Poslednú aktualizáciu dňa 15/01/2023 vykonal astromaïa

Astrologický horoskop:
8. apríl 2020

Castle of Marvão AnteAr

Lunárny Spln na 18°43′ vo Váhach prináša vyvrcholenie aktuálneho vývojového cyklu, ktorý začal pred dvoma týždňami 23.marca 2020, bude však zaujímavý azda len pre tých, ktorí sa narodili na konci druhého dekanu základných znamení: Barana, Raka, Váh a Kozorožca, teda v dňoch medzi 07.01. – 11.01., 07.4. – 11.4., 09.07.-13.07. a 10.10. – 14.10. Rovnaké energie sa odzrkadlia v životných okolnostiach aj u tých, ktorí majú osobné planéty, citlivé body alebo Ascendent svojho horoskopu v rozmedzí 17° – 21° uvedených znamení.

Aktuálny lunárny Spln vo Váhach nevytvára žiadne významné majoritné aspekty (trigón, sextil, kvadratúra, konjunkcia a opozícia) s ostatnými planétami, takže do popredia sa teraz dostanú v plnej miere témy spojené so znamením Váh (rovnováha, projekcia, vzájomná závislosť, harmónia, diplomacia). Vrcholom budú pravdepodobne situácie, v ktorých nerovnováha dosiahne bod zvratu a musí sa riešiť. Váhy sú povestné tým, že sa vyhýbajú konfliktom, takže táto nerovnováha pravdepodobne už nejaký čas rastie.

Takže teraz stojíme pred výzvou, urobiť kroky, aké môžeme, aby sme napravili vo svojom živote tie záležitosti, ktoré vnímame ako skutočne nespravodlivé.

Keď už sme pri tom, nemali by ste zabúdať na to, že Váhy sú tiež znamením projekcie. Uistite sa, že riešite svoje vlastné problémy, ale súčasne vnímajte aj to, čo ostatní premietajú na vás. To znamená, že si musíte byť úplne istí tým, čo je vaše – nikto vás nemôže „urobiť smutnými / rozhnevať / ublížiť vám“, hoci to určite môže skúsiť. A rovnako ani vy nemôžete „prinútiť“ nikoho iného, aby sa nejako cítil. Každý z nás je zodpovedný len za svoje pocity. Toto nie je ospravedlnenie pre manipuláciu, zneužívanie alebo akýkoľvek typ podobného správania, ale v čase lunárneho Splnu, keď je energia znamenia Váh na vysokej úrovni, sme náchylnejší k tomu, dať ostatným všetku moc.

Držte sa moci, ktorú máte, tá patrí iba vám.

Lunárny Spln vo Váhach 2020 AnteAr WP

Lunárny Spln vo Váhach vytvára disharmonickú väzbu (150° – kvinkunx, na obrázku naznačený zelenou čiarou) s Neptúnom v znamení Rýb. Aj keď to nie je hlavný aspekt, môže stáť v pozadí situácií, v ktorých vyvolá okamihy plné zmätku a zvýši tendenciu Váh lavírovať a meniť svoj názor a vyjadrenia štýlom „kam vietor, tam plášť“. Môžete sa pýtať, čo je vaše a čo je ich. Môžete zapochybovať o svojom duševnom zdraví, keď prisahajú piate cez deviate, že nemáte dôvod, cítiť sa ublížene. Ale môžete si byť istí, že ak takýto pocit máte, tak to jednoducho je tak, ako sa cítite.

Existuje však rozdiel medzi tým, aké sú vaše pocity a tým, že umožníte niekomu inému, aby sa správal k vám tak, že vo vás vyvolá sklon, cítiť sa určitým spôsobom. Ten druhý môže niečo spustiť, ale akým spôsobom budete reagovať, to je len a len na vás. Akonáhle posuniete túto dynamiku z „donútili ma cítiť sa takto, takto alebo takto“ na „Reagujem na to, čo povedali / urobili“, vrátili ste loptu späť na kurt. A teraz máte moc rozhodnúť, čo sa bude diať ďalej. Odídete od nich? Pokúsite sa o zmierenie? Kompromis?

Záleží len na vás 😉

Áno, harmónia bude dôležitá, ale tie energie Neptúna v disharmonickom aspekte voči lunárnemu Splnu sú skutočne veľmi klamlivé, záludné a skryte nepriateľské. Je to pripomienka, že ide o viac než len o vás a druhú osobu (alebo o niekoho, koho milujete), ale bude ľahké uchýliť sa k až príliš veľkej pasivite, aby ste upokojili všetkých. Alebo sa budete hrať na niečo, čím nie ste, len aby ste vyhoveli želaniam niekoho iného.

Harmónia neznamená stratu samých seba. Harmónia znamená spravodlivú a rovnocennú výmenu medzi vami a ostatnými. Ak takéto niečo nie je možné, mali by ste ísť ďalej.

Pár hodín pred lunárnym Splnom vytvoril Mars (vládca znamenia Barana, v ktorom sa teraz pohybuje Slnko) vo Vodnárovi presnú kvadratúru s Uránom v znamení Býka. Dajte si pozor, aby sa energia tejto dynamickej planetárnej konštelácie neodzrkadlila v nejakom náhlom zlome (nečakaný tlak smerujúci k oslobodeniu sa, či k vymaneniu sa zo situácií, ktoré nás všemožne obmedzujú), ktorý by sa stal súčasťou tohto lunárneho Splnu.

Vibrácie lunárneho Splnu z 8.apríla 2020 budú pretrvávať počas nasledujúcich dvoch týždňov až do 23.apríla 2020, kedy nastane lunárny Nov v znamení Býka.

Želám nám všetkým príjemné sviatky jari 😉

Váš astrológ Mgr. Ľubomír Drozd

www.antear.com, email: drozd@antear.com, tel.: 0944 630 062

Páčia sa vám moje horoskopy? Píšem ich pre vás s láskou ♥
Podporte ich tvorbu tým, že kliknete na „Zdieľať“ alebo „Páči sa mi to“
Ďakujem za všetky prejavy vašej priazne! ♥

Súvisiace témy:

Luna v znameniach zverokruhu

Luna vo Váhach

Spln a Nov

Zdieľajte so svojimi priateľmi!
Categories: Spln a Nov