Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Písať o Splne, ktorý nastáva v čase poludnia (12:45 hod.), mi pripadá akosi celkom dosť „mimo“, ale ak je reč o energiách, spojených s takou významnou fázou Luny, akou je spln, vyznieva to hneď úplne inak.

Lunárny Spln v Škorpiónovi 2020 AnteAr

Škorpiónska Luna v splne vždy prináša situácie, ktoré sú mimoriadne intenzívne, aj keď väčšinou nastanú až s určitým oneskorením.

Každý Spln slúži na to, aby sme zahliadli v zrkadle nastavenom oproti zdroju svetla odvrátenú stranu toho, na čo upierame pozornosť. Každá dokonale nasvietená scéna má svoje tienisté zákutia a skryté tajomstvá. A každý škorpiónsky tranzit nás vezme za ruku a vedie presne do tých temných chodieb a pivníc, kam odpratávame to, čo bude lepšie nikomu neukazovať. Na čo sa nechceme pozerať. Čo vidieť nedokážeme, pretože toto predsa nemôže byť pravda, toto nechcem, toho sa bojím, toto je tabu.

Luna v Škorpiónovi nám túto službu preukáže raz za mesiac, k Splnu v Škorpiónovi dôjde raz za rok, ale úplne výnimočne nastúpi táto demaskujúca energia s takou razanciou, ako vtedy, keď sa spojila s Plutom v Kozorožcovi a vtiahla nás skutočne až do zamknutej komnaty na dne našej duše.

Každý Spln sústredí našu rozptýlenú pozornosť k tomu, čo je pre nás teraz najviac podstatné, čo práve riešime, a ponúkne nám pohľad z druhej strany. To je celkom určite užitočné a skutočne zmysluplné, ale nemusí to byť vždy práve príjemná skúsenosť. Najmä ak ide o Spln v znamení Škorpióna, ktorý nielenže nejedná v rukavičkách, ale vyslovene sa vyžíva v rozrývaní starých rán, v otváraní odsunutých tém, v odhaľovaní skrytých tabu a vždy trafí rovno do čierneho.

Ďalšie dni ponúkajú skvelé prostriedky na to, aby sme neutriedené poznatky zo Splnu v Škorpiónovi mohli ihneď spracovať a bez odkladu začleniť do svojho osobného konceptu. Mentálna rovina v praktickom, úspornom režime nás vedie priamo k jadru veci.

V pozadí toho nášho realistického uvažovania je harmonické previazanie vibrácií Merkúra s energiou Pluta. Merkúr v znamení Býka v trigóne s Plutom v Kozorožcovi transformuje najhlbšie pocitové linky škorpiónskej Luny do slov a myšlienok, respektíve do materiálnej reality nášho života. Merkúr rovnako ako aj Pluto sú v zemských znameniach a ich cieľom nie sú abstraktné teórie, ale práve naopak hmatateľné záležitosti bytia.

Táto konštelácia skutočne neprináša nič nové z vonkajšieho prostredia, ale rozkrýva a pomáha nám pochopiť novo odhalené zistenia a existujúce, neuvedomované, možno doteraz skryté súvislosti vlastného vnútra. Vedie nás k tomu, aby sme čítali medzi riadkami. Vnímali to, čo zostalo nevyslovené. Konfrontovali sa s pravým stavom vecí. Pripustili aj to, čo sa nám výrazne nepáči. A v prípade nutnosti vykonali reorganizáciu nastavenia ďalšieho priebehu situácie. To všetko pre prehĺbenie poznania.

O finálnu celistvosť obrazu a hladké začlenenie všetkých častí do všeobecného kontextu sa postará sextil medzi Merkúrom a Neptúnom v Rybách. Neptún taktiež dbá na to, aby sa nám pri všetkých škorpiónskych hĺbkových vrtoch nezavarila hlava. A konečne, aby sme nezotrvávali v odpore voči novo odhaleným faktom, ale dokázali ich prijať a využiť vo svoj prospech.

Spln v znamení Škorpióna môže spustiť ukončenia a rozchody v našom živote, a vytvoriť tak cestu pre znovuzrodenie. Myslite na to, že ak ste ochotní podstúpiť určité riziko, aby ste sa zbavili či uvoľnili z niečoho, čo vás už prestalo napĺňať spokojnosťou, otvoríte si nové možnosti. Vytvoríte priestor.

Práve toto je prínosom tohto Splnu v Škorpiónovi.

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna v Škorpiónovi

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov