Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
16. júl 2019

Necelú pol hodinu pred polnocou (o 23:38 hod,) z utorka na stredu vytvorí Luna v znamení Kozorožca opozíciu so Slnkom v Rakovi. Nastane teda lunárny Spln na 24. stupni znamenia Kozorožca, sprevádzaný čiastočným zatmením Luny.

Pragmatické zemské znamenie Kozorožca dáva citlivej Lune len minimum možností, ako prejaviť svoje typické vlastnosti. Luna však bude na ekliptike v tesnej blízkosti Pluta na 21°50′. Spojenie vibrácií Luny s energiou Pluta sa zvyčajne odzrkadľuje v našom správaní výraznými emocionálnymi reakciami, žiarlivosťou, sklonom k manipulácii, či mocenskými súbojmi.

Zatmenie Luny prináša podobné situácie, ako klasický lunárny Spln, avšak reakcie na podnety bývajú výraznejšie. Zatmenie smeruje našu pozornosť na emócie, dôverné partnerské vzťahy, ako aj na náš domov a rodinné záležitosti. Všetky záležitosti, ktoré sa dostávajú do popredia v dobe Splnu, dosahujú svoj vrchol práve počas zatmenia. V konečnom dôsledku nám to umožní získať nestranný a vyvážený pohľad na naše vzťahy.

Pretože budeme v úzkom spojení so svojimi vlastnými zámermi a potrebami, dokážeme jasne vidieť akúkoľvek nevyváženosť, ktorá spôsobuje nesúlad v partnerských vzťahoch. Lunárne zatmenie prináša potrebu prehodnotenia našich pocitov a súčasne ich opätovného nastavenia, spolu so zbavením sa celej tej emocionálnej záťaže, ktorá sa v nás nazbierala počas posledných mesiacov.

V znamení Kozorožca na 16° je prítomný aj Saturn, ten je však od Luny pomerne ďaleko, takže jeho energia sa do lunárneho Splnu zapájajú len minimálne. Napriek tomu však je to práve Saturn, ktorý zohráva v týchto dňoch svoju významnú rolu, pretože teraz vytvára opozíciu s Venušou v Rakovi. Táto konštelácia zvyčajne stojí v pozadí ochladenia v našich partnerských a milostných vzťahoch. Neptún na 18°33′ znamenia Rýb však prináša určitú nádej, že predsa len máme možnosť preklenúť toto napätie, ak pôjdeme cestou vľúdnosti a láskavosti –s Neptúnom vytvára Venuša trigón a Saturn sextil. Dalo by sa povedať, že všetko zlé je na niečo dobré, a rovnako to naznačujú aj vysoké vibrácie Neptúna.

Záver

Lunárny Spln v blízkosti Pluta 16.júla 2019 je sprevádzaný čiastočným zatmením Luny a prináša intenzívne prejavy emócií. V ich pozadí možno stojí žiarlivosť, lži, manipulácia, snaha o moc alebo zneužívanie moci.

Je to Spln, spojený s prejavmi osobných kríz, ktoré vynášajú na povrch hlboko ukrývané nepríjemné spomienky na situácie z minulosti.

Ostatné planetárne aspekty naznačujú určité ochladenie v partnerských vzťahoch, ale s možnosťou nájsť spôsob, ako tieto situácie preklenúť empatiou a snahou o vzájomné porozumenie.

Navyše všetky tieto situácie sa dejú v čase retrográdnej fázy Merkúra. Takže ak vám na vašich vzťahoch skutočne záleží, komunikujete so svojimi partnermi takým spôsobom, ktorý určite nenechá žiadny priestor pre nejasnosti či vytváranie si nejakých domnienok.

Hovorte o svojich pocitoch, hovorte o príčinách a ich vzájomných súvislostiach, urobte všetko potrebné pre to, aby ste vrátili záležitosti späť do rovnováhy 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Kozorožcovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov