Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
9. október 2018

Je tu deň lunárneho Novu vo Váhach, začiatku nového vývojového cyklu. Ten sa odzrkadlí nielen v oblasti partnerských vzťahov, s ktorou je spojené znamenie Váh, ale do popredia pozornosti vynesie aj právne záležitosti postavenia žien v netradičných rodinách, podmienky slobodných a pracujúcich žien, ako aj osamelých rodičov.

Lunárny Nov nastáva v komplikovaných konšteláciách s Neptúnom v znamení Rýb a Plutom v Kozorožcovi. Energia Neptúna v Rybách sa tu teraz premieta do sociálnej oblasti. Pluto zohráva úlohu transformačného charakteru v tomto novom vývojovom cykle, s odzrkadlením svojej energie predovšetkým v partnerských vzťahoch.

V celkovom kontexte možno hovoriť o radikálnych zmenách, ku ktorým dôjde v našom vnútri, teda v spôsobe, akým budeme tieto záležitosti vnímať zo svojho vlastného uhla pohľadu. Významnú úlohu tu zohráva Venuša, ktorá Váham vládne a v čase jej retrográdneho pohybu prehodnocujeme záležitosti týkajúce sa lásky, súčasných i predchádzajúcich partnerských vzťahov. Rovnakú pozornosť však zvyčajne venujeme aj tomu, čomu my sami prisudzujeme určitú hodnotu.

Zapojenie Neptúna do lunárneho Novu nás vyzýva, aby sme dali bokom svoje fantázie a vnímali svet taký, aký skutočne je. To kvôli tomu, že s Neptúnom je počas utorka v napätom spojení aj Merkúr, v astrológii spájaný s myslením a komunikáciou na všetkých úrovniach.

Do začiatku nového vývojového cyklu prináša Pluto odhodlanie bojovať za všetko, o čom si myslíme, že si zaslúžime. Je však potrebné, aby sme na ceste za svojím šťastím mali premyslený a pripravený strategický plán, pretože dlhodobé plánovanie je doménou znamenia Kozorožca, z ktorého Pluto aspektuje utorkový lunárny Nov vo Váhach.

Bolo by jednoduché povedať, že utorok je plný napätia, ale takéto vyjadrenie sotva dokáže vystihnúť charakter týchto energií. Skôr je to o komplikovanosti, ktorú vnášajú do lunárneho Novu vibrácie Neptúna a Pluta.

V každom prípade je len na nás, či odzrkadleniu utorkových konštelácií v našom myslení a konaní necháme voľný priebeh. Alebo budeme k riešeniu situácií počas dňa pristupovať s plným vedomím toho, že čo teraz zasejeme, to budeme o niekoľko dní a týždňov neskôr aj žať.

Je však celkom nepochybné, že lunárny Nov vo Váhach má transformačný charakter, ktorý sa celkom určite prejaví predovšetkým v spôsobe, akým budeme ďalej smerovať vývoj v našich partnerských vzťahoch.

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Ako z astrologických konštelácií vyťažiť
pre seba len to najlepšie?
Kliknite sem a objednajte sa na konzultáciu.


Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Váhach

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov