.2020 AnteAr

Začiatok nového vývojového cyklu, v pozadí ktorého je lunárny Nov, by som za normálnych okolností interpretoval ako vhodný čas pre rozbeh nových projektov. Lenže situácie počas uplynulých dní a týždňov si celkom určite nikto z nás nedovolí považovať za normálne.

V úvode som sa zmienil o dvoch kľúčových konšteláciách, tou prvou z nich je tzv. separačná kvadratúra lunárneho Novu so Saturnom. To znamená, že Slnko a Luna v čase Novu odchádzajú z tohto reštriktívneho aspektu, čo sa odzrkadľuje tým, že viacero obmedzení z nášho života bude postupne patriť minulosti. To je nepochybne pozitívne konštatovanie.

Druhou kľúčovou konšteláciou lunárneho Novu je aplikačná konjunkcia s Uránom, ktorá nastane v nedeľu 26.04.2020. Vibrácie astrologického Uránu zvyčajne stoja v pozadí situácií, ktoré v sebe majú prvok nepredvídateľnosti, náhlych nečakaných zmien, inak povedané – Urán narúša vytvorené štruktúry a je symbolom nestability.

Nov v Býkovi 23.04.2020 AnteAr

Vzhľadom k prejavom energii týchto dvoch konštelácií, zapojených do lunárneho Novu, by bolo úplne scestné považovať tieto dni za vhodné pre začiatok niečoho nového, od čoho očakávame určitý predvídateľný vývoj. Do niečoho takého by sa v týchto dňoch pustil azda len niekto s perfektnou znalosťou emergentných stratégií a bol by schopný vhodným spôsobom bezprostredne reagovať na neustále dynamické zmeny podmienok prostredia.

Aktuálny lunárny Nov sprevádzaný energiami Saturna a Uránu naznačuje, že popri postupnom uvoľňovaní doterajších reštriktívnych opatrení treba počítať aj s prekvapujúcimi zmenami a chaotickým situáciami. Inými slovami povedané, toto nie je vhodný čas na začiatok takých záležitostí, od ktorých očakávame stabilný a predvídateľný vývoj.

Znamenie Býka je v astrológii spájané so všetkým, čo sa týka ekonomiky, financií, majetku, všeobecne hodnôt a zdrojov. Práve v týchto oblastiach nášho života sa môžu odzrkadliť vibrácie aktuálneho lunárneho Novu značnou volatilitou a tento trend bude s vysokou mierou pravdepodobnosti pretrvávať najmä počas nasledujúcich dvoch týždňov, až do lunárneho Splnu 07.05.2020.

Ak sú prichádzajúce zmeny pre vás tým, čo vám môže priniesť pocit slobody a uvoľnenia spod doterajšieho tlaku, tak patríte k tým šťastnejším. Na druhej strane však treba mať jasno v tom, ako tento nový pocit slobody zmysluplne využiť.

Želám nám všetkým veľa trpezlivosti a schopnosti vymedziť si pevný systém hodnôt a vlastných zdrojov. A k tomu všetkému aj veľa šťastia 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Býkovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov