Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 2. júl 2019

Júl prináša so sebou viacero veľkých zmien. V ich pozadí stojí úplné zatmenie Slnka v znamení Raka 2.júla 2019 a o dva týždne neskôr aj zatmenie Mesiaca v Kozorožcovi 16.júla 2019. Ďalšou záležitosťou je vstup Marsu do ohnivého Leva v deň lunárneho Novu, po ktorom 3.júla odíde Venuša z Blížencov a vstúpi do Raka. Aby toho nebolo málo, čakajú nás tri týždne retrográdneho pohybu Merkúra od 8. do 31.júla 2019.

V spojitosti s nastávajúcimi zatmeniami a obdobím retrográdneho Merkúra sa ocitneme v situáciách, ktoré sa odzrkadlia zmenou vývoja okolností v našom živote. Budeme stáť pred výzvou, jasne si vymedziť a určiť, čo skutočne znamená úspech.

Zatmenie Slnka je v podstate energiou nabitý lunárny Nov a zatmenie Mesiaca je energiou nabitý Spln. Vzhľadom k tejto skutočnosti môžeme očakávať niekoľko významných začiatkov a rovnako významných ukončení, ktoré sú sprievodnými javmi týchto kozmických energií.

Retrográdny pohyb Merkúra zo znamenia Leva späť do Raka prinesie do popredia našej pozornosti záležitosti spojené s komunikáciou. Dá sa očakávať, že to bude obdobie častejších nedorozumení, zdržaní a meškaní v doprave, ako aj vyššieho počtu technických závad, než zvyčajne. Vyzerá to tak, že počas júla bude vystavená skúškam naša trpezlivosť, schopnosť aktívne počúvať a predchádzať ťažkostiam tým, že včas a v dostatočnej miere poskytneme potrebné vysvetlenia.

S prechodom Venuše, planéty lásky cez senzitívne znamenia Raka od 3. do 27.júla budeme prehodnocovať naše partnerské vzťahy. Táto téma bude aktuálna najmä uprostred druhej júlovej dekády.

V poslednej tretine prvého letného mesiaca vstúpi Slnko do svojho domovského znamenia a od 22.júla sa začne obdobie vlády kráľovského Leva. V tomto ohnivom znamení sa až do polovice augusta budú pohybovať celkovo štyri planéty. Lunárny Nov v Levovi nás čaká v posledný júlový deň a celkom určite to bude okamih ďalšej zmeny – bude to čas, aby sme nasledovali hlas svojho srdca.

Záver

Júlový Nov v znamení Raka je spojený so zatmením Slnka, ktoré u nás nebude viditeľné. Je to skvelý čas pre príjemné okamihy v kruhu našej rodiny a v spoločnosti priateľov. Na určitý prielom a posun v našom živote môže nasvedčovať harmonické spojenie Slnka zo znamenia Raka s Uránom v Býkovi. Dlhodobé harmonické prepojenie energií Saturna a Neptúna prináša príležitosti pre vyjasnenie si nezrovnalostí v osobných vzťahoch a urovnanie prípadných sporov.

Stručne a jasne: lunárny Nov a zatmenie Slnka môžeme hodnotiť pozitívne, pretože stojí v pozadí situácií, v ktorých svojou trpezlivosťou, otvorenosťou a cieľavedomou prácou si môžeme konečne splniť svoje sny.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥ Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rakovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov