Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
7. november 2018

Kľúčovou udalosťou počas stredy je okamih lunárneho Novu o 17:02 hod. Ním sa ukončuje doterajší 29 a ½ dňový vývojový cyklus, ktorý začal 9.októbra 2018. Nový vývojový cyklus prejde všetkými svojimi fázami počas nasledujúcich štyroch týždňov, vyvrcholí Splnom v znamení Blížencov 23.novembra 2018 a jeho ukončenie nastane 7.decembra 2018.

Astrologické konštelácie počas aktuálneho Novu poukazujú na náš duchovný prerod, znovuzrodenie, teda na našu spirituálnu transformáciu prostredníctvom empatie, súcitu a odpustenia. Stredajší Nov v Škorpiónovi by bolo vhodné využiť na ospravedlnenie sa za chyby, ktorých sme sa dopustili v uplynulých dňoch, či skôr týždňoch, najmä ak kvôli tomu nastali v našich partnerských vzťahoch chvíle výraznejšej nepohody. Budeme tak môcť pokračovať v plnení svojich snov bez pocitov viny, či hanby.

Lunárny Nov bude spojený s vibráciami najjasnejšej stálice súhvezdia Váh, ktorá sa nachádza priamo na ekliptike a teda je priamo previazaná s lunárnym Novom na 15°11´ v znamení Škorpióna (prosím, dávajte pozor na rozdiel medzi znameniami a súhvezdiami – slnečné znamenia sa z dôvodu precesie nekryjú so súhvezdiami, podľa ktorých dostali svoj názov – poznámka pre pozorných čitateľov).

Názov tejto hviezdy je Zubeneschamali a má toho veľa spoločného so spravodlivosťou. Určité zdroje uvádzajú, že ak je súčasťou dobrých konštelácií, poukazuje na správny okamih pre nápravu vzťahov a na prehodnotenie predchádzajúceho zbytočne príliš tvrdého úsudku.

Konštelácie, ktoré tvorí lunárny Nov v Škorpiónovi s Neptúnom v znamení Rýb a s Plutom v Kozorožcovi, sú síce harmonické, ale naliehavo poukazujú na nutnosť najprv dosiahnuť ciele a naplniť svoje sny. Tomu by sme mali venovať najvyššiu pozornosť. A až potom sa môžeme venovať pomoci ostatným. Na tejto ceste k úspechu nám pomôže najmä dôvera vo svoje vlastné sily, intuícia a zmysel pre osud.

Prospech z tohto Novu budú mať najmä partnerské vzťahy, prejaví sa to posilnením vzájomných väzieb a väčšou spirituálnou blízkosťou. Sexuálne vzťahy by mali byť jemnejšie a prinesú silnejší pocit, že sme milovaní. Slobodní a nezadaní môžu teraz nadviazať citlivejšieho alebo duchovnejšie založeného partnera. Vo vzťahoch bude zohrávať významnú úlohu vízia budúceho spoločného šťastia.

Ďalšie konštelácie, ako harmonický trigón medzi retrográdnou Venušou vo Váhach a Marsom vo Vodnárovi naznačujú príležitosti pre nadviazanie vzťahov, v ktorých hrá významnú rolu nie len samotná fyzická príťažlivosť, ale rovnako aj pocit blízkosti a radosti zo vzájomnej spoločnosti.

Trochu komplikované prepojenie Jupitera a Uránu naznačuje určitú rozkolísanosť, keď sa pohybujeme od optimizmu k pocitom neistoty, dôverou a obavami. Dá sa to zvládnuť, chce to však trpezlivosť a umiernenosť, najmä ak ide o kroky smerujúce k materiálnemu rastu.

Súčasne je tu však aj harmonická väzba Jupitera k lunárnym uzlom, ktorá je dobrým znamením osudu pre vzťahy. Táto konštelácia zvyšuje pravdepodobnosť, že každý nový partner, ktorý nám teraz vstupuje do života, bude pre nás vhodný, aby nás opäť posunul v našom vývoji o kúsok ďalej. Osudové udalosti a zoznámenia nás budú sprevádzať a ukážu nám správny smer.

Stručne a jasne: stredajší lunárny Nov v znamení Škorpióna je vhodný pre stanovenie cieľov, ktoré nám umožnia splniť si sny. Najprv je však potrebné priznať si svoje omyly a chyby a ospravedlniť sa za ne. Je to dobrý deň aj pre nájdenie riešenia problémov v partnerských vzťahoch, prostredníctvom súcitu a odpustenia. A potom môžeme pokračovať v plnení si svojich snov, bez pocitu viny a ľútosti.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov