Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
6. január 2019 – časť II.

Dnešný lunárny Nov bol z astrologického hľadiska naozaj okázalý. Nielen kvôli tomu, že Slnko a Mesiac sú vedľa seba v zemskom Kozorožcovi, ale v tomto znamení práce, ambícií a dlhodobých cieľov je už od soboty aj Merkúr (komunikácia), viac ako rok sa tu nachádza aj Saturn (zodpovednosť) a Pluto (moc).

Súčasná prítomnosť všetkých týchto planét v Kozorožcovi sa odzrkadľuje v našom živote v situáciách, keď si sami na sebe môžeme overiť, do akej miery sme schopní vyrovnať sa s etikou, zodpovednosťou, či a ako sa nám darí zhostiť sa svojich cieľov, povinností a mimoriadne náročných úloh. Ste pripravení dosiahnuť veľkoleposť, využiť svoje ambície? Nájsť pomyselnú novú horu, ktorú chcete zdolať a preraziť si cestu na jej vrchol? Dokážete zvládnuť množstvo prekážok, ktoré neustále preverujú naše odhodlanie touto cestou pokračovať?

Pragmatické zemské znamenie Kozorožca zdieľa mnoho vlastností so Saturnom, svojou vládnoucou planétou, ako je oddanosť, autorita, tvrdá práca, status, rešpekt a úcta. Lunárny Nov v tomto znamení je skvelý pre stanovenie vážnych zámerov a dlhodobých plánov, ak hľadíme dopredu a sme ochotní zaviazať sa k zvládnutiu nových disciplín a dosiahnutiu vysokých cieľov.

Toto všetko naozaj nie je o úspechu, ktorý by sa dal dosiahnuť z večera do rána. Namiesto toho je potrebné postupovať vytrvalo, dlhodobo, kráčať touto cestou sústavne a usilovne smerom k splneniu svojich cieľov. Usporiadajte si myšlienky, ako chcete zdolať tú svoju horu, akou cestou na ňu vystúpiť a kráčajte malými, ale pevnými a istými krokmi každý deň, kým sa dostanete na vrchol.

Aby však toho nebolo málo, stále musíte hrať podľa pravidiel, keď sú tu teraz prítomné také výrazné vibrácie znamenia Kozorožca. Navyše je rozumné, aby ste sa vyhli akýmkoľvek pokusom niečo opomenúť, vynechať, obísť, či vydať sa za svojim cieľom krížom nejakou ľahšou cestou alebo skratkou. Namiesto toho dokážte sami sebe svoju hodnotu a zvyšujte svoje ambície, veď Kozorožec je jedným z kardinálnych znamení, vodcov zverokruhu.

Kdekoľvek sa vo vašom osobnom horoskope zvýrazní znamenie Kozorožca, je to oblasť, v ktorej je dôležité vyhnúť sa ich prejavom svojich emócií, ale súčasne však nesmiete neodpojiť svoje srdce. Vneste jemné teplo do tých záležitostí, v ktorých pociťujete väčší tlak. Pridajte aspoň štipku jemného humoru do svojho prejavu, ak máte predniesť nejakú správu počas porady v zasadačke alebo vo svojej pracovnej aréne 😉

Tu sú konkrétne oblasti života, ktoré budú v nasledujúcom období dôležité pre vaše hviezdne znamenie. Prečítajte si obidve interpretácie – aj pre znamenie, v ktorom máte Slnko, a aj pre znamenie, v ktorom máte Ascendent:

Baran: kariéra, povolanie, status a vaša povesť

Býk: cestovanie, prieskum, vyššie vzdelanie, vedomosti

Blíženci: spoločné financie, zdieľané zdroje, ríša metafyzických záležitostí

Rak: partnerské vzťahy, interakcie jeden s jedným, zmluvy a spoločné podniky

Lev: práca, každodenný životný štýl, zdravie, služby ostatným

Panna: láska, deti, tvorivosť, zábava, šťastie

Váhy: domov, rodina, vaša minulosť, odkiaľ ste, odkiaľ pochádzate, vaše korene

Škorpión: komunikácia, vzdelávanie, súrodenci, susedia, miestna komunita

Strelec: osobné peniaze, majetok, hodnoty, zdroje

Kozorožec: osobné ciele, fyzické telo, obraz a vzhľad

Vodnár: odpočinok, tajomstvá, práca na vašom vlastnom vnútri

Ryby: priatelia, skupiny, sociálne siete, nádeje a priania


Požiadajte o svoj osobný astrologický výklad od Ľuba Drozda


P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Kozorožcovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov