Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop: 9.marec 2020

Spln v znamení Panny marec 2020 AnteAr

Lunárny Spln na 19°37′ v znamení Panny má výrazne expanzívny charakter a bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili na rozhraní druhého a tretieho dekanu pohyblivých znamení: Panny, Rýb, Strelca a Blížencov, teda v dňoch medzi 7.3. – 11.3., 8.6.-12.6., 10.9. – 14.9. a 9.12. – 13.12. Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent svojho horoskopu v rozmedzí 17° – 21° uvedených znamení.

Aktuálny lunárny Spln prináša do popredia našej pozornosti predovšetkým fakty. Ústrednou témou týchto dní budú záležitosti, ktoré sa týkajú nutných korekcií všetkých možných nedostatkov, chýb a omylov. Opozícia Luny voči Slnku a Neptúnu poukazuje na odhalenie informácií, ktoré boli doteraz zámerne skresľované či prekrúcali skutočnosť, čo je len iné pomenovanie pre podvody a klamstvá.

Merkúr ako vládnuca planéta znamenia Panny, v ktorom nastáva lunárny Spln, končí svoju retrográdnu fázu vo Vodnárovi a počas nasledujúceho dňa sa začne pohybovať po ekliptike priamym smerom. Táto zmena sa odzrkadlí v ďalšom náraste dynamiky týchto dní, pretože konečne prinesie vyjasnenie vo viacerých záležitostiach, ktorými sme sa zaoberali počas uplynulých troch týždňov.

Astrologický pohľad na lunárny Spln 9.marca 2020

Lunárny Spln v znamení Panny je vyvrcholením vývojového cyklu, ktorý začal 23.februára 2020. Luna vo fáze Splnu 9.marca 2020 vytvára opozíciu voči spojeniu energie Slnka a Neptúna v znamení Rýb. Táto opozícia je premostená harmonickými aspektami s Jupiterom zo znamenia Kozorožca. Vzhľadom k expanzívnemu charakteru Jupitera prinášajú tieto harmonické aspekty voči lunárnemu Splnu optimistický pohľad na aktuálne situácie v našom živote a príležitosti pre ďalší rast a rozvoj.

Astrologické aspekty aktuálneho lunárneho Splnu

Lunarny Spln v Panne 2020 AnteAr WP

Lunárny Spln v opozícii s Neptúnom

Táto konštelácia má dve podoby, a ťažko určiť vopred, ktorá z týchto dvoch prevládne. Mali by sme preto poznať obe možnosti a pripraviť sa na to, že sa ukáže jedna či druhá, alebo možno obe.

V prvom rade táto energia výrazne stimuluje vedomie, často spôsobom, ktorý je ťažké racionálne pochopiť. Sme citlivejší voči druhým a intuitívne vieme, ako sa cítia. Tieto vibrácie nám umožňujú vcítiť sa do iných ľudí natoľko, že nám môže viac záležať na nich než na sebe. Je to akoby sme boli na ich mieste. Vďaka tomu sú tieto energie vhodné pre všetky činnosti, pri ktorých pomáhame druhým, či už ako jednotlivec alebo v nejakej inštitúcii či charitatívnej organizácii.

Iným dopadom tejto konštelácie je zvýšený záujem o spiritualitu. Viac sa teraz zaoberáme tým, čo sa skrýva hlboko pod povrchom bežného sveta.

Bohužiaľ tieto vibrácie majú i problematickú stránku. Sebazaprenie, ktoré vám umožňuje vcítiť sa do druhých a pomáhať im, sa môže prejaviť aj ako psychická slabosť a neschopnosť čeliť svetu. Môžeme pociťovať túžbu uniknúť pred každodenným životom do svojho vlastného sveta. V podstate neškodným prejavom tohto typu je snívanie, môže však dôjsť aj k výraznej snahe uniknúť z reality.

Pri týchto konšteláciách je lepšie vyhnúť sa užívaniu drog a alkoholu, inak by sa nám to mohlo ľahko vymknúť spod kontroly. Aj naše telo je teraz oveľa citlivejšie než inokedy, a preto môžeme zle reagovať na drogy, dokonca i na predpísané lieky. Môžu sa vyskytnúť aj alergie.

Pokiaľ cítite potrebu vzdialiť sa každodennému zvládaniu reálneho sveta, najviac vám prospeje stiahnuť sa do samoty a meditovať či rozjímať.

Lunárny Spln v trigóne s Jupiterom

Lunárny Spln v trigóne s Jupiterom je mimoriadne pozitívnou konšteláciou, ktorá nám pomôže takmer vo všetkom. Tradične je považovaný za „šťastný“, i keď v skutočnosti prináša pozitívne naladenie, ktoré je kľúčom k úspechu.

Je to konštelácia priam ako stvorená pre stretnutia s priateľmi. Je tu silná potreba byť súčasťou niečoho väčšieho, než sme sami a zúčastniť sa skupinovej činnosti i skupinového vedomia. Teraz dokážeme harmonicky spolupracovať s druhými, pretože chápeme, že to, čo je dobré pre skupinu, je dobré i pre nás.

Je tiež vhodný čas zamyslieť sa nad vlastným životom a zhodnotiť svoje ciele a ideály. Náš idealizmus je teraz zrejme dosť vysoký, ale namiesto toho, aby sme slepo verili, že všetko dopadne dokonale, mali by ste dôkladne prehodnotiť svoje plány a veľmi dôkladne zvážiť, ako chceme splniť svoje ideály. Taktiež teraz môžete spojiť nesúrodé časti nášho života a lepšie porozumieť celku.

Ukončenie retrográdnej fázy pohybu Merkúra

Merkúr ako vládnuca planéta znamenia Panny, v ktorom nastáva lunárny Spln, končí svoju retrográdnu fázu vo Vodnárovi a počas nasledujúceho dňa sa začne pohybovať po ekliptike priamym smerom. Táto zmena sa odzrkadlí v ďalšom náraste dynamiky týchto dní, pretože konečne prinesie vyjasnenie vo viacerých záležitostiach, ktorými sme sa zaoberali počas uplynulých troch týždňov.

Vládcom aktuálneho lunárneho Splnu je teda Merkúr, ktorý však na 28° znamenia Vodnára nevytvára žiadne aspekty s ostatnými planétami. Prvá konštelácia, ktorú Merkúr vytvorí počas aktuálneho týždňa, je na programe až vo štvrtok ráno medzi siedmou a ôsmou hodinou. Merkúr vo Vodnárovi bude v tom čase v trigóne s Lunou vo Váhach.

Záver: Lunárny Spln v znamení Panny 9.marca 2020

Lunárny Spln 9. marca o 18:47 hod. SEČ na 19°37′ v znamení Panny prináša vyvrcholenie vývojového cyklu od 23. februára 2020. Kľúčovou konšteláciou aktuálneho Splnu je opozícia s Neptúnom. V astrológii je Neptún vyššou oktávou Venuše a v pozitívnom zmysle sú jeho vysoké vibrácie sú spájané s vierou, spriritualitou, univerzálnou bezpodmienečnou láskou, empatiou, tvorivou imagináciou a umeleckou fantáziou.

Odvrátenou stranou tej istej mince je však aj zahmlievanie a skresľovanie skutočnosti, teda lži a podvody, rovnako ako aj úniky do sveta snov, prostredníctvom drog a alkoholu, keď sa každodenná realita pre nás stáva ťažko zvládnuteľnou.

Veľmi pozitívnym aspektom je trigón Jupitera zo znamenia Kozorožca, ktorý harmonicky premosťuje opozíciu medzi Neptúnom a lunárnym Splnom. Jupiter prináša optimistický pohľad na ďalší vývoj, ktorý je jedným z predpokladov úspešnosti.

Expanzívne vibrácie Jupitera sa môžu odzrkadliť ďalším rastom a rozvojom v našom živote. V pozitívnom zmysle je to skvelé pre zvládnutie situácií, ktoré prinesú nasledujúce dni. Lenže všetci by sme mali vziať do úvahy, že každá palica má dva konce, takže tých príležitosti pre rast a rozvoj je potrebné sa chyť za ten správny koniec.

Všetci vieme, že kam zameriame svoju pozornosť, tam smerujeme svoju energiu, to hádam netreba nikomu pripomínať. Spomeňme si na starý indiánsky príbeh o neustálom boji dvoch vlkov, ktorý prebieha v každom z nás. Jeden z nich je dobrý, druhý zlý, a nakoniec vyhrá ten, ktorého kŕmime 🙂

Vibrácie lunárneho Splnu z 9.marca 2020 budú pretrvávať počas nasledujúcich dvoch týždňov až do 24. marca 2020, kedy nastane lunárny Nov v znamení Barana.

Želám nám všetkým skvelé dni 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Panne

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov