Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 28. október 2019

New Moon in Scorpio AnteAr

Lunárny Spln na 4°25′ v znamení Škorpióna bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili uprostred prvého dekanu fixných znamení: Škorpióna, Býka, Leva a Vodnára. Rovnaké vibrácie sa odzrkadlia v životných okolnostiach tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent v rozmedzí 2. – 6. stupňa uvedených znamení.

Znameniu Škorpióna vládne Pluto spoločne s Marsom. Súbežne s lunárnym Splnom ešte stále doznieva kvadratúra medzi Marsom a Saturnom a k slovu sa už dostávajú aj vibrácie Neptúna zo znamenia Rýb v disharmonickom postavení voči Marsu vo Váhach.

Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam budú energie aktuálneho lunárneho Splnu rovnako významné aj pre osoby narodené uprostred druhého dekanu kardinálnych znamení Váh, Kozorožca, Barana a Raka, ako aj pre tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent v rozmedzí 13° – 17° uvedených znamení.

Každý lunárny Nov je časom obnovy a môže byť sprevádzaný pocitmi vzrušenia alebo očakávania. Astrologický dom v našom osobnom horoskope v ktorom nastáva lunárny Nov, uvádza, v ktorej oblasti nášho života existuje potenciál pre nové začiatky. Čas lunárneho Novu je ideálny pre nastavenie našich zámerov, na ich vizualizáciu a zameranie našej pozornosti na záležitosti tohto astrologického domu.

Čas aktuálneho lunárneho Novu, ktorý môže stáť v pozadí výbušných situácií, napätia v našich partnerských vzťahoch, rovnako ako aj rozčarovania a sklamania vyplývajúceho zo stretu pseudo-romantických predstáv o láske a realitou každodenných situácií v našom živote, nastane nadránom v pondelok 28. októbra 2019.

Lunárny Nov v Škorpiónovi

Keď je Slnko v znamení Škorpióna, posilňuje sa naša vôľa, prehlbujú sa túžby a k všetkým záležitostiam pristupujeme tak, akoby to bola „otázka života a smrti“. Sú pre nás významné a dôležité, pretože my sami sa cítime dôležití a dokážeme prejaviť intenzitu svojej vôle.

Luna v Škorpiónovi vždy prináša silné emócie, ktoré zvyčajne skrývame hlboko vo svojom vnútri, emócie spojené s témami, o ktorých sa bežne nehovorí, iba ak s niekým, komu skutočne bezvýhradne dôverujeme. Tieto emócie sú neraz mimoriadne náročné na zvládnutie, pretože naliehavo pôsobia na našu dušu, aby sa transformovala.

Každý lunárny Nov v Škorpiónovi kombinuje emocionálnu hĺbku so silnou vôľou a stáva sa tak zdrojom našej psychologickej sily.

Nov Mesiaca v Škorpiónovi 28. október 2019 AnteAr

S aktuálnym lunárnym Novom v znamení Škorpióna môže byť táto sila vyjadrená skôr náhlym, nečakaným, prekvapujúcim spôsobom a privádza ju do tej oblasti nášho života, ktorá je naznačená astrologickým domom v našom horoskope, v ktorom nastane lunárny Nov.

Urán v opozícii voči lunárnemu Novu

Urán je takmer v presnej opozícii s lunárnym Novom, takže všetka emocionálna intenzita Škorpióna a potreba transformácie nás napĺňa nepokojom, vzrušením, nervozitou a zdôrazňuje potrebu našej nezávislosti.

Čokoľvek, čo nie je tak, ako by sme chceli, sa odzrkadlí našou nespokojnosťou, pocitmi napätia, hnevu, či sklamania. Chceme, aby sa všetko dialo po našom a chceme to hneď. A táto naša nástojčivá túžba je intenzívne podporená odhodlaním, oslobodiť sa zo všetkého, čo nás obmedzuje.

Sú to práve vibrácie Uránu v opozícii voči Slnku, ktoré prinášajú potrebu vzbúriť sa a uniknúť z manipulatívnych a emocionálne zložitých vzťahov.

Preto je potrebné venovať náležitú pozornosť tej oblasti nášho života, ktorá je spojená s astrologickým domom, v ktorom teraz prebieha lunárny Nov nabitý energiou Uránu. V tejto oblasti sa môžu udiať náhle, prekvapujúce zmeny, v pozadí ktorých by sme mohli nájsť emocionálny chlad, narušenie doterajšieho vývoja vo vzťahoch alebo dokonca aj rozpad či rozchod.

Mars v kvadratúre so Saturnom

Aby toho nebolo málo, Mars vo Váhach vytvára náročnú väzbu so Saturnom v znamení Kozorožca. Je to aspekt, ktorý zintenzívňuje celú situáciu a pôsobí ako zápalná šnúra, ktorá nakoniec spustí výbušnú silu, obsiahnutú v tomto lunárnom Nove.

Hnev, potláčané sebectvo, pocit, že niečo „nemôžeme“, to všetko sú možné prejavy tejto napätej kvadratúry Marsu so Saturnom. Sme netrpezliví, cítime frustráciu a museli by sme vyvinúť naozaj veľké úsilie, aby sme to všetko dokázali skryť.

Mars v kvinkunxe s Neptúnom

Nazdávam sa, že práve tento aspekt je na celom lunárnom Nove tým najnáročnejším.

Mars, ktorý je už v kvadratúre so Saturnom, je súčasne v kvinkunxe ešte aj s Neptúnom. Blokovaná energia Marsu je napĺňaná falošnými očakávaniami, ktoré vzbudzuje Neptún.

Mars vo Váhach býva nerozhodný a ak je súčasne ešte aj v kvadratúre s blokujúcim Saturnom, sotva dokáže reagovať na kúzla, ktoré mu predvádza či skôr predstiera Neptún. V tomto prípade sa Neptún prejavuje skôr ako vyššia oktáva Venuše, planéty lásky a vzťahov. No a ak teraz neprejavíme svoje city, opäť to naplní nespokojnosťou nielen nás, ale rovnako aj našich partnerov.

Vášeň teraz môže na chvíľu vzbĺknuť, ale za takýchto okolností, plných napätia a navyše s falošnými očakávaniami, v tom najlepšom prípade prinesie hádam len nezmyselné prejavy fyzickej náklonnosti, ktoré nás psychicky vyčerpajú.

Neptún v sextile so Saturnom

Toto je jediný užitočný aspekt tohto lunárneho Novu, ktorý uzatvára celú formáciu vytvorenú Saturnom, Marsom a Neptúnom. Táto konštelácia v sebe ukrýva jedno ponaučenie.

Je to aspekt, ktorý prichádza ako pokračovanie napätej zlostnej kvadratúry medzi Marsom a Saturnom a sklamania našich naivných pseudo-romantických očakávaní, v pozadí ktorých stojí kvinkunx medzi Marsom a Neptúnom.

Celý tento vzdelávací proces bude ukončený až potom, keď dokážeme zvládnuť svoju nespokojnosť a netrpezlivosť, keďže teraz sa učíme stavať na realistickejších základoch a dôverovať svojim schopnostiam.

Bude to tým lepšie, čím skôr prekonáme prvé dve fázy tejto komplikovanej konštelácie a čím rýchlejšie pochopíme to, čo sa máme naučiť.


Rezervujte si termín konzultácie k Vášmu osobnému horoskopu


Chcem sa objednať


Čomu by sme mali teraz venovať svoju pozornosť:

Všetko, čo sme si povedali, vyžaduje našu plnú pozornosť, pretože aktuálny lunárny Nov v znamení Škorpióna prináša buď napätie, alebo stratu energie.

Najmä tí, ktorí sa narodili na začiatku prvého dekanu pevných znamení (Škorpión, Býk, Vodnár a Lev) by mali byť opatrnejší. Rovnako sú na tom aj tí, ktorí majú Slnko alebo niektorú z osobných planét uprostred druhého dekanu v základných znameniach (Váhy, Baran, Kozorožec a Rak), pretože aktuálny lunárny Nov:

– prináša napätie, ktoré môže otriasť pocitom emocionálneho bezpečia a premietnuť sa do partnerských vzťahov

môže sa  týkať udalostí, ktoré spochybňujú to, o čom si myslíme, že dobre poznáme

– spôsobuje prudké a neuvážené reakcie

– vedie k zveličovaniu akýchkoľvek pocitov útlaku, pociťovaných v našich vzťahoch a vyvoláva prehodnotenie toho, „ako“ a „prečo“ sme s druhou osobou

– vytvára nejasné situácie a mylné očakávania, ktoré sa týkajú fyzických prejavov náklonnosti, čo vedie k frustrácii a pocitu vyčerpanosti

– prináša netrpezlivosť, hnev a krízy, ktoré môžu viesť k rozpadu vzťahu a odlúčeniu

Jediným spôsobom, ako zvládnuť toto napätie, je vyzbrojiť sa potrebnou trpezlivosťou, zostať zdvorilý, vyjadrovať sa diplomaticky a prejaviť ochotu ku kompromisom.

Aj keď energiou lunárneho Novu sú menej ovplyvnené pohyblivé znamenia – Blíženci, Panna, Strelec a Ryby, mali by byť predsa len opatrní voči klamlivým ilúziám Neptúna, ktorý zvádza k pohľadu na ich vzťahy cez optiku ružových okuliarov. Alebo ak by predsa len neodolali, mali by aspoň vedieť, čo sa s nimi deje a prečo to robia.


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062


Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Škorpiónovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov