Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 9. február 2020

Lion fractal AnteAr

Lunárny Spln na 20°00′ v znamení Leva bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili na rozhraní druhého a tretieho dekanu pevných znamení: Leva, Vodnára, Škorpióna a Býka, teda v dňoch medzi 8.2. – 10.2., 9.5.-11.5., 11.8. – 13.8. a 12.11. – 14.11. Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent svojho horoskopu v rozmedzí 19° – 21° uvedených znamení.


Vypočujte si podcast: Lunárny Spln 9. február 2020


Aktuálny lunárny Spln je výrazne ovplyvnený ohnivou energiou Marsu z dobrodružného a optimisticky zmýšľajúceho znamenia Strelca. Mars v tomto znamení, zapojený do aktuálneho lunárneho Splnu, prináša nárast energie, odvahy a silných emócií. Treba povedať, že energia Marsu je do lunárneho Splnu zapojená harmonicky, takže ak sa chopíme iniciatívy a túto energiu využijeme, môžeme počítať s dosiahnutím cieľov, naplniť svoje túžby a získať to, čo chceme.

Druhou stranou tej istej mince je však aj určité riziko, že by sa tieto silné emócie mohli vymknúť našej kontrole. Našťastie vibrácie lunárneho Splnu nám pomáhajú správne posúdiť okolnosti a aktuálne situácie skôr, než by sme sa bezhlavo pustili do nejakej akcie 😉

Astrologický pohľad na lunárny Spln 9.februára 2020

Pozadie aktuálneho Splnu v znamení Leva tvoria tri zaujímavé konštelácie. Najvýznamnejšou z nich je doznievajúce spojenie energií Saturna a Pluta v Kozorožcovi, ktoré nastalo 12.januára 2020. Vibrácie tejto konštelácie sa určitým spôsobom odzrkadlili v živote každého z nás, bez ohľadu na to, či konjunkcia Saturna s Plutom vytvorila väzby s planétami v našom natálnom horoskope (pozri Lunárny Spln v Rakovi 10.január 2020.

Ďalšou zaujímavou konšteláciou je nadchádzajúce harmonické prepojenie energie Jupitera a Neptúna, ktoré nastane 20.februára 2020. Stručná charakteristika tejto konštelácie naznačuje kvalitu času, ktorá praje altruizmu, nesebeckému, senzitívnemu, idealistickému prístupu pri riešení životných situácií.

Poslednou a z určitého uhla pohľadu zrejme aj najvýraznejšou z týchto troch konštelácií, ktoré sprevádzajú aktuálny lunárny Spln v znamení Leva, je konjunkcia Venuše s Chirónom a Čiernou Lunou Lilith na samotnom začiatku prvého dekanu ohnivého znamenia Barana.

Energie planét v Baranovi sa prejavujú nielen výraznou dynamikou, ale ich odzrkadlenie je výrazne badateľné v zameraní našej pozornosti predovšetkým na svoje vlastné záujmy, ciele a potreby. Ale ak tieto potreby nie sú uspokojivo naplnené, môžu viesť k prejavom frustrácie, otváraniu starých emocionálnych rán a rýpaniu sa v nich, ale najmä k nekompromisnému a veľmi razantnému odporu, najmä vtedy, keď od nás niekto bezdôvodne požaduje, aby sme sa v určitých situáciách správali submisívnym spôsobom.

Astrologické aspekty aktuálneho lunárneho Splnu

Full Moon in Leo 9.february 2020 AnteAr

Luna vo fáze Splnu v trigóne s Marsom

Luna v Splne v trigóne s Marsom dáva odvahu a iniciatívu urobiť prvý krok a ujať sa vedenia. Intuitívne budeme vedieť, ako dosiahnuť to, čo chceme. Aktuálny lunárny Spln je vhodný na to, aby sme konali v súlade s tým, ako to cítime vo svojom srdci. Môžeme byť priami a asertívni bez toho, aby sme vzbudzovali dojem panovačnosti, a namiesto toho môžeme získať obdiv za svoju otvorenosť a úprimnosť.

Luna vo fáze Splnu v kvinkunxe s Neptúnom

Luna v Splne v tomto komplikovanom aspekte s Neptúnom by mohla zvýšiť našu emocionálnu citlivosť, avšak príliš veľa emócií, najmä ak sú protichodné, môže viesť k nejasnostiam, zmätku a napätiu.

Keď Mars zosilní naše emócie, napätie vo vzťahoch by mohlo eskalovať do kritického bodu, keď musíte buď utiecť, alebo sa poddať.

Ak chceme toto napätie znížiť a vyhnúť sa smerovaniu do krízového bodu, je potrebné nájsť optimálnu rovnováhu vo svojom živote. Teraz mám na mysli také záležitosti, ako je rovnováha medzi spoločenským pitím a alkoholizmom, rovnováha medzi zdravotným povedomím a hypochondriou a v neposlednom rade aj nájdenie zlatej strednej cesty medzi ochotou urobiť niekomu službu a sebaobetovaním.

Myslím si, že kľúčom k nájdeniu správnej rovnováhy je dôvera a viera – v seba samých, v ostatných a vo všeobecne platné zákony univerza.

Záver: Lunárny Spln v znamení Leva 9.februára 2020

Lunárny Spln 9.februára 2020 v znamení Leva dáva silu, odvahu a podnikavosť. Povzbudzuje nás, aby sme konali podľa svojich emocionálnych a vášnivých túžob, najmä pokiaľ ide o naše intímne vzťahy a rodinu.

Aktuálne konštelácie sprevádzajúce Spln dávajú sebadôveru konať odvážne a získať to, čo chceme, ale tiež varujú pred príliš sebeckým konaním a ignorovaním pocitov druhých. Nájdenie správnej rovnováhy medzi odvahou, statočnosťou a citlivosťou je kľúčom k naplneniu našich túžob.

Aktuálny lunárny Spln nadväzuje na predchádzajúci lunárny Nov z 24.januára 2020, ktorý priniesol neočakávané zmeny, prejavy nepredvídateľného správania a bláznivé výkyvy našich nálad. To je ďalší dôvod, prečo si udržať svoje emócie pod kontrolou a pozorne vnímať situácie skôr, než začneme konať podľa toho, ako nás vedie naše srdce.

Na úplný záver už len pripomeniem, že vibrácie lunárneho Splnu z 9.februára 2020 budú pretrvávať počas nasledujúcich dvoch týždňov – až do 23.februára, kedy nastane lunárny Nov v znamení Rýb.

Želám nám všetkým skvelé dni 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Levovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!