Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 26 december 2019

Prstencové zatmenie Slnka Lunárny Nov na 4°07′ v znamení Kozorožca bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili uprostred prvého dekanu základných znamení: Kozorožca, Barana, Raka a Váh. Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent v rozmedzí 2° – 6° uvedených znamení. Aktuálny lunárny Nov bude sprevádzaný kruhovým zatmením Slnka. Vzhľadom k tomu, že tento Nov bude v konjunkcii s Jupiterom na 5°20′ znamenia Kozorožca, môžeme ho charakterizovať ako veľmi pozitívny, pretože energie Jupitera sa odzrkadľujú v situáciách plných príležitostí pre rast, rozvoj, hojnosť a šťastie. Navyše je aktuálny lunárny Nov v harmonickom aspekte s Uránom na 2°46′ v znamení Býka. Celá táto konštelácia dodáva vibráciám lunárneho Novu príjemne vzrušujúci charakter, pretože astrologický Urán v harmonických aspektoch s ostatnými planétami umožňuje  vykonať pozitívne tvorivé zmeny a riešiť veci nekonvenčnými alternatívnymi spôsobmi. Samotný trigón Jupitera s Uránom v sebe spája nečakané prekvapenia s hojnosťou, čomu sa bežne hovorí „šťastná náhoda“, či výskyt a vývoj udalostí náhodne šťastným alebo prospešným spôsobom práve vtedy, keď to najmenej čakáme 😉 Lunárny Nov vo štvrtok 26. decembra 2019 na 4°07′ Kozorožca bude sprevádzaný čiastočným zatmením Slnka, ktoré však u nás nebude viditeľné. Zatmenie Slnka má podobný charakter, ako bežný lunárny Nov. Energie lunárneho Novu sprevádzaného zatmením Slnka sú však určitým spôsobom zvýraznené, pretože z pohľadu pozorovateľa zo Zeme Luna zakrýva Slnko. Zatmenie Slnka v decembri 2019 bude prstencové, Luna na krátky okamih zakryje iba stredovú časť slnečného disku, takže Slnko vytvorí okolo Luny žiarivý prstenec. Decembrové zatmenie Slnka bude pozorovateľné na väčšine územia Ázie.

Skvelý čas pre nové začiatky

Najsilnejším a najvýznamnejším aspektom v astrológii je konjunkcia Slnka a Luny. Znamená to, že máme pred sebou všetky možnosti a skutočne sa môžeme postaviť do popredia svojich plánov do budúcnosti. Je to ideálny čas pre nový začiatok. Svoje ciele si napíšte na papier, nedržte ich len v hlave. Je to určitý druh magického rituálu, pretože písomná forma zaznamenania našich myšlienok, túžob a cieľov v sebe nesie zvýraznenú energiu. Sústredené usmernenie toku myšlienok môže viesť k prehodnoteniu našich starých zvykov a správania, takže pri hľadaní nových a vynachádzavých spôsobov riešenia záležitostí v našom živote môžeme dosiahnuť významný pokrok. Lunarny Nov v Kozorozcovi

Astrologický pohľad na prstencové zatmenie Slnka 26.decembra 2019

Prstencové zatmenie Slnka na 4°07′ Kozorožca je v konjunkcii s Jupiterom, ako je to znázornené na obrázku nižšie. Takže aktuálne zatmenie bude mať pozitívny charakter, pretože astrologický Jupiter je spojený s rastom, expanziou, hojnosťou, prosperitou a šťastím. Navyše veľkorysý aspekt s Uránom, na obrázku naznačený dlhou modrou čiarou, zvýrazňuje a harmonicky umocňuje pozitívne energie lunárneho Novu. Sila aspektu konjunkcie Luny a Slnka s Jupiterom je vysoká, pretože vzdialenosť týchto prvkov na ekliptike je len 1° a navyše sa jedná o aplikačnú konjunkciu, čo znamená, že presný aspekt konjunkcie (0°) ešte len nastane. Sila aspektu trigónu s Uránom je na tom trochu inak, pretože Jupiter na 5°20′, Slnko i Luna na 4°07′ sa z presného trigónu (120°) s Uránom už vzďaľujú a navyše Urán teraz po ekliptke „cúva“, pretože aktuálne je vo fáze svojho retrográdneho pohybu. Napriek uvedeným skutočnostiam majú energie tejto konštelácie vysoko pozitívny charakter.

Astrologické aspekty zatmenia Slnka

Zatmenie Slnka v konjunkcii s Jupiterom prináša rast, rozvoj, hojnosť, štedrosť optimizmus a veľa šťastia a príležitosti pre osobný, profesionálny a duchovný rast. Prejavuje sa to nadšeným nutkaním robiť všetko, čo môžeme, rozprestrieť svoje krídla a žiť život naplno. Kľúčovým slovom je expanzia a to sa vzťahuje na všetky oblasti života, od vzťahov až po bohatstvo. Je to vynikajúci čas pre začiatok štúdia niečoho nového alebo pre cestovanie do ďalekých krajín. Veľkú šancu na úspech však majú aj vzťahy, investície, obchodné a právne záležitosti, ktoré sa začínajú pod týmto astrologickým vplyvom. Aktuálny lunárny Nov spojený so zatmením Slnka v konjunkcii s Jupiterom podporuje aj duchovný rast a sebapoznanie. Zatmenie Slnka v trigóne s Uránom prináša vzrušenie, príjemné prekvapenia a podnetné stretnutia. Prostredníctvom zvýšenej intuície a zábleskov vhľadov  dochádza aj k nárastu sebavedomia. Zvýšené sebavedomie spolu so zmyslom pre dobrodružstvo nám umožňuje vyjadriť nápaditejšiu alebo svojráznejšiu stránku našej osobnosti. Vďaka kreativite, zvedavosti a výraznejšiemu pocitu osobnej slobody je tento lunárny Nov mimoriadne vhodný na vykročenie zo svojej komfortnej zóny a vyskúšanie niečoho nového. Nečakané zaujímavé stretnutia môžu viesť k podnetným novým vzťahom. Je to tiež vhodný čas na vykonanie tvorivých zmien v našom živote, pretože tie by mali prebehnúť bez rozruchu, hladko a plynulejšie, než by ste si mohli myslieť. Jupiter v trigóne s Uránom prináša vzrušujúce stretnutia a priaznivé okolnosti, vhodné na zmeny v doterajšom vývoji. Mali by ste sa cítiť menej zdržanlivo, optimistickejšie a dobrodružnejšie a ochotní viac riskovať. Ak ste jedným z plachých, nesmelých alebo konzervatívnych ľudí, tento aspekt vám pomôže uvoľniť sa a nasledovať svoje inštinkty. Ak máte pocit, že váš život stagnuje, vzrušujúce príležitosti vám ponúknu novú cestu vpred a uspokoja vašu potrebu pozitívnych zmien. Môžete sa rýchlejšie učiť nové veci, získať nové skúseností, ako je nový jazyk alebo štýl umenia, hudby alebo tanca. Sprituálne praktiky, ako je meditácia a astrológia, môžu viesť k duchovnému rastu a rozšíreniu vášho vedomia.

Záver: Lunárny Nov sprevádzaný zatmením Slnka 26.december 2019

Lunárny Nov v Kozorožcovi 26. decembra 2019 je sprevádzaný čiastočným zatmením Slnka, takže namiesto zvyčajných štyroch týždňov budú jeho účinky pretrvávať ešte ďalších šesť mesiacov. Energie lunárneho Novu sú veľmi pozitívne a celkom určite je to to najlepšie zatmenie Slnka za mnoho posledných rokov. Aktuálny lunárny Nov spojený so zatmením Slnka 26.decembra 2019 je z astrologického pohľadu mimoriadne šťastný vďaka konjunkcii s Jupiterom, planéte šťastia, hojnosti a príležitostí pre rast a rozvoj. Jediným ďalším planetárnym aspektom, ktorý je prepojený s lunárnym Novom v Kozorožcovi, je harmonický trigón s Uránom, ktorý prináša pozitívne zmeny. Energie lunárneho Novu spojeného so zatmením Slnka prinášajú vysoké ambície a príležitosti pre úspech. Je to vynikajúci čas najmä pre začiatok nových a vzrušujúcich projektov. Kľúčovým slovom pre toto skvelé zatmenie Slnka je „šťastná náhoda“, či výskyt a vývoj udalostí náhodne šťastným alebo prospešným spôsobom práve vtedy, keď to najmenej čakáme. Mohlo by nás postretnúť čokoľvek pozitívne, od získania vysnívaného zamestnania až po nášho spriazneného partnera, bez toho, aby sme hľadali.

Rezervujte si termín konzultácie k Vášmu osobnému horoskopu

Chcem sa objednať Zatmenie Slnka 26.decembra predstavuje koniec cyklu zatmení, ktoré sa začalo zatmením Slnka 2.júla 2019. Znamená to tiež začiatok nového cyklu, ktorý trvá približne šesť mesiacov až do zatmenia Mesiaca 5.júna 2020. Z pohľadu astrológie budú témy spojené so zatmením Slnka z decembra 2019 doplnené a ďalej rozvíjané záležitosťami, ktoré nás čakajú v súsvislosti so zatmením Mesiaca 10.januára 2020.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥ Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Kozorožcovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov