Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 26 november 2019

Sagittarius_New_Moon_WP

Lunárny Nov na 4°03′ v znamení Strelca bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili na začiatku prvého dekanu pohyblivých znamení: Strelca, Blížencov, Panny a Rýb. Rovnaké vibrácie sa odzrkadlia v životných okolnostiach tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent v rozmedzí 2. – 6. stupňa uvedených znamení.

Energie aktuálneho lunárneho Novu sú sprevádzané napätou opozíciou medzi Uránom v Býkovi a Marsom v Škorpiónovi uprostred prvého dekanu týchto znamení  Takže s náročnejšími situáciami v rôznych oblastiach svojho života sa v týchto dňoch stretávajú aj tí, ktorí majú niektorú z osobných planét, alebo hlavné osi vo svojom radixe medzi 3° – 7° znamení Býka, Škorpióna, Leva a Vodnára.

Tieto dni sú pre mnohých pomerne hektické, plné napätia, sprevádzané emóciami a impulzívnosťou, ktorá sa môže odzrkadliť náhlymi prekvapujúcimi zmenami vo vývoji okolností. Nasvedčuje tomu aj obsadenie znamení zverokruhu planétami – Slnko, Luna a silný Jupiter v temperamentnom ohnivom Strelcovi, vo vodnom živle Merkúr so silným Marsom v znamení Škorpióna a rovnako výrazným Neptúnom vo svojom domovskom znamení Rýb, a napokon v znameniach zemského živlu Urán v Býkovi, Venuša, Pluto a silný Saturn v pragmatickom Kozorožcovi.

Ani jedinú planétu však teraz nenájdeme v znameniach vzdušného živlu, ktoré je v astrológii spájané s racionalitou. Akoby nám chýbal určitý nadhľad, odstup, či schopnosť nestranného nezaujatého posúdenia toho, čím teraz prechádzame. V konečnom dôsledku tak na mnoho situácií reagujeme azda až príliš búrlivo a emocionálne.

Nov Mesiaca v Strelcovi 26. november 2019 AnteAr

Opozícia Marsu s Uránom

Opozícia Marsu s Uránom sa najčastejšie prejavuje výbušným uvoľnením napätia. Napríklad tým, že sa na niekoho rozhneváme, pravdepodobne asi na niekoho z nášho najbližšieho okolia. Títo ľudia v nás môžu vzbudzovať nepokoj a podráždenosť. Treba počítať s tým, že v dňoch, keď je Mars s Uránom v opozícii, bývame veľmi netrpezliví.

Samotná povaha astrologického Uránu v napätých konšteláciách naznačuje potrebu vykonať v našom živote tvorivé zmeny. Na druhej strane môžu tieto energie predstavovať aj obdobie, kedy začíname mať úspech v snahe oslobodiť sa od zbytočných zábran a obmedzení. Teraz sa môžeme vymaniť zo svojich pomyselných pút.

Náš život môže rázne nabrať úplne nový smer

Náš život môže rázne nabrať úplne nový smer. Pokiaľ sme na to pripravení a vedome sme sa o to snažili, bude to pre nás veľmi dobré obdobie, pretože budeme schopní jednať slobodnejšie a odhodlanejšie. Mali by sme však počítať so značným odporom ostatných, čo zvyčajne nebýva práve jednoduché.

Lunárny Nov 26. novembra 2019 môže stáť v pozadí zmien a rozruchu. Mars v opozícii s Uránom je jednou z najnepokojnejších zo všetkých astrologických konštelácií. Ľudia sa hnevajú, sú impulzívni a miera ich tolerancie voči obmedzeniam je na kriticky nízkej úrovni.

Zapojenie lunárneho Novu do opozície medzi Uránom a Marsom prispieva k ešte väčšiemu nárastu napätia a úzkosti, ale ponúka aj príležitosť pre uvoľnenie chaotickej energie. Celá táto komplexná konštelácia je ako píla. Môže vás to urobiť nerozhodnými, ale v takom prípade je lepšie zvážiť možnosti skôr, ako začneme konať.

Dynamické prepojenie energií

Dynamické prepojenie energií v tejto konštelácii zosilňuje vysoko napätú povahu aspektov. Otvorená myseľ a flexibilita nám umožnia vybrať si tie najlepšie z príležitostí vytvorených chaotickými zmenami, ktoré nás čakajú.

Budeme mať možnosť prekonať obmedzenia, rozšíriť svoj vplyv a získať moc. Musíme však použiť vhodnú stratégiu a postupovať správne, aby sme uspeli a zostali v popredí. Z tohto lunárneho Novu vzídu víťazi i porazení, pretože teraz je naozaj o čo hrať. A celkom určite nebude ľahké vrátiť späť do pôvodného stavu to, čo sa stane počas tejto fázy Luny.

Záver – Lunárny Nov v Strelcovi 26.november 2019

Aktuálny lunárny Nov je posledným z aktuálneho cyklu zatmení, ktorý sa začal zatmením Slnka 2.júla. To znamená, že november 2019 je poslednou príležitosťou na splnenie cieľov, ktoré sme si vtedy stanovili, a dokončili to, na čom sme v priebehu posledných šiestich mesiacov pracovali. Zatmenie Slnka v júli 2019 prinieslo mnoho dobrých príležitostí. S náležitou trpezlivosťou, otvorenosťou a usilovnou prácou si svoje sny môžeme splniť.

Rezervujte si termín konzultácie k Vášmu osobnému horoskopu


Chcem sa objednať

Energie lunárneho Novu 26. novembra budú pretrvávať počas nasledujúcich štyroch týždňov až do zatmenia Slnka 26. decembra 2019. Najlepší čas na nový začiatok a na začatie nových projektov je počas prvých dvoch týždňov tohto nového lunárneho cyklu. Táto fáza pribúdajúcej Luny trvá od 26. novembra do splnu 12. decembra 2019.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥ Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Strelcovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!