Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astrovia

Astrologický horoskop: 10. január 2020

Angry wolf Lunárny Spln na 20°00′ v znamení Raka bude významný najmä pre tých, ktorí sa narodili na rozhraní druhého a tretieho dekanu základných znamení: Raka, Kozorožca, Barana a Váh, teda v dňoch medzi 8.1. – 10.1., 8.4.-10.4., 11.7. – 13.7. a 12.10 – 14.10. Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent v rozmedzí 19° – 21° uvedených znamení. Aktuálny lunárny Spln bude sprevádzaný polotieňovým zatmením Mesiaca, ktoré bude za priaznivého počasia viditeľné na väčšine územia Európy. V polotieni bude ponorená väčšina mesačného disku, až 90 percent. Pri polotieňovom zatmení je Mesiac stále viditeľný, len jeho spodná časť bude tmavšia ako horný okraj, ktorý do polotieňa nevstúpi. Zatmenie začne osem minút po šiestej hodine večer a bude trvať približne štyri hodiny. V maximálnej fáze zatmenia bude Luna o ôsmej hodine a desiatej minúte.

Kľúčovou témou tohto Splnu spojeného so zatmením je komunikácia, pretože Slnko je v konjunkcii s Merkúrom. Je to však chladná, nemilosrdná a represívna konštelácia kvôli autoritárskemu, diktátorskému vplyvu Saturna a Pluta.

Zatmenie Mesiaca 10.januára 2020 je emocionálne veľmi náročné, pretože voči Lune v Rakovi vytvárajú opozíciu súčasne štyri planéty zo znamenia Kozorožca: Slnko, Merkúr, Saturn a Pluto. Ak ste citlivou, plachou osobou, mali by ste sa chrániť pred tými, ktorí sa prejavujú násilníckym či tyranským spôsobom. Ak ste silní, vašou úlohou je chrániť zraniteľnejších členov rodiny a priateľov. Toto zatmenie uprednostňuje mocných a bohatých.

Astrologický pohľad na polotieňové zatmenie Mesiaca 10.januára 2020

Slnko v pragmatickom znamení Kozorožca je v konjunkcii s Merkúrom, ako je to znázornené na obrázku nižšie. Spojenie energie Slnka s vibráciami Merkúra v tomto zemskom znamení prispieva k stabilizácii nášho myslenia a zameraniu našej pozornosti na praktické záležitosti. Opozícia týchto dvoch planét voči náladovej Lune vo vnímavom Rakovi nás však privádza späť do našich fyzických tiel, a súčasne nám pripomína, že by sme mali dôverovať svojim pocitom. Avšak tento odstup medzi hlavou a srdcom môže stáť v pozadí nespokojnosti a postupne narastajúceho hnevu, ak máme pocit, že zvládnutie týchto energií od nás vyžaduje príliš veľa namáhavého úsilia. Jediným vhodným riešením v takýchto situáciách je zvoliť si, čo nechať z nášho života odísť, aby sme sa mohli pohnúť ďalej. Lunárny Spln v Rakovi Luna v opozícii voči Slnku pri zatmení Mesiaca zvýrazňuje polarity v našom živote. Tieto polarity vytvárajú veľké napätie. Predstavte si teda napätie, ktoré vzniká štyrmi súčasne pôsobiacimi opozíciami voči Lune – od Slnka, Merkúra, Saturna a Pluta.

Astrologické aspekty zatmenia Mesiaca

Zatmenie Mesiaca v opozícii s Merkúrom

Zatmenie Mesiaca v opozícii s Merkúrom prináša emocionálnu predpojatosť a polarizované myslenie, ktoré sťažuje porozumenie pri komunikácii našich pocitov. Možno budeme mať určité ťažkosti s pochopením každodenných problémov, a nedorozumenia alebo precitlivenosť by mohli viesť k hádkam. Závislosť a predsudky môžu ovplyvniť naše myšlienky, slová a správanie. Je dôležité pozorne počúvať a premýšľať pred tým, ako začneme hovoriť, pretože máme sklon reagovať inštinktívne, najmä keď sme naštvaní.

Zatmenie Mesiaca v opozícii so Saturnom

Zatmenie Mesiaca v opozícii so Saturnom môže spôsobiť zlú náladu kvôli smútku, nude alebo pocitu osamelosti. Ťažkosti so zdieľaním našich emócií môžu následne viesť k problémom vo vzťahoch. Melanchólia, pesimizmus a emocionálny chlad môžu tiež viesť k tomu, že pokusy o nezáväznú spoločenskú konverzáciu nás budú stáť azda až priveľa námahy. Pocit zodpovednosti za svojho partnera alebo niekoho oveľa staršieho alebo mladšieho ako vy (napríklad dieťa alebo vnuk, rodič alebo starí rodičia) môžeme vnímať ako príliš veľkú záťaž. Ak mávate sklony k depresii, zrejme budete musieť vynaložiť väčšie úsilie, aby ste zabránili negatívnym pocitom prejavujúcim sa stratou, sklamaním a beznádejou.

Zatmenie Mesiaca v opozícii s Plutom

Zatmenie Mesiaca v opozícii s Plutom spôsobuje vnútorný nepokoj a vyvoláva drámy vo vzťahoch. Naše pocity sa môžu v určitých okamihoch zintenzívniť na takú extrémnu úroveň, že už nemôžeme ovládať svoje vlastné reakcie a správanie. Môžeme zažiť dramatické výkyvy nálady, v jednom okamihu sa cítiť sa silní a mocní, a vzápätí sa potápať do tiesnivých pocitov neistoty. Môžeme zažiť aj pocity beznádeje, strach, žiarlivosti či prejavov nutkavého správania. Môžeme podľahnúť sklonom k manipulácii, emocionálnemu nátlaku či hrozbe násilia. Ale ak sa pokúsite ignorovať alebo potlačiť svoje vlastné intenzívne pocity, niekto, s kým ste citovo spojení, môže prejaviť práve takýto spôsob extrémneho správania. Pokusy o ovládanie ostatných však skončia iba pocitom viny a hanbou.

Záver: Lunárny Spln sprevádzaný zatmením Mesiaca 10.január 2020

Slnko v spojení s Merkúrom znamená, že hlavnou témou aktuálneho zatmenia Mesiaca je myslenie a komunikácia, ako aj na obchod a doprava. Slnko, Saturn a Pluto sú mužské a autoritatívne prvky. Opozícia týchto planét voči Lune v znamení Raka sa môže odzrkadliť situáciami, keď nás naše emócie robia veľmi ľahko zraniteľnými. Na osobnej úrovni sa do našich myšlienok a slov vkráda chlad, vypočítavosť a nemilosrdnosť. Pocity sa dostanú do úzadia, keď bude nutné čeliť drsnej realite. Tí čo majú ostré lakte, rovnako ako aj tí, čo rozprávajú príliš veľa a príliš hlasno, aby prekričali a zastrašili ostatných, tí sa dostanú do popredia. Napriek všetkým týmto náročným energiám sa do lunárneho Splnu spojeného so zatmením Mesiaca zapájajú harmonické energie Neptúna zo znamenia Rýb. Neptún dáva nádej, že zmysel pre súcit a ľudskosť zmierni ťaživú, tiesnivú a skľučujúcu povahu tohto zatmenia Mesiaca. Na osobnej úrovni môžeme čerpať zo svojej viery a podpory blízkych.Na globálnej úrovni Neptún dáva hlas náboženským a duchovným vodcom, humanitárnym organizáciám a environmentálnym skupinám. Mesačné zatmenie 10.januára 2020 sa kombinuje so zatmením Slnka z 26.decembra 2019 a vytvorí zatmenie, ktorého energie budú pretrvávať do zatmenia Mesiaca 5.júna 2020. Zatmenie Slnka z decembra 2019 bolo v spojení s Jupiterom, takže je veľmi šťastné. Avšak v kombinácii s týmto bezohľadným zatmením Mesiaca naznačuje, že silní upevnia svoju moc, a tí slabší môžu prísť skrátka.

Rezervujte si termín konzultácie k Vášmu osobnému horoskopu

Chcem sa objednať

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥ Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Rakovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov