Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 28. september 2019

Lunárny Nov vo Váhach AnteAr

Lunárny Nov na 05°20′ v znamení Váh bude významný najmä pre narodených uprostred prvého dekanu kardinálnych znamení: Váh, Barana, Kozorožca a Raka. Pozitívne môžu vnímať vibrácie aktuálneho Novu osoby narodené uprostred prvého dekanu znamení Vodnára, Blížencov, Strelca a a do určitej miery aj Leva. Rovnaké vibrácie sa odzrkadlia v životných okolnostiach tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent v rozmedzí 03°. – 07°. stupňa uvedených znamení.

Komplikovaná kvalitu času

Lunárny Nov 28.septembra 2019 prináša pomerne komplikovanú kvalitu času. Dôvodom pre takéto tvrdenie je hneď niekoľko skutočností. Prvou z nich je fakt, že samotné spojenie vibrácií Luny s energiou Slnka nie je súčasťou žiadnej konštelácie. Skutočne ani jediná z ostatných planét, ktoré súčasná astrológia berie do úvahy, nevytvára klasický ptolemajovský aspekt, teda konjunkciu, sextil, kvadratúru, trigón či opozíciu.

Chirón je v tomto prípade z obliga. Treba mať na pamäti, že je to astronomické teleso, ktoré sa prejavuje súčasne ako asteroid i ako kométa, ale medzi planéty ho skutočne nemožno zaradiť. A napriek tomu, že práve on vytvára opozíciu voči lunárnemu Novu z 03°34′ znamenia Barana, Chirón je teraz v retrográdnej fáze svojho pohybu a Luna i Slnko sa z tejto opozície vzďaľujú.

Znamená to, že od začiatku nového lunárneho cyklu nenastane žiadna z udalostí, ktoré bývajú v špekulatívnych psychologizujúcich interpretáciách horoskopov spájané s charakteristikou „zraneného liečiteľa“ Chiróna.

Váhy sú znamením partnerských vzťahov

Váhy sú znamením partnerských vzťahov a aktuálny lunárny Nov v tomto znamení by mohol zvádzať k jednoduchej interpretácii, že je to vhodný čas na začiatok niečoho nového v tejto oblasti nášho života. Lenže opozícia Chiróna naznačuje skôr opak. Pripomína nám nepríjemné záležitosti z minulých partnerských vzťahov, ktoré treba spracovať, doriešiť a konečne uzavrieť.

Ďalším faktom je, že lunárny Nov vo Váhach je jedným z minoritných aspektov predsa len v spojení s jednou planétou. Je ním retrográdny Urán na 05°44′ znamenia Býka a tým minoritným aspektom je kvinkunx. Je to celkom dosť podobné situácii, keď na svadobnú večeru, ktorá bola z určitých dôvodov  odložená, príde len jeden jediný hosť.

Kvinkunx Uránu voči lunárnemu Novu

Kvinkunx Uránu voči lunárnemu Novu je ako rušivý hluk pozadia. Vyvoláva pocit neustálej nepohody, ktorou chce pripomenúť nášmu hosťovi na pomyselnej svadbe Luny a Slnka vo Váhach, že stabilitu vo vzťahoch nemôžeme budovať (Býk) bez vzájomného rešpektu voči našej osobnosti a toho, akým spôsobom prejavujeme našu skutočnú osobnosť (Urán) v rámci partnerského vzťahu.

Zbystrite pozornosť, ak vám niekto hovorí, že kľúčom k dobrému vzťahu je byť vo vzájomnom súlade. Veci sa totiž majú trochu inak. Tým skutočným kľúčom je to, že vy a váš partner budete takí, akí naozaj ste. Až potom môžete vytvoriť naozaj dobrý vzťah, dobré partnerstvo. Vzájomný súlad? Možno, ale určite nie len samotný súlad.

Zamyslite sa nad tým a možno si pripomeniete všetky svoje minulé vzťahy, v ktorých ste sa vyhýbali presadzovaniu vašej individuality, čo nakoniec viedlo k bolestivým rozchodom.

Takto sa prejavujú rušivé vibrácie Uránu v kvinkunxe s lunárnym Novom, voči ktorému stojí v opozícii Chirón. Spomienka na minulé časy, keď sme dali prednosť kompromisom namiesto toho, aby sme sa správali tak, ako bolo treba. Až nakoniec umlčanie nášho pravého ja viedlo k rozpadu alebo spolužitiu, ktoré sa nedá považovať za rovnocenný partnerský vzťah.


Aktuálny lunárny Nov vo Váhach nás chce uzdraviť a rozvíjať, práve preto prináša nepríjemnosti.


Lunárny Nov vo Váhach PW Antear

Vládcom Novu v znamení Váh je Venuša

Vládcom tohto Novu v znamení Váh je Venuša a výsledkom je, že Slnko i Luna dostávajú jej energiu. Venuša vo Váhach vytvára dve veľmi ťažké kvadratúry s planétami v znamení Kozorožca, jeden so Saturnom a druhý s Plutom. Je ako smutná, závojom zahalená nevesta na svadobnom obrade. Tá však hlboko vo svojom vnútri odmieta tučného bohatého ženícha, ktorého jej vybrala jej zámožná rodina.

Kvadratúra Venuše so Saturnom v kombinácii s nepríjemnými rušivými vibráciami lunárneho Novu prináša odlúčenie, izoláciu a smútok. V tomto aspekte je naznačená aj karmická očista, pretože tesné spojenie Saturna s Dračím chvostom (južným lunárnym uzlom) hovorí o lekciách, ktorým je teraz potrebné porozumieť. Tie súvisia s naším nezrelými správaním v minulosti, s rozhodnutiami … alebo naopak s nerozhodnosťou. Práve to, milé Váhy, často býva vašim kardinálnym hriechom.

Pluto v napätej kvadratúre s Venušou prináša nielen vášeň a intenzitu, ale podporuje prejavy manipulácie hraničiace s posadnutosťou. Táto hlboko pociťovaná potreba byť vo vzťahu, sa stáva mimoriadne naliehavou práve v spojitosti s lunárnym Novom vo Váhach. Prináša vedomie, že aj keď po tom túžime, nemôžeme mať vzťah iba kvôli vzťahu samotnému.

Prichádza dlho očakávané vyslobodenie.

Je to ako začarovaný kruh, v ktorom sme doteraz chodili stále dookola. Vôbec nezáleží na tom, či je v pozadí túžba nebyť sami, alebo túžba pokračovať v ústupkoch v záujme udržania vzťahu a či našich temných romantických vášní. Alebo kvôli karme, ktorá ešte nie je očistená, alebo hoci aj preto, že sa nám ešte stále nezahojili rany na duši. S aktuálnym lunárnym Novom vo Váhach toto všetko teraz končí.

Tento lunárny Nov prináša nádej, ktorá je v horoskope naznačená tesným harmonickým aspektom veľkorysého Jupitera zo znamenia Strelca voči Venuši. Tento aspekt je prísľubom ukrytým v tomto lunárnom Nove. Aj keď to začína ako trápenie a mrzutosti, pripomienka minulých rán, chladu alebo naopak neodbytnej spaľujúcej túžby, nakoniec prichádza dlho očakávané vyslobodenie.

Prestaňte robiť ústupky

V rámci tohto lunárneho Novu sa na chvíľu zastavte, aby ste si vypočuli hlas vnútorného sveta, ktorým sa vám prihovára vaša duša.

Prestaňte sa usilovať o to, aby ste boli v súlade s ostatnými, či s tým, čo svet od vás požaduje. Nehľadajte bežný vzťah a prestaňte robiť ústupky.


Rezervujte si termín konzultácie k Vášmu osobnému horoskopu

Chcem sa objednať

Jednoducho buďte sami sebou. A ak teraz začínate nový vzťah, pristupujte k jeho tvorbe vedome.

Prejavujte sa takí, akí ste, dajte do toho celú svoju osobnosť. Zapojte intuíciu, srdce i myseľ.

Je to alchymická svadba, ktorá sa týka súladu Vás s Vami samotnými. A to sa zvyčajne nazýva osobnou integritou 😉 Keď to urobíte … všetky ostatné vzťahy budú pre vás ľahké a jednoduché.

V súvislosti s textom horoskopu lunárneho Novu vo Váhach si prečítajte ďalší z článkov na mojom blogu. Názov článku je „Najdôležitejší vzťah na svete“ a celkom určite stojí za prečítanie 😉


Prajem nám všetkým, aby sme tieto výrazné energie lunárneho Novu vo Váhach zvládli podľa našich najlepších očakávaní.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥ Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Váhach

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov