Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 1. august 2019

Lunárny Nov v znamení Leva august 2019

Spolu so začiatkom ôsmeho kalendárneho mesiaca vo štvrtok ráno jedenásť minút po piatej hodine nastane lunárny Nov na 8. stupni v znamení Leva. Je to okamih, ktorý prináša ukončenie jedného vývojového cyklu a súčasne ďalší nový začiatok.

Energia lunárneho Novu je spojená s vibráciami Venuše z 5. stupňa znamenia Leva a Uránu na 6. stupni Býka. Venuša je v astrológii spájaná s láskou a partnerskými vzťahmi, a súčasne aj s finančnými záležitosťami Astrologický Urán je povestný tým, že jeho energia zvyčajne prináša náhle, nečakané, prekvapujúce zmeny vo vývoji.

Vzhľadom k týmto skutočnostiam sa dá očakávať, že lunárny Nov v Levovi môže stáť v pozadí situácií, ktoré sa odzrkadlia buď určitým prielomom alebo rozpadom partnerských vzťahov. Podobný charakter môže mať aj vývoj vo sfére našich financií.

Konštelácie sprevádzajúce lunárny Nov v Levovi ovplyvnia všetky znamenia zverokruhu. Najvýraznejšie sa však tieto energie odzrkadlia u tých, ktorí majú vo svojom horoskope osobné planéty (Slnko, Lunu, Venušu a Merkúr) v prvom dekane (dekan je 1/3 znamenia, tj. 10°) pevných znamení (znamenie Leva a Vodnára, Škorpióna a Býka). Týka sa to aj tých, ktorým v ich osobnom horoskope cez prvý dekan uvedených znamení prechádza os Asc/Dsc alebo MC/IC.

Zaujímavou koincidenciou je, že necelú jednu hodinu po augustovom lunárnom Nove sa skončí aj 21 dní trvajúca retrográdna fáza pohybu Merkúra. Táto správa určite poteší najmä narodených v znamení Panny a Blížencov, ako aj tých, ktorí majú v týchto znameniach, ovládaných Merkúrom, svoje osobné planéty.

Zhrnutie – Lunárny Nov 1. august 2019

Čo môžeme očakávať od lunárneho Novu v znamení Leva

Láska, partnerské vzťahy a finančné záležitosti sa dostanú do popredia našej pozornosti. Disharmonické energie Uránu zo znamenia Býka voči lunárnemu Novu v Levovi prinášajú neistotu, napätie a potenciál pre nepredvídateľné zmeny.

Napriek výraznej tendencii k náladovosti, v pozadí ktorej stoja vibrácie aktuálnych planetárnych konštelácií, je potrebná trpezlivosť, umiernenosť a ochota k spolupráci. To všetko kvôli zvládnutiu energií, ktoré by viedli k impulzívnym reakciám, nestabilite vzťahov a stresu z vývoja v našich finančných záležitostiach.

V prípade, že v náročnejších okamihoch začnete pociťovať úzkosť, spomaľte, alebo sa jednoducho zastavte, sústreďte sa na svoj dych a venujte pozornosť tomu, čo vám hovorí vaša intuícia. Napriek tomu, že retrográdna fáza Merkúra v deň lunárneho Novu skončí, spoliehať sa teraz len na svoju racionalitu a jasný úsudok, by bolo málo múdre, skoro vôbec 😉

Želám nám všetkým pohodu, dobré rozhodnutia a skvelý začiatok nového kalendárneho mesiaca 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –
P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech
– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥ Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Levovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov