Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astrovia

Astrologický horoskop:
23. november 2018

Máme tu záver pracovného týždňa, s ktorým v piatok prichádza lunárny Spln v znamení Blížencov. Spln je súčasťou zložitejšej konštelácie, do ktorej sa opozíciou voči Lune zapája Jupiter zo znamenia Strelca a kvadratúrou Mars z Rýb.

Vyzerá to tak, že tí, ktorí sú narodení na začiatku pohyblivých znamení – Blíženci, Panna, Ryby a Strelec, sa ocitnú pred výzvou, ako počas dňa čo najlepšie zvládnuť množstvo prichádzajúcej energie. Lunárny Spln v Blížencoch je teraz v pozadí situácií, ktoré prinášajú skúšku trpezlivosti, spojenej s nutnosťou krotiť svoj temperament. Veľmi podobne na tom budú teraz aj tí, s niektorou z osobných planét (Luna, Merkúr, Venuša, Mars) na 0°-5° v Blížencoch, Panne, Rybách a Strelcovi


Požiadajte o svoj osobný astrologický výklad od Ľuba Drozda


Napriek všetkému by to možno mohlo by to byť aj menej náročné. Najmä ak vezmeme do úvahy, že Merkúr, vládnuca planéta znamenia Blížencov, je teraz vo svojej retrográdnej fáze. Merkúr je súčasne v oslabenej pozícii, vzhľadom k tomu, že sa počas týchto dní pohybuje v znamení Strelca, v ktorom je vo svojom exile. Astrologická hodnota Merkúra je tu na svojom minime,  znameniu Blížencov teda žiadnym spôsobom nepridáva na sile, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadľuje aj v relatívne nižšom význame piatkového lunárneho Splnu.

Pozícia každého Splnu v našom osobnom horoskope poukazuje na oblasť, v ktorej máme možnosť vidieť v plnom svetle všetky príslušné záležitosti, prehodnotiť ich doterajší vývoj, rozhodnúť sa, akým spôsobom v nich pokračovať, alebo zvážiť možnosť ukončenia.

Situácie ktoré sa dejú v čase, keď Luna prechádza znamením Blížencov, majú veľmi rýchly spád a preto si myslím, že cesta od prvotného impulzu ku finálnemu rozhodnutiu bude rovnako krátka, ako väčšina záležitostí, ktoré začínajú s Lunou v tomto pohyblivom vzdušnom znamení.

Najviac napäté okamihy počas piatka budú na programe v čase medzi poludním a druhou hodinou, keď bude Luna uzatvárať disharmonickú kvadratúru s Marsom v znamení Rýb. Práve v tomto čase sa nám môže zdať takmer nemožné, zostať pokojní, najmä ak celá táto komplexná konštelácia vytvára napäté väzby voči osobným planétam v našom osobnom horoskope.

Zvládnuť sa dá hádam všetko, ak sa my sami rozhodneme, že si svoje emócie budeme držať pod kontrolou. Želám nám všetkým, nech sa tak aj naozaj stane, aby sme večer mohli byť sa na seba skutočne hrdí 😉

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 😉

Váš astrológ Ľubo Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 😉

Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne!

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Blížencoch

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov