Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astrovia

Astrologický horoskop:
18. máj 2019

Pred polnocou zo soboty na nedeľu, jedenásť minút po jedenástej hodine nastáva lunárny Spln v znamení Škorpióna.

Bez zveličovania sa dá povedať, že tento Spln je mimoriadne výživný, šťavnatý … a plný naturálnej energie, tak veľmi typickej pre vibrácie tohto pevného vodného znamenia. Pripravte sa na skúsenosť v surovej podobe, akú prináša život na hrane, plný intenzívnych vášní, bez akýchkoľvek príkras 😉

Škorpión, ako pevné vodné znamenie, je silný a odhodlaný. Nevzdáva sa, je odolný voči zmenám a môže byť veľmi tvrdohlavý. Škorpión vládne sexu, peniazom, tajomstvám a cyklu života a smrti. Vládne nášmu pudu sebazáchovy a základným túžbam – hoci sa tieto témy týkajú každého z nás, často sú považované za tabu, pretože hovoriť o nich otvorene, môže byť pre mnohých skutočnou výzvou.

Naše vzťahy môžu teraz dosiahnuť svoj krízový bod, pretože počas Splnu v znamení Škorpióna sa prebúdzajú tie úplne najzákladnejšie pocity. O vodnom znamení Škorpióna možno hovoriť aj ako o liečiteľovi. Ak si dovolíte úprimne priznať, že niečo vo vašom vzťahu nie je v poriadku, pomenovať veci pravým menom, teda odkryť to a vyjsť s tým na svetlo, máte šancu na jeho uzdravenie. Ak to však budete skrývať a tváriť sa, že to je v pohode, veď možno o nič vážne nejde, vzťahové rany začnú hnisať. Škorpión je ako chirurg, ten sa nekašle s konzervatívnou liečbou, skalpelom ranu otvorí, vyčistí a urobí všetko, čo je potrebné, aby sa po tomto zákroku spustil uzdravujúci proces.

Škorpión je aj detektívom zverokruhu, s neúprosnou túžbou po čistej pravde, bez ohľadu na čokoľvek. Takže tento Spln nám môže priniesť do života aj nejaké výrazné odhalenie. Ak sa do niečoho Škorpión pustí, môžete si byť istí, že to nebudú žiadne polovičné opatrenia! Pluto v Kozorožcovi, vládca znamenia Škorpióna, vnáša do lunárneho Splnu harmonické energie. Takže počas tohto víkendu to môže byť tak, že sa nám ukáže ten najlepší spôsob, ako premeniť svoj život a očistiť ho od toho, čo je pre nás teraz už zbytočné, nepodstatné, a teda prekonané, aj keby nás to malo priviesť k nutnosti, riešiť veci extrémnym spôsobom!

Čo znamená lunárny Spln v máji 2019?

Tento spln predstavuje šamanské zasvätenie, kedy vystupujú na povrch temnejšie prvky našej duše, ktorým treba čeliť, previesť ich hlbokou premenou alebo uvoľniť. Nech sa stane čokoľvek, či už v našom osobnom alebo pracovnom živote, bude nás to nútiť, aby sme sa zaoberali svojimi nepomenovanými pocitmi strachu, hanby, hnevu, žiadostivosti, žiarlivosti, a niečo s tým aj urobili. Môže to byť výrazne transformačný zážitok, pretože na potlačenie náročných emócií je potrebné vynaložiť veľké množstvo energie! V okamihu keď sa toto napätie uvoľní, budeme sa cítiť ako znovuzrodení. Opäť nadobudneme moc nad samými sebou a budeme schopní vniesť do našich partnerských vzťahov potrebnú hĺbku!

Takže Luna je v Škorpiónovi vo fáze Splnu a Slnko v opozícii v znamení Býka. Slnko tu poskytuje protiváhu pre emocionálnu intenzitu Luny v Škorpiónovi, a pripomína nám, aby sme zostali pokojní a rozumní a stáli obomi nohami pevne na zemi. Bolo by tiež rozumné sledovať naše výdavky, pretože Býk a Škorpión tiež vládnu peniazom a majetku.

Znamenie Býka je presným opakom toho, čo reprezentuje Škorpión. Astrologický Býk chce pokojný život, bezpečnosť, stabilitu, vyrovnanosť. Heslom Býka je: nerobme nič také, čo by rozhojdalo čln, v ktorom sa plavíme, pripravujme sa a dávajme si bokom peniaze pre budúcnosť, urobme všetko, čo je v našich silách, aby sme boli pre každý prípad pripravení. Býk nenávidí nepríjemné prekvapenia a snaží sa nazhromaždiť bohatstvo a majetok, aby mu dal pocit bezpečia. Zistíte, že celkom určite väčšina ľudí so silne obsadeným znamením Býka má v rezerve nejaké peniaze. Skutočne potrebujú pocit stabilného finančného zázemia, a bývajú plní obáv až dovtedy, kým sa im podarí nazhromaždiť nejaké bohatstvo.

Škorpión na druhej strane chce odstrániť všetko, čo už nemá žiadnu hodnotu. Chce ísť pod povrch, vysypať všetkých kostlivcov skrývaných v skrini a priviesť ich na svetlo. Inými slovami povedané, počas tohto lunárneho Splnu sa nemôžete schovať pred svojím vnútorným ja. Všetky vaše tajomstvá budú odhalené. Môžete to skúsiť, ale v tom prípade sa nebudete cítiť dobre. Prirodzenosťou Škorpióna je vykopať to, čo je nezdravé a čeliť nepríjemným veciam, ktorým sme sa vyhýbali, niekedy sú to záležitosti, ktoré majú pôvod v našom detstve, a ktoré už mnoho rokov negatívne ovplyvňujú naše vzťahy.

Ako využiť energiu Splnu v Škorpiónovi

Škorpión nás povzbudzuje k tomu, aby sme čelili svojmu strachu, aby sme našli pocit bezpečia sami v sebe a nie vo svojom majetku. Možno spochybňujete svoje skutočné hodnoty. Čo pre vás znamená bezpečie? Existuje mnoho bohatých a slávnych ľudí, ktorí vždy chcú mať stále viac a viac. Ale nikdy nemajú dosť. V akom bode hovoríte: Teraz mi už stačí?

Tento lunárny Spln v Škorpiónovi je najlepší pre radikálne zmeny vo vašom živote. Nezabúdajte, že Škorpión má na konci chvosta žihadlo. Rozhodnutia a voľby, ktoré urobíte počas tohto obdobia, budú pravdepodobne konečné. Nebude cesty späť. Škorpión nasleduje po znamení Váh. Váhy vidia všetko v odtieňoch sivej: „Aký je váš názor?“ „Chceli by ste o tom hovoriť?“ atď., zatiaľ čo Škorpión vidí svet len v čiernej a bielej. Ak im bol niekto neverný, je to koniec. Žiadna diskusia, žiadny návrat, je koniec. Toto je práve ten druh energie, ktorý nás oslovuje počas tohto lunárneho Splnu.

Spln v znamení Škorpióna môže spustiť ukončenia a rozchody v našom živote, a vytvoriť tak cestu pre znovuzrodenie. Myslite na to, že ak ste ochotní podstúpiť určité riziko, aby ste sa zbavili či uvoľnili z niečoho, čo vás už prestalo napĺňať spokojnosťou, otvoríte si nové možnosti. Vytvoríte priestor. Práve toto je prínosom tohto Splnu.

Ako lunárny Spln v Škorpiónovi ovplyvní váš milostný život?

Škorpión sa chce spojiť s inou osobou na tej najhlbšej úrovni. Ak už ste vo vzťahu, môžete si viac uvedomovať všetko to, čo vás vzďaľuje väčšej dôvernosti a  intímnosti so svojím partnerom. Mohli by to byť problémy súvisiace so strachom, nedostatkom dôvery, či zraneniami z predchádzajúcich vzťahov. Ak teraz vo vzťahu nie ste, môžete sa cítiť osamelo a budete naplnení silnou túžbou spojiť sa s niekým na veľmi hlbokej úrovni. Nadišiel čas, aby ste boli úprimní k sebe a k ostatným. Rozhodne je to oslobodzujúce, hoci súčasne by to mohlo byť aj plné bolesti.


Využite príležitosť porozprávať sa o aktuálnych konšteláciách vo Vašom osobnom horoskope


Nakoniec len pripomeniem, že Škorpión a Býk sú znamenia zverokruhu, povestné svojou zmyselnosťou a žiadostivosťou. Takže pred nami je dlhý víkend, z ktorého sa môžu vyvinúť celkom vášnivé záležitosti … 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

– – – – –

P.s.: To všetko sú však len súčasné, všeobecne pôsobiace energie. Každý z nás má však svoj vlastný rytmus, ktorý je naznačený aktuálnym postavením planét vo väzbách k prvkom v našom osobnom horoskope. Tie môžu ukazovať na situácie úplne odlišného charakteru, než ako popisujem energie konštelácií v denných horoskopoch. Je dobré, vedieť o ich možnostiach a využiť ich vo svoj prospech 

– – – – –

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“ 
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Škorpiónovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov