Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Júlový ohnivý lunárny Nov prináša romantiku a množstvo dramatických okamihov

Koniec koncov, vládne mu Lev – kráľovské ohnivé znamenie.

Každý, kto sa narodil so Slnkom v ohnivom znamení Leva, je známy tým, že je sebaistý, ambiciózny, optimistický – a dobre, poviem to, občas aj pobláznený – tým, že je v centre pozornosti. Za tieto pozitívne, motivované vibrácie vďačí vládcovi znamenia, Slnku, ktoré v astrológii dohliada na sebaobraz a sebadôveru. Môžete očakávať, že toto všetko sú témy, ktoré sa objavia v súvislosti s lunárnym Novom pod vládou znamenia Leva.

Spln Lev Aslan Blog AnteAr

Lunárny Nov v Levovi nastane vo štvrtok 28. júla presne o 19:55 hod. stredoeurópskeho letného času. S ďalšími ohnivými aspektmi, ktoré sa uzatvoria v rovnakom čase, to pripraví pôdu na to, aby ste asertívne vyjadrili svoje potreby a presvedčivo napredovali.

Lunárny Nov v Levovi prináša poriadnu dávku romantiky a hravosti.

Najprv niekoľko základých informácií o Nove Mesiaca: Opakom splnu je lunárny Nov, keď Mesiac nie je osvetlený Slnkom – z nášho pohľadu pozorovateľa zo Zeme – čo znamená, že ho vôbec nie je vidieť. A tmavá temná obloha v čase novu Mesiaca ponúka niečo ako „nástenku“, na ktorú môžete načrtnúť svoje zámery.

Lunárny Nov tradične predstavuje príležitosť ujasniť si dlhodobé sny, ciele a veľké ambiciózne projekty. A aby ste ich „uzamkli“, môžete vykonať rituál, ako napríklad otvoriť sa svojmu terapeutovi alebo milovanej osobe, urobiť ďalší zápis do vášho denníka, alebo len jednoducho zapáliť sviečku.

Myslite na to ako na svoj astrologický podnet, ktorý prichádza každý mesiac (a veľmi zriedkavo dvakrát za mesiac), aby ste si stanovili niečo, čo chcete dosiahnuť a potom si zostavte svoj konečný akčný plán, ako tento zámer uskutočniť.

Každý Nov Mesiaca slúži aj ako prvá stránka úplne novej kapitoly v našom živote, ktorá dosiahne kulminačný bod, keď nastane zodpovedajúci Spln v rovnakom znamení – v tomto prípade 05. februára 2023, keď bude Spln v znamení Leva.
Tip: Zapíšte si, o čom ste uvažovali teraz okolo Novu Mesiaca, a potom keď nastane zodpovedajúci Spln, spätne sledujte svoju cestu počas uplynulých šiestich mesiacov. Sami ľahko zistíte, ako ďaleko ste sa dostali a celkom určite si všimnete, že ste dosiahli kulminačný bod).

Tento konkrétny lunárny Nov v znamení Leva je šancou otvoriť sa tomu, čo je vo vašom srdci, hrať sa a rozvíjať svoje sebavedomie a tvorivosť.

To, čo sa dá astrologicky popísať ako aktuálna konštelácia, je všeobecná energia okamihu. Jedným článkom sa však nedá vystihnúť jej dopad na individuálne horoskopy prítomných čitateľov.
Na to slúži osobná konzultácia.
Pre výklad vášho osobného horoskopu kliknite sem.

V spojení s piatym domom romantiky a sebavyjadrenia symbolizuje Lev všetko, čo je spojené s príjemnými chvíľami v živote, plnými flirtovania, zábavy a práve na tieto veci by sa vaša myseľ mohla teraz upnúť. (Z trojice ohnivých znamení – Baran. Lev, Strelec – je Lev pevným znamením, takže jeho zameranie je laserovo presné.) Či už ste chceli zintenzívniť svoju hru na zoznamovanie sa, nastaviť – a udržiavať – lepšie hranice s niekým vo svojom živote, zdôveriť sa niekomu o svojich potrebách v dlhodobom vzťahu alebo sa ponoriť do nejakého invenčného projektu, ktorý si bude vyžadovať tvrdú prácu, ale mohol by vám získať potlesk, teraz je ten správny čas.

A – pod vládou brilantne planúcich slnečných vibrácií – Lev vyžaruje vrodenú sebaistotu a vodcovské kvality a má tendenciu veriť, že aj v tých najchmúrnejších chvíľach existuje niečo iné, krajšie, lepšie a príjemnejšie. Aj keď sa svet v poslednej dobe javí ako náročné miesto pre život, tento nával energie Leva by vám mohol pomôcť zamerať sa na úspech, ktorý môžete osláviť, naplniť svoje túžby, pokračovať, alebo dokonca zohrať autoritatívnejšiu úlohu v tej oblasti v živote, v ktorej ste najviac schopní vyniknúť.

Trigón Luny a Jupitera zosilňuje nadšenie.

S Lunou na 5 stupňoch Leva a Jupiterom, planétou hojnosti, šťastia a príležitostí pre rozvoj, na 8 stupňoch Barana, všetko, čo sa k vám blíži okolo tohto lunárneho Novu, sa môže zdať ešte väčšie, jasnejšie a odvážnejšie než zvyčajne. (Slnko sa bude tiež postupne blížiť do trigónu k retrográdnemu Jupiteru, čo bude presne 31.08.2022, takže v posledných júlových dňoch môžete nadobudnúť výrazný pocit šťastia.)

Možno ste premýšľali o plánovaní dovolenky a teraz sa cestovanie zmenilo na plnohodnotné medzinárodné dobrodružstvo. Alebo ste pripravení predložiť obchodný návrh väčšiemu spoločenstvu a to, čo zdieľate, sa premenilo z prvotného nápadu na niečo oveľa ambicióznejšie.

Môže sa tiež stať, že svoje emócie – koniec koncov je to Luna, ktorá ich symbolizuje – vnímate výraznejšie než zvyčajne. Ale plne ich prijať, postaviť sa im priamo tvárou v tvár a hovoriť o nich otvorene, ako to Lev dokáže, je prirodzenejšie – a je to určite najlepšia cesta vpred.

Budeme tiež smerovať k vysokou energiou nabitému stretnutiu Mars-Urán.

Tento lunárny Nov sa od svojho základu nesie v nestálych, inovatívnych alebo jednoducho prekvapujúcich tónoch, ktoré celkom určite nevyplývajú zo skutočnosti, že mu vládne toto kráľovské znamenie symbolizované levom, vzbudzujúcim rešpekt. Namiesto toho sa Mars, planéta akcie, energie a hnevu, bude pohybovať smerom do konjunkcie s Uránom, planétou ktorá symbolizuje vzbury, náhle zmeny a revolúcie.

Našťastie, toto spojenie, ktoré bude presné 1. augusta 2022, nastane v pevnom zemskom znamení Býka, ktorého „zápalná šnúra“ horí veľmi pomaly. Ale stále je to dôvod očakávať nepredvídateľné – ako prekvapujúca správa o tom, že chcete začať vo svojom živote úplne novú kapitolu, alebo možno niečo ukončiť, ale na takéto záležitosti je oveľa vhodnejší čas lunárneho Splnu.

Jedným článkom sa nedá vystihnúť dopad aktuálnej energie okamihu lunárneho Novu v Levovi na individuálne horoskopy prítomných čitateľov.
Na to slúži osobná konzultácia.
Pre výklad vášho osobného horoskopu kliknite sem.

Merkúr sa pohybuje smerom do opozície voči Saturnu, čo vnáša napätie do komunikácie „jeden na jedného“.

V čase aktuálneho Novu sa Merkúr, planéta ktorá funguje ako posol bohov, bude blížiť do opozície voči retrográdnemu Saturnu, zadávateľovi úloh, ktorý dohliada na dodržiavanie pravidiel, stanovuje hranice a vytvára obmedzenia. 31. júla v Levovi (Merkúr) a Vodnárovi (Saturn) budú tieto dve planéty presne v opozícii, čo by mohlo v partnerstvách spôsobiť problémy pri hľadaní najlepšej cesty, ktorou postupovať vpred.
Môžete mať pocit, že hovoríte iným jazykom ako váš partner, najlepší priateľ, milovaná osoba alebo kolega. A možno by bolo dobré urobiť krok späť a postarať sa o svoje vlastné potreby (lekcia, ktorá plne vystihuje charakter znamenia Leva!) a o to, čo skutočne môžete kontrolovať verzus vytvárať stále silnejší tlak, len aby ste dostali stále rovnaký výsledok.

Teraz sa dozviete, ako vás ovplyvní tento lunárny Nov v znamení Leva na základe vášho znamenia.

(Pro-tip: Nezabudnite si prečítať svoje slnečné a aj vychádzajúce znamenie (Ascendent), ak ho poznáte. Ak neviete, v ktorom znamení máte Ascendent, nájdete to v grafickom znázornení vášho natálneho horoskopu alebo prostredníctvom tejto kalkulačky na stránkach AstroTheme.)

Baran (21. marca – 19. apríla)

S lunárnym Novom, ktorý aktivuje váš piaty dom romantiky a sebavyjadrenia a zároveň vytvára trigón so šťastným Jupiterom vo vašom druhom dome hodnôt, nemáte záujem chodiť okolo horúcej kaše – najmä pokiaľ ide o príležitosti na zarábanie peňazí. Zdieľanie presne toho, ako sa cítite a čo chcete, môže byť neuveriteľne posilňujúce – a pomôže vám cítiť, že ste na správnej ceste.

Býk (20. apríla – 20. mája)

Tento lunárny Nov nastane vo vašom štvrtom dome domáceho života a vytvára krásny trigón s Jupiterom vo vašom dvanástom dome spirituality, takže váš vnútorný život je teraz celkom určite v centre vašej pozornosti. Urobíte dobre, ak sa zaviažete k rutinám a vzťahom, ktoré posilňujú váš zmysel pre rovnováhu a podporu.

Blíženci (21. mája – 20. júna)

Pretože lunárny Nov nastane vo vašom treťom dome komunikácie, vaša zvedavosť stúpa ešte vyššie ako zvyčajne. Tento moment si vyžaduje ponoriť sa do super-sociálneho, ideálne intelektuálne stimulujúceho projektu, ako je spustenie novej webovej stránky alebo práca na kreatívnom obchodnom návrhu s priateľmi.

Rak (21. júna – 22. júla)

Vďaka lunárnemu Novu, ktorý nastane vo vašom druhom dome príjmov a vytvára trigon s Jupiterom vo vašom desiatom dome kariéry, máte chuť podnikať kroky na zvýšenie vášho peňažného toku a získať viac uznania od vyššie postavených. Podniknite kroky, ktoré sú v súlade s vašimi hodnotami.

Leo (23. júla – 22. augusta)

Lunárny Nov vo vašom znamení je vašou každoročnou šancou, aby ste si ujasnili, čo veľké chcete dosiahnuť. Budete tiež vytvárať posolstvo, ktoré chcete odovzdať svetu tým, že budete intenzívne reprezentovať – a možno aj pracovať – na svojej osobnej značke.

Panna (23. august – 22. september)

S lunárnym Novom vo vašom dvanástom dome spirituality, ktorý tvorí príjemný trigón s Jupiterom vo vašom ôsmom dome citových väzieb a spoločných zdrojov, je táto chvíľa priam ako stvorená na meditáciu o tom, čo potrebujete od svojich blízkych. Vaše pohodlie a pocit bezpečia je hodný toho, aby ste si ho zachovali a chránili.

Váhy (23. september – 22. október)

S týmto lunárnym Novom vo vašom jedenástom dome priateľstva, sa zdôrazňuje tímové úsilie. Možno je čas ponoriť sa do skupinového projektu alebo sa spojiť s priateľmi, porozprávať sa a prehodnotiť svoje dlhodobé želania.

Škorpión (23. október – 21. november)

S príchodom lunárneho Novu do vášho desiateho domu kariéry a verejného imidžu budete bojovať o uznanie od ľudí, ktorých si vážite a ktorí majú schopnosť pomôcť vám posunúť sa ďalej na vašej profesionálnej ceste. Neváhajte vstúpiť do centra pozornosti.

Strelec (22. november – 21. december)

S nastávajúcim lunárnym Novom vo vašom deviatom dome dobrodružstiev a vyššieho vzdelania budete nútení vyjsť zo svojej komfortnej zóny – čo je samozrejme jedna z vašich obľúbených zábav. Môžete sa inšpirovať, aby ste začali plánovať výlet na dlhé vzdialenosti alebo sa dozvedeli viac o tom, ako môžete pokračovať vo vzdelávaní.

Kozorožec (22. decembra – 19. januára)

S lunárnym Novom vo vašom ôsmom dome citových väzieb a sexuálnej intimity sa naladíte na to, čo potrebujete od inej – pre vás dôležitej a významnej osoby – aktuálnej alebo potenciálnej. Otvorenie informácií o vašich potrebách a následné preskúmanie neprebádaného terénu môže byť vzrušujúce a naplňujúce.

Vodnár (20. januára – 18. februára)

Tento lunárny Nov, ktorý spadá do vášho siedmeho domu partnerstva, vám umožňuje nastaviť nový tón vo vašich vzťahoch jeden na jedného. Uvažovanie o reciprocite a rozprávanie o nej je kľúčom k tomu, aby ste z tohto momentu vyťažili maximum.

Ryby (19. február – 20. marec)

Tento lunárny Nov nastane vo vašom šiestom dome zdravia a wellness, takže by ste mohli byť motivovaní začať s novými rutinami mysle a tela. A keďže Luna tvorí krásny trigón s Jupiterom vo vašom druhom dome príjmov, starostlivosť o seba týmto spôsobom by vám mohla priniesť pocit sústredenosti a schopnosti ponoriť sa do nového lukratívneho projektu.

Váš astrológ
Mgr. Ľubomír Drozd

Astrologické služby AnteAr
email: drozd@antear.com
tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Levovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov