Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
5. máj 2019

Pätnásť minút pred jednou hodinou po polnoci zo soboty na nedeľu nastal lunárny Nov v znamení Býka. Týmto okamihom sa začal nový vývojový cyklus, ktorý bude trvať do 3.júna 2019, kedy nastane lunárny Nov v Blížencoch.

Sprievodné konštelácie aktuálneho lunárneho Novu sú pomerne zaujímavé. Slnko v harmonickom sextile s Neptúnom naznačuje potrebu dodržiavania vysokých etických štandardov. Tie nám pomôžu čeliť potenciálnemu sebectvu a chamtivosti, ku ktorým zvádza opozícia Marsu v znamení Blížencov voči retrográdnemu Jupiteru v Strelcovi.

Slnko v harmonickej pozícii s Neptúnom zvyšuje našu vnímavosť a schopnosť vcítiť sa do situácie ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu. Väčšia empatia a citlivosť zlepšuje vzťahy a vedie k vzájomnému porozumeniu. Ak prejavíme svoju citlivejšiu a starostlivejšiu stránku, prispeje to aj k zvýšeniu nášho sebavedomia a prejaví sa osobnou spokojnosťou.

Májový lunárny Nov je tiež vhodný pre skupinové aktivity a duchovnú prácu. Zlepšuje akékoľvek intuitívne alebo psychické schopnosti. Lucídne snívanie, meditácie a práca s jemnými energiami prinesú inšpiráciu a porozumenie sebe samým. To všetko môže v konečnom dôsledku prispieť k našej spokojnosti.

Energia opozície Marsu a Jupitera dáva vášeň a odvahu konať podľa intuície a snov, o ktorých hovorí sextil medzi Slnkom s Neptúnom.

Témy otvorené lunárnym Novom v znamení Býka budú aktuálne počas nasledujúcich štyroch týždňov až do ďalšieho lunárneho Novu 3. júna 2019. Najlepší čas pre nové začiatky a pre začiatok nových projektov je počas prvých dvoch týždňov tohto nového cyklu Luny. Táto fáza dorastajúcej Luny trvá od Novu 5. mája do Splnu 18. mája 2019.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Býkovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov