Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 23. február 2020

Lunárny Nov v znamení Rýb AnteAr WP

Lunárny Nov na 4°29′ v znamení Rýb bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili uprostred prvého dekanu pohyblivých znamení: Rýb, Panny, Blížencov a Strelca, teda v dňoch medzi 22.2. – 24.2., 25.5.-27.5., 27.8. – 29.8. a 26.11. – 28.11. Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent svojho horoskopu v rozmedzí 3° – 5° uvedených znamení.

Aktuálny lunárny Nov prináša pozitívne vibrácie a množstvo energie, potrebnej pre rozbeh nových projektov a plné využitie nášho potenciálu. Túto energiu symbolizuje Mars z Kozorožca v harmonickom spojení s Uránom v znamení Býka. Obidve tieto planéty vytvárajú s lunárnym Novom mimoriadne inšpiratívnu konšteláciu. Navyše lunárny Nov na 4°29′ v znamení Rýb je podporovaný vibráciami stálice Fomalhaut.

Stálica Fomalhaut je jednou zo štvorice kráľovských hviezd (Aledebaran, Antares, Regulus a Fomalhaut) V spojení so Slnkom a Lunou pôsobí táto hviezda veľmi šťastne a mocne a stojí v pozadí príležitostí pre vykonanie pozitívnych konštruktívnych zmien, ktoré smerujú k nášmu posunu na vyššiu úroveň v materiálnej i duchovnej rovine.

Astrologický pohľad na lunárny Nov 23.februára 2020

Konštelácie lunárneho Novu v znamení Rýb povzbudzujú našu energiu, vôľu a vitalitu. Posilňujú podnikavosť, činorodosť a energické kroky pri napĺňaní zámerov či dosahovaní cieľov. Narastá aj fyzická sila a podporuje sa zlepšovanie nášho zdravia. Tak trochu poeticky povedané – ľahšie rozohrejeme svoju životnú iskru a spolu s optimistickým pohľadom na svet môžeme začať podávať väčšie výkony.

Mnohí pocítia aj vzostup túžby po fyzických prejavoch náklonnosti. Viac než inokedy nás môže teraz lákať šport a pohybové aktivity. Je to priaznivý čas pro začiatok regeneračných procesov a dobíjanie životných síl.

V nasledujúcich dňoch nebudeme mať ďaleko od myšlienok k činom. Nájdeme mnoho racionálnych riešení a praktických nápadov a budeme ich vedieť aj ľahšie realizovať. Porastie aj naša rýchlosť, obratnosť a výkonnosť a bude pravdepodobnejší aj úspech v práci, na cestách, či pri športe.

Astrologické aspekty aktuálneho lunárneho Novu

Lunárny Nov v Rybách 2020 AnteAr

Lunárny Nov v sextile s Marsom

Lunárny Nov v sextile s Marsom zvyšuje naše sebavedomie, silu, vitalitu a odvahu. Je vhodný na pohybové aktivity, šport i manuálnu prácu. Môžeme vyniknúť v čomkoľvek, čo obsahuje prvky súťaživosti, ako sú športové a podnikateľské rokovania.

Je to ideálny čas na začatie nových projektov a dokončenie náročnej práce. Priamosť a sebadôvera nám pomôže zviditeľniť sa a zapôsobiť aj na našich nadriadených. Aj keď táto priamosť ostatných neohrozuje, v prípade potreby môžete svojou sebadôverou vyvolať u ostatných pocit, že s vami treba počítať 😉

V milostnom živote sa môžu všetky tieto aktuálne energie prejaviť mimoriadnou vrúcnosťou, šarmom a charizmou. Naša túžba fyzicky prejaviť svoju náklonnosť bude v týchto dňoch silnejšia a pre ostatných budeme sexuálne atraktívnejší než zvyčajne.

Lunárny Nov v sextile s Uránom

Lunárny Nov v harmonickom aspekte s Uránom prináša príjemné prekvapenia a inšpiratívne stretnutia. Budeme sa cítiť slobodnejšie a pocítime túžbu vyskúšať niečo nové a vzrušujúce. Je to skvelý čas na uskutočnenie zmien, či na nájdenie nových a nekonvenčných riešení záležitostí, v ktorých náš doterajší tradičný prístup viedol len k minimálnemu pokroku.

Do nášho života môžeme vniesť mnoho zaujímavého, nie však desivým či rušivým spôsobom. Bude sa jednať skôr o zážitky značného osvietenia počas každodennej rutiny. Tiež pre nás bude teraz ľahšie správať sa slobodne.

Pod týmto astrologickým vplyvom neznesieme žiadne obmedzenia a budeme sa im snažiť uniknúť. Nie sme teda príliš disciplinovaní, čo však nie je vážny problém. Máme pocit, že zachovať si svoju jedinečnosť je dôležitejšie, než naplniť očakávania druhých. Je to pre naše dobro, pretože vo všetkom, čo robíme, musíme byť sami sebou.

Využime aktuálne energie na vykonanie zmien v našom prostredí. Je možné, že sme v uplynulých dňoch ustrnuli a začali žiť príliš usporiadane. Zmeňme vo svojom živote to, čo si zmenu žiada.

Mars v trigóne s Uránom

Táto harmonická konštelácia prináša obdobie nových činností a nových stretnutí, z ktorých niektoré môžu byť celkom nečakané a povedú k vzrušeniu i k osobnému rastu. Pri tomto vplyve nás nedokáže uspokojiť bežná rutina. Máme príležitosť sa z nej vymaniť a vniesť do svojho života svieže prvky, ktoré nás v psychickom zmysle držia pri živote.

Ľuďom väčšinou bránia v tom, vykonávať rôzne veci, ktoré chcú robiť, ich vlastné zábrany. S pomocou tejto konštelácie naberieme odvahu zbaviť sa týchto zábran aspoň na chvíľu a teda získať novú slobodu. V tomto období sa môžeme vyvliecť z mnohých povinností a záväzkov, ktoré vám dosiaľ bránili robiť to, čo chceme.

Pokiaľ nás iní ľudia budú chcieť odradiť, alebo nám v našej činnosti budú brániť, nebudeme si ich všímať. Aj keď si možno uvedomujeme, že pokiaľ niečo nevyjde, môže to mať nepríjemné následky, sme ochotní riskovať. V skutočnosti takéto riziko ešte zosilní náš pocit, že skutočne žijeme.

V dôsledku toho všetkého môžeme teraz urobiť pár výnimočných vecí. Napriek tomu sú tieto energie dostatočne ovládateľné. Môžeme zdolať prekážky vo svojom živote bez toho, aby sme všetko neuvážene zničili.

Vo všetkom, čo budeme robiť, budeme mať možnosť odhaliť tie časti nášho Ja, o ktorých ostatní možno ani netušili. Možno sme o nich netušili ani my sami. Mars v trigóne s Uránom je teda konšteláciou osobného rastu a spoznávania samých seba, čo môže byť dôležité pre náš psychický vývoj a zároveň aj v pozitívnom zmysle vzrušujúce a zaujímavé.

Záver: Lunárny Nov v znamení Rýb 23.februára 2020

Lunárny Nov 23. februára o 16:32 hod. SEČ na 4°29′ v znamení Rýb prináša ukončenie vývojového cyklu, ktorý začal 24. januára 2020. Nové začiatky spojené s aktuálnym lunárnym Novom budú neurčité, ale pritom veľmi otvorené – môžete mať pocit, že možné je takmer všetko.

A planetárne konštelácie naznačujú, že to tak naozaj môže byť!
Zatiaľ nič nebude konkrétne, pretože toto všetko je ešte len o potenciáli, ale harmonické sextily lunárneho Novu s Marsom (aktivita, činorodosť) v Kozorožcovi a Uránu (potreba slobody a nekonvenčnosti) v znamení Býka pridávajú energiu a pocit stability vďaka výraznému obsadeniu znamení zemského živlu: Mars. Jupiter, Pluto, Saturn a Urán.

Udalosti sa začnú diať ihneď, ako sa pustíme do akcie zameranej na posun a očakávané výsledky v priebehu budúcich dní a týždňov. Tento potenciál môžeme zrealizovať, pokiaľ sme pripravení a motivácia vyviera z nášho vnútra.

V deň lunárneho Novu navyše vytvorí Venuša v Baranovi kvadratúru s Jupiterom v znamení Kozorožca. Znamená to, že je potrebné dávať si pozor na svoje želania spojené s nárastom vzrušenia, pretože táto konštelácia zvádza k nemiernosti a to, po čom túžime, môže presahovať hranice.

Hovorí sa, že s jedlom rastie chuť, tak prečo sa uspokojiť s málom, keď môžete získať viac? Očakávania (romantické, estetické alebo finančné – astrologická Venuša ) budú prehnané (Jupiter sa len málokedy dokáže vmestiť do prijateľných hraníc), ale pocit dobrej energie, ktorý tento deň sprevádza, je skutočne výrazný. Vychutnajme si to a využime tento nový začiatok, spojený s lunárnym Novom, naplno.

Popri tom všetkom, čo sme si povedali, treba mať na pamäti, že Merkúr je stále vo svojej retrográdnej fáze, takže všetko to, čo sa teraz začína, môže mať určité oneskorenie. A celkom určite to nebude mať priamy smer. Buďte pripravení na kľučkovanie – raz do jednej strany, a vzápätí do druhej – ktoré je také typické pre znamenie Rýb.

Vibrácie lunárneho Novu z 23.februára 2020 budú pretrvávať počas nasledujúcich dvoch týždňov až do 9. marca 2020, kedy nastane lunárny Spln v znamení Panny.

Želám nám všetkým skvelé dni 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rybách

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov